Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3519 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share radomol

radomol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 05:42

Produkcja tytoniu Arkusze do wyliczania kosztów są tylko dla własnej informacji nie trzeba ich oddawać firmie. Po prostu jak ktoś nigdy tego nie robił to ma teraz okazje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 22:47
  •  

#1302 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:34

Produkcja tytoniu to sobie wymyślili raczej każdy wie co ile kosztuje

#1303 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 20:54

Produkcja tytoniu czym panowie niszczycie odrosty antak czy fazor ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 12:28

Produkcja tytoniu fazor

#1305 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:04

Produkcja tytoniu antak polewanie 1litr antaku na 30l wody

#1306 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 15:14

Produkcja tytoniu Panowie mam pytanie : Posiadam dwie suszarnie zwykle murowane z jednego pustaka , obie mają około 30m3 kubatury .
Jaki wentylator dobrać do pieca żeby suszenie przebiegało prawidłowo .
W tej chwili mam dmuchawe o wydajności 550 m3/h i strumień powietrza jaki daje po piecu wcale nie jest taki duży . Jeżeli ktoś jest w temacie to proszę o wypowiedź . Pozdrawiam.

#1307 Share radomol

radomol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 17:06

Produkcja tytoniu Wydajność dmuchawy można zwiększyć poprzez założenie większego koła pasowego na silniku.

#1308 Share Aroo22

Aroo22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 14:42

Produkcja tytoniu Gdzie można kupić przetwornik wilgoci /czujnik/ do suszarni-źle mi wskazuje-lubelskie.

#1309 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 18:35

Produkcja tytoniu Wydajność dmuchawy można zwiększyć poprzez założenie większego koła pasowego na silniku. - na pewno ???
a nie na odwrót?

#1310 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 13:55

Produkcja tytoniu Tak większe koło na silniku= wieksze obroty dmuchawy. Prosty przykład. Jak masz przerzutki w rowerze to niech tylne koło będzie odpowiednikiem dmuchawy a przednie silnika ( o koła zebate chodzi) Jeśli z przodu zmienisz na większe, a tylne pozostanie bez zmiany to szybciej pojedziesz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share tomek105

tomek105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 20:50

Produkcja tytoniu Większe koło na silniku to wieksze obroty dmuchawy ale tak jak w rowerze potrzeba więcej mocy w nogach (silniku). Znam przypadki że po kilku kontenerach po zmianie koła silnk się spalił i był problem !!! tytoń zaparzony !!! jak nie było silnika w rezerwie. Lepiej zmienić silnik na wieksze KW bo przeciążony silnik pobierze więcej prądu niz większy ale nie obciążony.
Z tego co ja zaobserwowałem to zwiększone obroty dmuchawy nie wyeleminują pleśni po prosu w niektórych suszarniach (murowanych) trzeba suszyć tytoń na dwóch poziomach. Trzeci poziom na środkowych liściach zawsze zapleśnieje.

#1312 Share awokado

awokado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 17:27

Produkcja tytoniu Witam czy ktoś z was sadził w tym roku odmianę tytoniu HYV 28, bo mam problem z wysuszeniem tego tytoniu, tytoń wychodzi czarny , okropnie plamiasty albo zaparzony, tyle lat sadze tytoń i jeszcze się z czymś takim nie spotkałem . A HYV 28 mam pierwszy rok.

#1313 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:53

Produkcja tytoniu Koledzy co to będzie z tym totoniem od przyszłego roku? Jak ma być sama niezwiązana to nie opłaci się już sadzić tego, firmy napewno nie będą chciały zwiększać ceny skupu, pewnie będą woleli sprowadzić sobie towar z Brazylii czy innych krajów.

#1314 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 12:41

Produkcja tytoniu Panowie,nasz kochany minister rolnictwa na antenie tvn dobitnie powiedział ze tytoniarze muszą się przebranzowic bo uprawa tytoniu nie ma przyszłosci,dostajemy na to kase w postacj dopłaty niezwiązanej,ci którzy mają suszarnie olejowe moga suszyc zioła,na firmy niema co liczyc ze zapłacą więcej,takze przyszłosc się rysuje mało kolorowo.

#1315 Share STIG0013

STIG0013

Agronom

• Members
  • PipPipPip
  • 1350 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 13:15

Produkcja tytoniu kiedyś powiedział że nie będzie wspierał tytoniu bo to nie zdrowe tylko na co niby ma się przebranżowić cała okolica ?

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1316 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 14:50

Produkcja tytoniu Jak się wszyscy przeniosą na warzywa to będzie na nie taka beznadziejna cena jak w tym roku nawet jeśli będzie eksport, to nie wiadomo co tu robić.

#1317 Share Aroo22

Aroo22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 16:55

Produkcja tytoniu 28 sadzę trzeci rok i w tym roku jest problem z suszeniem,tak samo trafiają się liście zaparzone ,nie jest tragicznie ale może być lepiej.problemem nie jest odmiana tyko mokry rok,zależy jaka suszarnia,ja mam activ która suszy od góry i tym sobie tłumaczę zaparzone liście,nerwy od góry są suche ale poniżej szpili trafiają się nie dosuszone liście i zaparzone-jakieś sugestie.

#1318 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 20 sierpień 2014 - 05:37

Produkcja tytoniu plantatorzy w sprawie płatnosci niezwiązanych z produkcją od następnego roku otrzymamy 75% tego co w 2013 i o 5 % zmniejszane co roku do 2020 (50%) stawki płatności 2015 virginia 4,3 zł burley 3,00 zł w 2020 płatności wyniosą jeżeli będą virginia 2,80 zł burley 2,0 zł

obecnie 2014 nie ma zmniejszenia i płatności otrzymamy

#1319 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 sierpień 2014 - 00:34

Produkcja tytoniu

Koledzy co to będzie z tym totoniem od przyszłego roku? Jak ma być sama niezwiązana to nie opłaci się już sadzić tego, firmy napewno nie będą chciały zwiększać ceny skupu, pewnie będą woleli sprowadzić sobie towar z Brazylii czy innych krajów.

sama niezwiązana nie ma nic do rzeczy bo ją otrzymasz nawet jak nie sadzisz ważne ze miałeś tytoń w 2006 także nie jej co wliczać do opłacalności tytoniu,a od przyszłego roku to szykuje sie krach na rynku tytoniu bo nie błędzie dopłat jakościowych .

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 12:13

Produkcja tytoniu Nie wliczałem jej w opłacalność, napisałem sama niezwiązana w znaczeniu ze nie będzie innych dopłat. Co do drugiej części to myślę, że ten kto liczy opłacalność produkcji w przyszłym roku już sadzic tytoniu nie będzie, jeśli nic się nie zmieni.