Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

Moze nie, ale to beda niewielkie, kosmetyczne zmiany...

Dopuki sa pieniadze z jakosciowki i niezwiazanej z produkcja, ludzie nie stawiaja oporow. Zobaczymy za rok, za dwa... Jesli nie bedzie przynajmniej sredniej ceny 11 - 12 zl za pierwsze trzy klasy, plantatorzy beda rezygnowac z uprawy.

 

zaraz zaraz kolego tutaj sie mylisz na przyszły rok jakościowej dopłaty już nie mamy  jest tylko  dopłata niezwiązana pomniejszona o 30 % roku  bazowego więc o jakich kosmetycznych zmianach piszesz ceny muszą iść w górę o jakies 3.5-4 zł,na kilogramie aby była jakakolwiek opłacalność

Przypominam że nie musisz sadzić tytoniu żeby brać dopłatę niezwiązaną rok bazowy 2006, także nie ma ona wpływu na opłacalność bieżącej produkcji.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam. Z posiadanych wiadomości wiem ,że jutro jest spotkanie grup zrzeszonych w Polskim Związku z PMP w Krakowie. Po pierwszym spotkaniu Prezesi wykazali koszty produkcji tytoniu w przypadku tytoniu Virginii na poziomie ok. 12 złotych średnio . Natomiast firma określiła je na ok. 6.50 zł. Tak wiec widzicie jaka duza jest rozbieżność miedzy tym co chcemy jako plantatorzy a tym co chce zaoferować PMP. Ale poczekajmy na rozwój sytuacji. Jutrzejszy dzień może cos nam pokaże. Pozdrawiam. Jeśli będę miał jakies dobre wieści to podzielę się wiedza. I jeszcze jedno wiadomo czas leci ale nie podpalajmy się za bardzo firmy to widza i dokładnie monitorują rynek. Jeśli bardzo nam zależy to znaczy ,ze będziemy produkować bez względu na cene. Pozdrawaim.


12 złotych za kilogram :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czyli trzeba spotakć sie w płowie za virginie średnio 10 zł za burleya 8.5 zł tak to widziałbym na dobrym poziomie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie myle, chodzi mi o to, ze jak juz sie pokoncza te dopłaty to co wredy... A dopłaty niezwiazanej nie powinno sie brac pod uwage. Ale dopuki jest to bedzie z czego inwestowac w produkcje. I tak to kolo sie zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak się  zastanawiam  nikomu nic nie ujmując tylko człowiek niemyślący inwestuje kasę z niezwiązanej w bieżącą produkcje

nikogo nie chcę urazić ale to poważny błąd

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 niezwiązana do tytoniu  w żaden sposób nie można brac  pod uwage licząc dochodowosc w produkcji  wielu bierze pod uwage  to błąd to kasa na zmine profilu ogólnie odejscie  od tytoniu  kilknascie lat sadziłem tytoń i wiem ze PMPL to firma złodziejska dużo nie chce dac  a otrzymac wiele  nie można liczyc na korzystne stawki za tytoń   liczac koszty oprysków , nawozów, suszenia  paliwa   i oczywiscie pracochłonnosc ogromną poczynając od założenia rozsady do koncowego  bela to marne zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak się  zastanawiam  nikomu nic nie ujmując tylko człowiek niemyślący inwestuje kasę z niezwiązanej w bieżącą produkcje

nikogo nie chcę urazić ale to poważny błąd

zgadzam się, tylko trudno się prze kierunkować jesli jest 6-10 ha IV i V klasy na coś z czego mozna się utrzymac. z tego co zaobserwowalem ludzie dalej inewstują, kupują suszarnie, tunele, modernizują piece itp. może nie na taką skalę co rok, dwa lata temu, ale coś się jeszcze dzieje. Np. w moim rejonie Gmina Obsza, Łukowa większość ma po 2 suszarnie, po jedne to prawie dom w dom, Ludzie sadzą tyton od 50 lat, można powiedzieć ze życie kręci się wokół tej uprawy. mam nadzieje że to bedzie przejściowy kryzys i wszystko wróci do normy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie chcę Cie martwić ale raczej to kryzys stały branży tytoniowej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

przeważnie jest tak ze już rozsada powinna byc załozona a ceny za tytoń jeszcze nie ujawniaja by plantatorzy mieli mniej czasu na dyskusje zawsze tak jest bynajmniej  OZPT kielce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Ceny z PMP sa negocjowane nie tylko dla grupy kieleckiej tylko dla czterech grup jednocześnie. Tak ,że to nie w Kielcach trzymają ceny w tajemnicy. :):) To chyba niczemu by nie służyło. Troszkę rozsądku i logicznego myslenia kochani. Nie mam jeszcze info co tam w Krakowie było dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Kolejne spotkanie 26 stycznia. Na razie brak porozumienia odnośnie kosztów produkcji tytoniu. Różnica na poziomie ok 40%. Niestety Firma PMP nim wyda jednego grosza to wcześniej podzieli go na połowę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niestety pmp to najgorsz moloch do wyznaczania cen niestety


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Ciekawe że w PMP tytoń idzie klasę gorzej jak w innych firmach.Wciskają projekt Alp itp. Minimum 10 zł pracownikom na godzinę i podobne wymagania jak nie plandeki to sznurek a gdzie Alp dla rolnika.o każdą złotówkę trzeba walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A inne firny czekaja wlasnie na stawki najwiekszych graczy, nikt sie nie wychyli z cena... Do marca sie to przeciagnie jak nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Tytoń zielony w tunelach a my będziemy podpisywać umowy. a jakie są wogóle propozycje PMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj