Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tomek105    3

Z tego co słychać to cena ma iść o 2-3 zł do góry, oczywiście Virginia. Ja sadzę 4 ha i pozostaję przy tym areale tylko poprzerabiam piece w suszarniach na ekogroszek bo jest taniej. Trzeba się pogodzić że takiej kasy jak z dołatą jakościową to już nigdy nie będzie ale ograniczając koszty suszenia to i tak wyjdę na swoje oczywiście jak podniosą cene o te 2-3 złote. Nasiona HVS 33 kupione i do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hmmm 3zł trochę to wszystko mało ja słyszałem że może to być około 4 zł na klasie ale zobaczymy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Pytałem dlatego ze  u nas w PMP ZBIERALI DEKLARACJE CZY SADZISZ DALEJ CZY REZYGNUJESZ,SPORO LUDZI REZYGNUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

co powiecie o dyscyplinie finansowej. zwrócą nam urwane pieniądze z dopłat tytoniowych?


uprawiał ktoś niemiecką odmianę tytoniu HYV 33? jaka jest wydajność i stosunek 1 i 2 klasy do wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zwrócą ale nie myl tego z modulacją bo to nie ta kasa dyscyplina finansowa to dużo mniejsze pieniądze

pytanie z innej beczki mam pytanie jakie odmiany tytoniu oprócz tn 90 i 86 polecacie lub macie doświaczenie w ich uprawie chodzi mi o tytoń do suszarni powietrznych

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak  jest to jakieś 104 złote na każde 4500 tyś złotych dopłat oczywiście powyżej 2tys euro

ponawiam pytanie wyżej

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Za 2,3 miesiące to firmy niech nas w pocalują bo trzeba koszty poczynić a nie stawiać nas dalej przed faktem jak tytoń w tunelach posiany to wtedy podtykają umowy do podpisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

tak  jest to jakieś 104 złote na każde 4500 tyś złotych dopłat oczywiście powyżej 2tys euro

ponawiam pytanie wyżej

Kolego mógł byś może podać jakiś artykuł bądź jakąś inną stronę gdzie można dokładniej o tym poczytać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 ARiMR poinformowała, że w 2013 r. dla płatności bezpośrednich stosowana będziemodulacja płatności, natomiast dla płatności uzupełniających stosowane będązmniejszenia (modulacja UPO), na takich samych zasadach jak w roku 2012.

1. Modulacja płatności bezpośrednich (finansowanych z budżetu UE) jest stosowanawobec rolników, których kwota płatności bezpośrednich przekracza równowartość 300 tysięcy euro. Kwota powyżej 300 tysięcy euro zmniejszana jest o 4% ze względuna zastosowaną modulację.
2. Zmniejszenia płatności uzupełniających (modulacja UPO) stosowane są wobec rolników,których łączna kwota płatności bezpośrednich i płatności uzupełniającychprzekracza równowartość 5 tysięcy euro. Kwota płatności uzupełniających jestzmniejszana o 10% nadwyżki ponad 5 tysięcy euro.
• W przypadku, gdy łączna kwota płatności bezpośrednich i płatności uzupełniającychprzekracza 300 tysięcy euro, wówczas stosuje się wobec płatności uzupełniającychdodatkowe zmniejszenie 4% liczone od nadwyżki powyżej 300 tysięcy euro.
• W przypadku, gdy kwota płatności bezpośrednich przekracza 300 tysięcy euroi rolnik ubiega się także o płatności uzupełniające wówczas wobec płatności uzupełniającychdodatkowe zmniejszenie 4% liczone jest od całej kwoty płatnościuzupełniających.
Poza tym, od roku 2013 została wprowadzona dyscyplina finansowa. W związkuz tym nastąpi także zmniejszenie kwoty płatności wobec rolników, których kwotapłatności bezpośrednich przekracza równowartość 2 tys. euro. Wysokość zmniejszeniakwoty płatności planowana była na ok. 4 %. Z ostatnich wyliczeń wynika, że wysokośćzmniejszenia będzie mogła być mniejsza i wynieść 2,45 %. Ostateczną decyzjęw tej sprawie podejmie jeszcze w tym miesiącu Parlament Europejski. Zmniejszeniedotyczy wszystkich państw członkowskich UE.

Źródło: PODR

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie, czy ktoś ma doświadczanie z odmianą tytoniu jasnego typu Virginia HYV 33? zastanawiam się nad sadzeniem go w sezonie 2015, lecz nie znam nikogo kto by juz tą odmianę uprawiał...


post-146214-0-62516300-1420490714.jpg

Edytowano przez mercedes66me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a ja ponawiam pytanie o odmiany burleya oprócz 86 i 90 co polecacie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Ja miałem w tamtym roku 3 odmiany sadzone ,oprócz 90,miałem bazyla i bartka są to odmiany Polskie,bardzo wydajne z jednym wyjatkiem przy mokrym roku gnije na wiacie gdyż są grube głębie i strasznie się lepi ja oddawałem do ULTP tam chca dosuszany w suszarni wiec problem dało się zminimalizowac albo wieszac na polu na krzakach co niektórzy tak robią jak mają mało wiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@mercedes66me

W tamtym roku na 1 ha posadziłem HYV 33 a na 3 ha HYV 28. Różnica była minimalna ale na korzyść 33 (bardziej terściwe liście, ale na innym polu). Co roku sadzę inne odmiany i różnica jest mnimalna,prawie niczym się nie różnią, wszystko zależy od jakości pola, nawożenia i pogody.

W tym roku dałem prawie 200 euro za nasiona ale tak sie zastanawiam czy nie było by to samo jakbym posiał darmowe z Universalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno 13 tka postoi dluzej, bo z tego co wyczytalem hyv 33 jest odmiana szybciej dojrzewająca. Ale i ma zalety, ponoc lepsza jakosc, ale wydajnosc nieznacznie mniejsza, 13 jest chyba najbardziej wydajna. Hyv 13 jest takze bardziej podatna na wychylanie, u mnie w tym sezonie byl taki wlasnie klopot, a co za tym idzie pogorszenie jakosci. Zresztą wszystko zalezy od warunkow pogodowych, stanowiska oraz nawozenia. A jeszcze jedno, od kiedy universal daje nasiona niemieckich odmian za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

v_q_g.jpg

 

My mamy 13 i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyc na wiele. Filmy wdza, ze rolnicy spokojnie podchodza do tematu, brak jakichkolwiek sprzeciwow, strajkow. Kazdy spokojnie kupuje nasiona, nawozy, planuje obsade.... Jestem telko ciekaw czy zwiazki w jakis sposob negocjuja ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze nie, ale to beda niewielkie, kosmetyczne zmiany...

Dopuki sa pieniadze z jakosciowki i niezwiazanej z produkcja, ludzie nie stawiaja oporow. Zobaczymy za rok, za dwa... Jesli nie bedzie przynajmniej sredniej ceny 11 - 12 zl za pierwsze trzy klasy, plantatorzy beda rezygnowac z uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Już wielu rezygnuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj