Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3315 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 14:39

Produkcja tytoniu ale wam się śpieszy....

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 09:10
  •  

#1122 Share Tomas84

Tomas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:56

Produkcja tytoniu Jak Sawicki wróci do władzy to koniec wspierania tytoniarzy. Będzie klapa.

#1123 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:56

Produkcja tytoniu związkowcy z Kalębą dogadywali sie jak z żadnym innym ministrem. Przez Sawickego 2 lata nie bylo dopłat. Coś mowią o mozliwym powrocie Sawickiego, dla tytoniarzy chyba nie najlepiej.
Koledzy możecie cos powiedziec nt. TN-90 a BMS (10?)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share gostyt

gostyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 06:11

Produkcja tytoniu Może nawet kaczyński być ministrem rolnictwa i tak za każdego będzie to samo w sprawie Doplat nie tylko jedną głową decyduje.

#1125 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:31

Produkcja tytoniu I tak od przysłego roku nie bedzie dopłat do surowca, nowa perspektywa Unii nie pozwala wspierac żadnej produkcji. Tylko ciekawe dlaczego modernizacja daje priorytet na budowe chlewni.

#1126 Share Tomas84

Tomas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 09:58

Produkcja tytoniu Kalemba obiecywał wspieranie sektora tytoniowego z budzetu w przyszłości. A Sawicki twierdził że tytoń to uprawa regionalna i nie jest ważna. Więc nie ma co się cieszyć.

#1127 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 14:46

Produkcja tytoniu W przyszłym roku wybory do sejmu,to moze tak zle nie bedzie,wiadomo ze sawicki tytoniu nie popiera ale długo nie będzie rządził,co miał popsuc w tytoniu to juz zrobił.

#1128 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 18:04

Produkcja tytoniu zablokuje się drogi to może zmieni zdanie

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1129 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:49

Produkcja tytoniu tytoniarzy jest raptem 15 tys.? - w tym roku chyba sporo mniej, dla nich to mało. Ale to ze ja sadzac 2 ha tytoniu dam zarobic 3-4 ludziom z wioski bez szans na jakąkolwiek prace, a przy okazji Panstwo zainkasuje do budżetu kolo 1mln PLN to tez sie nie liczy....

#1130 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 14 marzec 2014 - 22:24

Produkcja tytoniu

tytoniarzy jest raptem 15 tys.? - w tym roku chyba sporo mniej, dla nich to mało. Ale to ze ja sadzac 2 ha tytoniu dam zarobic 3-4 ludziom z wioski bez szans na jakąkolwiek prace, a przy okazji Panstwo zainkasuje do budżetu kolo 1mln PLN to tez sie nie liczy....

kolego 15 tys plantwtorów było 6 lat temu obecnie jest tylko 9 tys plantatorów związki tego głosno nie mówią by ugrac cos dla swoich posad pod przykrywka obrony polskich plantatorów w 2013 tylko 9 tys plantatorów złożyło umowy kontraktacyjne do arimr w 2014 będzie kolejny spadek plantatorów szacuje ze w 2020 roku będzie około 5 tys plantatorów w 2014 ok 14 tys plantatorów uprawnionych jest do płatności niezwiązanej
9 tys czynnych plantatorów ti tyle co nic nadal w Polsce uprawa zajmują się małe rodzinne gospodarstwa od pokoleń z rodziców na dzieci. to co mogę powiedziec o Mrku Sawickim jest to fachowiec w dziedzinie rolnictwa i sledzilem uważnie jego działania w minrol w większości się zgadzałem jest prawda ze zawalił system płatności do tytoniu nie składają w czasie wniosku do uni w sprawie wsparcia tytoniarzy pamiętam jego spotkanie ze związkami producentów tytoniu gdzie głosno wyrazał swoje zdanie ze plantatorzy powinni zapomnieć o utrzymaniu się z 2 ha plantacji tytoniu problemem rynku tytoniu to kolesiostwo związków z firmami tytoniowymi ten układ musimy zwalczyć my sami plantatorzy a w tedy grupy nie będą zadzierać nosa obecnie nie widze zmian na lepsze nigdy grupy twarda reka nie negocjowały cen za surowiec i sa tylko pieskiem na posyłki lobbowaniem za podkreślam produkcja papierosów proszę przesledzic stenogramy z posiedzeń komisji rolnictwa każdy myslący człowiek sam wyciągnie wnioski nie podaje nazwisk można je znalesc na listach obecności komisji rolnictwa jestem za utrzymaniem róznorodnosci na polskiej wsi i folkloru uprawy tytoniu w Polsce koledzy plantatorzy koszty [nawozy sr ochr roślin paliwo idp] uprawy sa duże dochody małe nakłady pracy ogromne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 10:30

Produkcja tytoniu własnie układy mają jak zawsze najwieksze znaczenie. Ja nie moge dalej pojąć dlaczego dopłaty niezwiazane podtrzymywane z roku ref. 2006, dla mnie to tez korzystne ale uwazam ze niesprawiedliwe, bo powinno sie wspierac aktualnych producentów. W 2020 bedzą nadal dostawli pieniadze choć od 14lat nie uprawia tytoniu, znam takie przypadki - i czy to jest sprawiedliwe?? A aktulni producenci beda pracowac za smieszne pieniadze bo nie wierz ze przetwórstwo podniesie znaczaco ceny albo podniosą dla zachety cene nieosiągalnych klas, bo jak to napisał adaammek brak twardej ręki. Ale ten temat byl juz poruszany kilka str wczesniej.

#1132 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 16:07

Produkcja tytoniu a ci co wcale niesadzili tytoniu a biorą dekapring

#1133 Share tomek105

tomek105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 16:16

Produkcja tytoniu Dokładnie o to mi chodzi. Nikt nie ma pretensji że ktoś sadził w 2006 roku tytoń i teraz bierze dopłatę. Cały problem i wielka niesprawiedliwość jest w tym że przez 14 lat dopłatę dostają krętacze którzy nie wiedzą jak wygląda liść tytoniu.

#1134 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 15 marzec 2014 - 21:33

Produkcja tytoniu

Dokładnie o to mi chodzi. Nikt nie ma pretensji że ktoś sadził w 2006 roku tytoń i teraz bierze dopłatę. Cały problem i wielka niesprawiedliwość jest w tym że przez 14 lat dopłatę dostają krętacze którzy nie wiedzą jak wygląda liść tytoniu.

panowie chola z tymi krętaczami na pewno ze znajda się cwaniacy którzy mieli fikcyjne umowy a tytoniu sadzili bardzo mało a mieli wygórowane ilości na umowach jest to bardzo znikoma ilość liczona na palcach rok przypominam ze w latach 2004-2010 arr oddziały terenowe kontrolowały wterenie sasadzony tytonczyli powierzchnie jezei na umowie ktoś zakontraktował 10 ton wykazywał numery działek i powierzchnie zasadzoneo tytoniu kontaktowałem się z arr w poprzednich latach w procedurach ilości kontraktu do ha z tego co pamiętam to MAXYMALNA ilości zakontraktowana tytoniu na 1 ha powinna wynosi 4 ,5 tony i zgadzacie się ze mna ze arr łagodnie podeszła do max ilości plantatorzy dokładnie się orjetują ze z 1 ha sredno wyciąga się ok 3 tony można oczywiście wiecj i owiele mniej gleba nawożenie ochrona war klimatyczne odmiana itd. u nas agencja ontrolowała i wielu plantatorom nakazywała zmiany w umowie ci co mieli wyski limity nie pokrywające się z areałem to znajowosci w grupach i związkowcach . Panowie powtarzam to już to kolejny raz płatności niezwiązane to nie zapłata za tyton tylko na odejście od produkcji i zmianem profilu to tylko grupy i zakłady wmawiali plantatorom ze jest to płatność za tyton kompletne bzdury kiedyś w Kazimierzy usłyszałem do pana musiała jak było zebranie plantatorów ze na placu na wykupie pełno samochodów i tak dobrze powodzi się plantatorom większości te samochody to pond 10 letnie i nie stoja tam audice czy tojoty powinien ujawnić swoje pobory i inni to wtedy dowiemy się jak sobie zyja z pracy plantatorów grupy powinny przed swoimi członami ujawniać swoje dochody i na co przeznaczają nasze składki niektóre grupy miały swego czasu duza ilość członków ja sam wpłaciłem już do grupy 3500 zł zebym choć dostał jakies konkretne srodki do produkcji otrzymałem 1 kg nawozu strtowego do rozsady zmiany nadchodzą zakłady powinny każdemu plantatorowi wypłacić po 1000 zł za kazd tone bo kupowały w latach 2005-2008 tyton po 3 zł czy min rol tego nie widiało może czas zaineresowac problemem CBA , SKARÓWKE

#1135 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 16 marzec 2014 - 17:07

Produkcja tytoniu Panowie mam pytanie z racji że do ULPT nie wolno ,,rzekomo stosować polifoski " bo zawiera substancje których oni nie wymagają w tytoniu i dają za miast niej jakiś wynalazek bez chloru bo chyba o niego im chodzi i pytanie brzmi czy zamiast tego nawozu z ULPT można stosować Lubofos ?? i jak już to w jakiej ilości ? :)

#1136 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 17:41

Produkcja tytoniu chodzi o potas bezchlorkowy, lubofos ma potas chlorkowy. Spokojnie mozesz stosowac fosforan amonu i do tego siarczan potasu jezeli nie chcesz korzystac z gotowych NPK-ów z ULTP.

#1137 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 16 marzec 2014 - 20:12

Produkcja tytoniu z tym to ja problemu nie mam mogę stosować ten nawóz z ULTP tylko pytam dlatego że ktoś tak twierdził no i Lubofos tańszy od tego nawozu , i w ogóle nie wiem czy było by to opłacalne nigdy tego Lubofosu nie stosowałem pod nic

#1138 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:11

Produkcja tytoniu ale jest lubofos bezchlorowy typowy pod tytoń

#1139 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:31

Produkcja tytoniu faktycznie jest taki lubofos, wczesniej go nie spotkałem. Jak najbardziej pod tyton. http://www.luvena.pl... 3,5-10-15.html

Edytowany przez Jacekrol, 16 marzec 2014 - 21:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share Tomas84

Tomas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:20

Produkcja tytoniu Orientuje się ktoś jaka będzie dopłata do kilograma jakościowa za poprzedni rok?