Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3315 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:58

Produkcja tytoniu nie jedna kolego nie jedna

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 01:53
  •  

#1042 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:34

Produkcja tytoniu adaammek muszę ci powiedzieć że nie do końca wiesz co jest grane ale może lepiej żebyś nie wiedział bo to grozi wielkim skokiem ciśnienia :(
thug ja słyszałem że jeden bierze 1milion 700tyś. tej dopłaty czyli musiał mieć około 450-500 ton kontraktacji , dodam tylko że to nie wiest sprawdzona informacja ale w każdej bajce jakaś prawda jest!!!!!! a ty co wiesz?

Edytowany przez tofik420, 24 styczeń 2014 - 08:38.

#1043 Share Tomas84

Tomas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 17:08

Produkcja tytoniu Popieram tomka105. Rok 2006 był najgorszym rokiem z możliwych. Ato co pisze adaammek to w poczęści jakieś brednie. Kto w 2006 roku mógł kontraktować ile chciał? Nie znam takiego jedynie ci z sitwy. Każdy mógł kontraktować tyle ile w 2005. Jedynie instruktor tytoniowy z 12 ton zakontraktował 42. Później jeżdził i kupował obrywki po 5zł i najgorsze klasy po wygórowanych cenach. Bo wiedział tak jak jego z sitwy kompany. Po kilku latach dopiero się wydało. I jak tu w sitwe nie wierzyć? Kto wiedział kontraktował a chłopom robotnikom ograniczali by dla sitwy było więcej. W rejonie Biłgoraj - Leżajsk tak się działo, chyba ze w innych rejonach polski były złote czasu i sitwa nie istniała. A co ma powiedzieć mój sąsiad który sadzi od 2009 roku? Media trąbią ze dopłata do tytoniu zostaje do 2020 roku ciekawe dla kogo? Jaka dopłata do tytoni i dla kogo ona? Celowo było zrobione by sitwa zyskała pod przykrywką uczciwych plantatorów. Nie było równości człowiek a człowiek inny. Ktoś chyba musi należeć do tej sitwy by takie głupoty pisać że każdy mógł ile chciał i równe prawa były i dobry rok. Powinni go zmeinić nawet na 2013 i koniec.

A i jeszcze jedno jakie odmiany siejecie w przyszłym sezonie? Mi już przyszedł niemiec HYV 28 oraz HYV 33 . a planowałęm jeszcze siać HYV 35 tylko spóźniłem się w zamówieniu. Miał ktoś może te nowe 33 i 35 odmiany i jak one się przedstawiają w porównaniu do tych obleganych wcześniej Hyv 13 ,23,28.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 17:09

Produkcja tytoniu popieram sitwa była jest i prawdopodobnie będzie

#1045 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 17:24

Produkcja tytoniu

adaammek muszę ci powiedzieć że nie do końca wiesz co jest grane ale może lepiej żebyś nie wiedział bo to grozi wielkim skokiem ciśnienia :(
thug ja słyszałem że jeden bierze 1milion 700tyś. tej dopłaty czyli musiał mieć około 450-500 ton kontraktacji , dodam tylko że to nie wiest sprawdzona informacja ale w każdej bajce jakaś prawda jest!!!!!! a ty co wiesz?

napisze tylko tyle info nie sprawdzone ale jakze trafne tyle npisze
moim zdaniem powinna być średnia z kilku lat najlepeij z pięciu i wtedy mamy średnią bardzo obiektywną

Thug

#1046 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 24 styczeń 2014 - 18:29

Produkcja tytoniu kolego wiem co pisze i siedze w tytoniu na bieżąco chyba dla ciebie był 2006 najgorszym bo w skali polski zostało zakontraktowane najwięcej tytoniu w 2006 kolego widze ze niewiesz po co jest doplata niezwiazana nie jest to pomoc dla przyszłych plantatorów a pomoc na zmiane profilu produkcji sitwa wszendzie jest i była z tego co piszesz to najlepiej każdy plantator powinien sobie wybrać odpowiedni dla niego rok nie tendy droga tyton powinien być opłacalny na poziomie sprzedaży i z tego powinny być godne pieniądze za ciezka prace a dopłaty to bonus wspierający małe gospodarstwa tytoniowe widze ze masz małe pojecie o systemie płatności niezwiązanej z uprawa pewnie masz mała ilość ref

Popieram tomka105. Rok 2006 był najgorszym rokiem z możliwych. Ato co pisze adaammek to w poczęści jakieś brednie. Kto w 2006 roku mógł kontraktować ile chciał? Nie znam takiego jedynie ci z sitwy. Każdy mógł kontraktować tyle ile w 2005. Jedynie instruktor tytoniowy z 12 ton zakontraktował 42. Później jeżdził i kupował obrywki po 5zł i najgorsze klasy po wygórowanych cenach. Bo wiedział tak jak jego z sitwy kompany. Po kilku latach dopiero się wydało. I jak tu w sitwe nie wierzyć? Kto wiedział kontraktował a chłopom robotnikom ograniczali by dla sitwy było więcej. W rejonie Biłgoraj - Leżajsk tak się działo, chyba ze w innych rejonach polski były złote czasu i sitwa nie istniała. A co ma powiedzieć mój sąsiad który sadzi od 2009 roku? Media trąbią ze dopłata do tytoniu zostaje do 2020 roku ciekawe dla kogo? Jaka dopłata do tytoni i dla kogo ona? Celowo było zrobione by sitwa zyskała pod przykrywką uczciwych plantatorów. Nie było równości człowiek a człowiek inny. Ktoś chyba musi należeć do tej sitwy by takie głupoty pisać że każdy mógł ile chciał i równe prawa były i dobry rok. Powinni go zmeinić nawet na 2013 i koniec.

A i jeszcze jedno jakie odmiany siejecie w przyszłym sezonie? Mi już przyszedł niemiec HYV 28 oraz HYV 33 . a planowałęm jeszcze siać HYV 35 tylko spóźniłem się w zamówieniu. Miał ktoś może te nowe 33 i 35 odmiany i jak one się przedstawiają w porównaniu do tych obleganych wcześniej Hyv 13 ,23,28.

napisze tylko tyle info nie sprawdzone ale jakze trafne tyle npisze
moim zdaniem powinna być średnia z kilku lat najlepeij z pięciu i wtedy mamy średnią bardzo obiektywną

zgadzam się z toba ze srednia z 3 lub 5 lat była by najsprawiedliwsza iloscią dla każdego plantatora tylko musza być to lata historyczne każdemu cos niepasuje
a propo dużych gospodarstw dopłaty obszarowe powinny być dla nich ograniczone a wiecj srodków przeznaczać na rozwój małych rodzinnych gospodarstw co ma być w nowym prow zobaczymy jak będzie-- jest działanie na rozwój małych gospodarstw z premią 60 tys z progiem 2-15 tys euro dochodowości liczonej według nowych zasad współczynnika standardowej produkcji SO [ obecnie posługujemy się tzw ESU podobne do SO]

#1047 Share tomek105

tomek105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 22:47

Produkcja tytoniu @adaammek
to ja ci powiem jak wygląda sytuacja w mojej miejscowości, 90 % plantatorów przeklina 2006 rok bo zdawali tytoń na innych plantatorów z powodu braku limitu (robota związków). Dopłaty dostają pijacy i nieroby którym tytoń przepadł w chwaście.
@fofik420
zapomniałeś dodać że "1milion 700tyś" zł ktoś dostaje przez 14 lat.
Ciekawe kiedy Polak zacznie szanować Polaka. Dwa pokolenia ???

#1048 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:47

Produkcja tytoniu luksor w mysławczycah ok a kazimierza dalej dno

#1049 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:56

Produkcja tytoniu no i mamy dopłatę niezwiazaną do 2020 roku sejm dzisiaj przyjął ustwę
baza kilogrmowa 2006
baza pienieżna 80% kwoty 2013 co roku mniej o 5 %
niestety dopłat do produkcji od 2015 roku prawdopodobnie nie będzie ponieważ bruksela celowo z małej nie przewidziła takiego wsparcia dla Polski

Thug

#1050 Share dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:55

Produkcja tytoniu Dalej to sk*******stwo będzie trwało... ludzie wyżej postawieni dalej będą brać nasze pieniądze za nic !!! porażka tak to jest właśnie Polska.
Dopłaty... hmm może nasze ministerstwo coś nas wspomoże ale w bardzo małym stopniu....

Tomas84 odmiany HYV 33 i 35 to odmiany testowe.... wątpię czy ktoś miał na większą skalę, słyszałem coś tam ale mówią że niema to jak 28 czy 13... ja również w tym roku HYV 28 i 35 zobaczymy tą nowość czy jest to coś warte okaże się jesienią. Kolego Tomas84 można wiedzieć ile zakontraktowałeś na ten sezon?

Edytowany przez dawid90210, 28 styczeń 2014 - 18:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:39

Produkcja tytoniu właśnie o to chodzi że ministerstwo nie może dopłacać do tytoniu jak tylko w formie decouplingu niezwiązanej

Thug

#1052 Share Tomas84

Tomas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:06

Produkcja tytoniu Dzięki. WIele nic nowego nie wniosłeś bo faktycznie były to odmiany testowe i mało kto wie jaki mają potencjał. Wiem że dojrzewają wcześniej od poprzedników. Mam jedną puszeczke w otoczce na 2ha( bo sieje w tace ) HYV 33 to się okaże a reszta to HYV 28. Kontraktuje 20 ton okaze się jaka będzie pogoda i ile tego będzie. Ale trzeba z zapasem i w kilku firmach wtedy doceniają. :rolleyes:

Edytowany przez Tomas84, 28 styczeń 2014 - 23:10.

#1053 Share dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:50

Produkcja tytoniu My również rozsadę mamy w multiplatach aczkolwiek nie wysiewamy otoczkowanego gdyż wschody są opóźnione i sporobraków jest.
Wiadomo trzeba mieć zabezpieczenie kilka ton większy kontrakt i umowy z kilkoma podmiotami kupującymi.

Edytowany przez dawid90210, 29 styczeń 2014 - 09:52.

#1054 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:09

Produkcja tytoniu

no i mamy dopłatę niezwiazaną do 2020 roku sejm dzisiaj przyjął ustwę
baza kilogrmowa 2006
baza pienieżna 80% kwoty 2013 co roku mniej o 5 %
niestety dopłat do produkcji od 2015 roku prawdopodobnie nie będzie ponieważ bruksela celowo z małej nie przewidziła takiego wsparcia dla Polski

kolego mówisz o ustawie o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego ustawa likwiduje płatności UPO i tzw zwierzeca określa zasady przyznania płatności uzupełniających zwanych płatnościami niezwiązanymi w trzech sektorach tytoń skrobia chmiel w przypadku np. nabycia gospodarstwa w różnych formach prawnych nie ma tam informacji o płatnościach 2020 i bazie kg wiemy natomiast z wsparcie tytoniu do 2020 będzie i będzie się zmniejszać o 5% a propo srednia wysokość płatności niezwiązanej do tytoniu na gospodarstwo wynosi 20 tys zł taka informacje podaje minrol nie zabardzo chce mi się wierzyc o płatności 1 mln 700 tys pozdrawiam .jeżeli chodzi i wprowadzone zmiany to uważam ze sa właściwe szczególnie jeżeli chodzi o płatność tzw zwierzeca tysiące rolników było poszkodowanych nie posiadali zwierzat w okresach ref np. jeżeli nidawno zakupili krowy lub ci co przez 1 dzień w okresie ref posiadali zwierzęta o od lilkunastu lat nic wspólnego nie milel z produkcją zwierzeca dla małego gospodarstwa przewazajaca większość z 1350 tys wnioskodawców UPO nie ma dużego znaczenia gdyż jest to obecnie 139,39 zł co innego w poprzednich kampaniach od 2004-2009 wzrastala natomiast od 2009 systematycznie wsparcie krajowe maleje 2004-2009 upo 292 zl,282zł,313zł [2009-356 zł] obecnie 139,39 natomiast martwi mie wysokość srodków na płatność niezwiazana do tytoniu jest wyraźnie mniejsza i ma się zmniejszać o 5 %

#1055 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 07:57

Produkcja tytoniu no to Ci pisze ze bedzie to kwota 80 % z pieniędzy z 2013 roku i co roku o 5 % mniej i tak to wygląda a baza kg do niezwiązanej 2006!!!!!

Thug

#1056 Share gostyt

gostyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 16:45

Produkcja tytoniu Co wy pier**licie? zobaczcie najpierw stronę ministerstwa a później piszcie o dopłatach jakościowych. piszecie aby pisać sobie a gowno wiecie.

#1057 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 16:57

Produkcja tytoniu a Ty co wiesz bo o jakoścowych ja nie pisałem tylko o niezwiązanej ?i masz jeszcze linka
http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/jpo-rosnie-ze-196-do-219-euro-na-ha,48957.html

Edytowany przez thug, 30 styczeń 2014 - 17:19.

Thug

#1058 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:59

Produkcja tytoniu

Co wy pier**licie? zobaczcie najpierw stronę ministerstwa a później piszcie o dopłatach jakościowych. piszecie aby pisać sobie a gowno wiecie.

naucz się czytac ze zrozumieniem co ci nie pasi w moim poscie co ma być takiego na stronie min rol czego nie wiem nie pisz bzdur

Co wy pier**licie? zobaczcie najpierw stronę ministerstwa a później piszcie o dopłatach jakościowych. piszecie aby pisać sobie a gowno wiecie.

jak widze nie masz dużo do powiedzenia w sprawach rolnictwa i UE po ilości postow

#1059 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:37

Produkcja tytoniu

luksor w mysławczycah ok a kazimierza dalej dno

w jakich klasach tak mniej więcej skupują w luxorze ?? bo chciałbym mniej więcej wiedzieć bo dopiero mam do niego odstawę na 11 marca , a w Kazimierzy to cyrk na kółkach tak jak z tymi zapisami na przyszły rok o których co 4 osoba wiedziała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 23:45

Produkcja tytoniu w takich jaki masz tytoń. ja nie narzekam brali bardzo dobrze.