Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3313 odpowiedzi na ten temat

#961 Share grzesiekk87

grzesiekk87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 12:35

Produkcja tytoniu a jak u was z wykupem? ja 21.11 byłem z burleyem w Mniszowie ( do FTK krasnystaw) i przywiozłem spowrotem bo chcieli na 3, a tytoń miałem ładny.
a czy to prawda ze znów FTK ma problemy z płatnością? czy wogóle warto im sprzedawac??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 04:01
  •  

#962 Share chupakadabra

chupakadabra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 14:11

Produkcja tytoniu Słowo "sprzedawać" akurat tutaj jest nie na miejscu.Proszę sobie przeczytać komunikat na stronie OZPT w Lezajsku.

#963 Share grzesiekk87

grzesiekk87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 14:54

Produkcja tytoniu czytałem własnie, i dowiedzialem sie tez ze niby mają placić za 90 dni. no ale niestety nigdzie indziej nie mam umowy :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 grudzień 2013 - 17:39

Produkcja tytoniu to wy jeszcze piszecie umowy z tym podmiotem

Thug

#965 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 21:00

Produkcja tytoniu a co maja robić jak niemaja gdzie kontraktować

#966 Share gostyt

gostyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 13:18

Produkcja tytoniu wrócę do pytan o rekompensate na lata 2014-2015. Wstepne ustalenia jesli chodzi o 2006r to tylko na 2014 rok. ale na lata 2015-2020 nic jeszce nie wiadmomo prawdopodobie nie chca wspomagac modych gospodarzy którzy zaczleli produkcje po 2006 r i nie chodzi tu tylko o tytoń poniewaz do kazdje uprawy środki bedą wtedy wypłacane z 2006r . ale to tylko pisze o czym mowia na wykupie ale wiadomo kazda plotka ma w sobie troche prawdy. A co do dopłat jakosciowych to chyba juz pewne ze będa jeszce w 2014r.

#967 Share ursus60

ursus60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 15:17

Produkcja tytoniu Witam wszystkich użytkowników. Z racji złej jakości tegorocznego tytoniu chciałbym prosić o pomoc w uniknięciu problemu na przyszłość. Mianowicie problemem są czarne, brązowe plamy na liściach tytoniu. Proszę abyscie doradzili mi jaka może być teog przyczyna i co ewentualnie stosować robić, aby dany problem się już więcej nie powtórzył. W poście załączyłem liście tytoniu z plamami. proszę o pomoc i rady.
Z góry dziękuję
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG

#968 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 04 grudzień 2013 - 16:40

Produkcja tytoniu trudno powiedzieć ztego co pan pisze plamy powstaj a w trakcie suszenia czy już na polu sa jakies plamy to jest zasadnicze pytanie plamy mogą być przyczyna nadmiaru azotu w lisciach

#969 Share chupakadabra

chupakadabra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:06

Produkcja tytoniu Z kształtu liscia wyglada wynika że pochodzi z dolnego piętra.Choroba jest pochodzenia bakteryjnego.Trudno określic jej pochodzenie ale nie przejmuj się -w przyszłym roku może jej nie byc-tez nie wiadomo dlaczego.Przypuszczam że tytoń w początkowej fazie miał za duzo wilgoci-nie sprzyjające warunki atmosferyczne w maju.Byc może brakowało jakiegoś mikroelementu lecz w sprzyjających warunkach byłoby inaczej.Swego czasu miałem duzy problem ze zgnilizną twardzikową lecz od ok. 2 lat ten problem się skończył.Nie stosowałem żadnych superśrodków jedynie co do niszczenia badyli zacząłem używac niszczarki do krzewów-być może zniszczeniu uległy również przetrwalniki grzyba/?/

#970 Share ursus60

ursus60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:56

Produkcja tytoniu Tak plamy powstały w trakcie suszenia, na polu nic nie zapowiadało pojawienia się ich, dodam że nie przy każdym suszeniu występiły plamy na 10 kontenerów plamy pojawiły się w 5, myślałem że może coś nie tak jest s suszarnią( susze w kontenerze, przeróbionym z szuszarni na druty). Co do zdjęć liści są to liście że tak powiem "nad spodaki".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share chupakadabra

chupakadabra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:54

Produkcja tytoniu Nie sądzę żeby ta choroba wystapiła w procesie suszenia , została przywleczona z pola.W ubiegłym roku pod koniec zbiorów ,po opadach deszczu wystapiła w tytoniu choroba objawiająca się brazowymi suchymi plamami na liściu .Po wysuszeniu w tych miejscach tworzyły się dziury..Niektórzy twierdzili ze to po ozonie.Co dziwne wystapiła tylko na tytoniu ogłowionym -na liściach wierzchołkowych i podwierzchołkowych.Mamy wybitnych fachowców w Puławach ale jak co do czego to nic nie potrafią wyjaśnić a tym bardziej zapobiec.

#972 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 19:58

Produkcja tytoniu Ja bym obstawiał bakteriozę brunatną w bardzo wczesnym stadium lub niedobór fosforu w ostatnim stadium uprawy.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#973 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 16:01

Produkcja tytoniu witam wszystkich plantatorów, mozecie doradzic jakis dobry srodek chwastobojczy na tobaka na chwasty m.in rdesty i komosa. oprucz komandu ,macie cos sprawdzonego?

#974 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 00:47

Produkcja tytoniu Jaki jest koszt założenia plantacji na dzień dzisiejszy? Jeśli można to poprosiłbym o oferty na priv.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#975 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 07:15

Produkcja tytoniu bez dopłat nieopłacalny

#976 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 12:42

Produkcja tytoniu Marekber, nie pytam o opłacalność tylko o koszt założenia plantacji.

Z drugiej strony dziw mnie że piszesz że bez dopłat nieopłacalny. Czyli co bierze się około 2 tys. dopłat do hektara i to wszystko co można na tym zarobić?

Tyra się cały rok żeby z mieć około 170 zł lub mniej (nie znam dokładnych kosztów uprawy) miesięcznie z hektara?

#977 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 13 grudzień 2013 - 16:35

Produkcja tytoniu
Jeżeli nie miałeś do czynienia z tytoniem a widać ze nie masz radze nie wchodzić w ten interes to nie jabłka czy sliwki ze zakładasz plantacje co roku musisz mieć kontrakt to podstawa tytoniu nie można tak sobie posadzic nasion tez w sklepie nie kupisz obecnie kontrakty sa jednoroczne np. na sezon masz do wyboru ponad 10 grup producenckich rzeczywistość jest inna dopłat do produkcji nie ma sa tylko jaksciowe dopłaty niezwiązane niemasz co marzyc nie wierz w te bzdury o olbrzymich dopłatach do tytoniu nakłady pracy sa bardzo duże [sadzenie ,zbiory, suszenie,sortowanie,belowanie w porównaniu do zysków pozatym nawozy i srodki ochrony roślin np. na 1 ha tytoniu barley wydaje ok 1500 zł srodki ochrony od inspektów ok 700zł no chyba ze jesteś prezesem jakiejś grupy pozdrawiam

Marekber, nie pytam o opłacalność tylko o koszt założenia plantacji.

Z drugiej strony dziw mnie że piszesz że bez dopłat nieopłacalny. Czyli co bierze się około 2 tys. dopłat do hektara i to wszystko co można na tym zarobić?

Tyra się cały rok żeby z mieć około 170 zł lub mniej (nie znam dokładnych kosztów uprawy) miesięcznie z hektara?

#978 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:54

Produkcja tytoniu Nie prezesem żadnym nie jestem ;)

Dzięki za wytłumaczenie ;) Mam pytanie odnośnie tych grup producenckich. Czy muszę tylko z nimi mieć podpisaną umowę.

Czy mogę założyć plantację nie posiadając żadnych kontraktacji?

#979 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 14 grudzień 2013 - 21:31

Produkcja tytoniu chłopie zakończ temat i daj sobie spokój z tytoniem jeśli chciałbyś zacząć wszystko od nowa to są olbrzymie koszta od tuneli suszarni i jeszcze to że jest to roślina ogromnie pracochłonna i trzeba ludzi zatrudniać itd więc daj sobie na wstrzymanie ja jako niemały plantator myśle o zakończeniu długoletniej przygody z tytoniem a Ty chcesz sie w to pchać stanowczo odradzam

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:28

Produkcja tytoniu Nie chcę się pchać w produkcję jako taką jak wy, gdzie odstawiacie już suszone liście. Potrzebuję albo sam uprawiać albo kupić tytoń jak będzie mniej więcej w takim stanie: nasiona-tytoniu-2941776916.jpg kiedy liście są jeszcze zielone, a kwitnienie tylko co się zaczęło.

Dziwne że piszecie o nieopłacalności produkcji tytoni a cały czas go uprawiacie...
Piszecie o wielkich kosztach, nakładach i nieopłacalności a cały czas go uprawiacie...