Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3313 odpowiedzi na ten temat

#841 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:02

Produkcja tytoniu jak Command wypada to niech te mądralę przyjdą tytoń plewić za mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 19:47
  •  

#842 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 12:00

Produkcja tytoniu Panowie,nasz minister olał tyton i zostalismy bez dopłat,szykuje sie masakra

#843 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 12:11

Produkcja tytoniu Po 2014r. bez dopłat do tytoniu !!! Tak załatwił nas ''rząd'' i całe to ''psl''. Już niemogę się doczekać wyborów!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share gromleon gromleon

gromleon
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2013 - 14:35

Produkcja tytoniu Ach ten "uniwersal" Najbardziej denerwująca firma.
Dopłat brak, brak nowych skutecznych (legalnych) środków na wciorniastka. Chwasty rosną, aura nie pozwala na żadne zabiegi.
W okolicach gmin Sułów i Nielisz wciorniastek zaraził i zniszczył większość planacji, straty od 40 do 85 % zależnie od działki. Ogólnie ponad 70 % tytoniu zostało zarażnone. To będzie ciężki rok.
Nie widzę już przyszłości dla tej uprawy. Najbardziej jestem zły na środki z pakietu Uniwerslalu w niektórych termin ważności upływał w sieprniu tego roku, rozdali ziemię, w której większość to piasek . Zapewne zakupili je za pół ceny i rozdali palntatorom w pakiecie w normalnej cenie.

#845 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:23

Produkcja tytoniu o widzę ktoś z moich okolic :P
Co do chwastów to u mnie jest w miarę dobrze gorzej z wirusem

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#846 Share gromleon gromleon

gromleon
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:32

Produkcja tytoniu

o widzę ktoś z moich okolic :P
Co do chwastów to u mnie jest w miarę dobrze gorzej z wirusem

Powiedz mi gdzie masz działki uprawne to za chwile Ci powiem czy masz tam chwast. Zależy też co masz na myśli w "miarę dobrze".
Tylko strój na motocykl ubiore.

Pany jest źle i już.

#847 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:06

Produkcja tytoniu w miarę dobrze, to nie znaczy że idealnie czyste bez żadnego chwastka.
Owszem od miedz trochę jest ale to tak po 4 -6 rządków potem jest dobrze a na 2 działce już nie :D
A że jest źle to każdy powtarza co roku. Rok się zaczął chu**wo i taki widać będzie. Jakoś ludzie przeżyją ...

Edytowany przez STIG0013, 28 czerwiec 2013 - 19:08.

#848 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:14

Produkcja tytoniu

Po 2014r. bez dopłat do tytoniu !!! Tak załatwił nas ''rząd'' i całe to ''psl''. Już niemogę się doczekać wyborów!

I co z tego że będą te wybory i tak się nic nie zmieni każdy obiecuje a potem z tych obietnic i tak nic nie ma więc czy wybory będą czy nie to i tak dużej różnicy nie będzie

#849 Share gromleon gromleon

gromleon
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:19

Produkcja tytoniu Ja w każdym bądź razie szczerze rozważam rezygnację z uprawy, dużym plantatorem nie jestem ale te 20 ton zawsze się uzbierało.
Uprawa robi się po prostu nie opłacalna, nie jestem typem człowieka, który narzeka na byle co, ale uczciwie licze i myślę ,że powoli czas się wycofać i nie dokładać.

#850 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:22

Produkcja tytoniu masz 20 ton rocznie i narzekasz ??
U mnie wychodzi po 6-7 ton i tak czy owak to duża część dochodów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:27

Produkcja tytoniu Jak się ta uprawa stanie zupełnie nie opłacalna to każdy ją żuci zresztą widocznie to tego dążą no ale na co się nastawić później jak ze wszystkim może być podobnie

#852 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:29

Produkcja tytoniu Potem na wróżbictwo xd
Przy takiej z okolicy to zawsze pełno samochodów :D

#853 Share gromleon gromleon

gromleon
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:38

Produkcja tytoniu

Potem na wróżbictwo xd
Przy takiej z okolicy to zawsze pełno samochodów :D

Ach ta Nastajka

Przy większych powierzchniach uprawy dochodzą większe koszty robocinzny bo sam z rodziną tego nie zrobisz, a dobry pracownik się ceni. 6 ton w gronie rodzinnym da się zrobić wtedy koszty robocinzny jak by nie patrzeć są pomijalne. Długo by liczyć, każdy niech weźmie kalkulator i liczy.

#854 Share Dunder

Dunder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 06:13

Produkcja tytoniu Uprawiam tytoń na redlinach. Po wyrobieniu pola stosuję Command , kultywator i wykonuję redliny.
Na szkoleniu z Uniwersalu facet mówił że lepiej jest wyrobić pole, zrobić redliny, zastosować Command i brona.
Który sposób jest lepszy?.

#855 Share gromleon gromleon

gromleon
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2013 - 16:44

Produkcja tytoniu

Uprawiam tytoń na redlinach. Po wyrobieniu pola stosuję Command , kultywator i wykonuję redliny.
Na szkoleniu z Uniwersalu facet mówił że lepiej jest wyrobić pole, zrobić redliny, zastosować Command i brona.
Który sposób jest lepszy?.

Teoretycznie po zastosowaniu command-a powinno się wymieszać glębę tylko raz więc z punktu widzenia samej teorii na szkoleniu przedstawiono prawidłowy sposób. Ale teoria nie zawsze równa jest praktyce, kiedyś musiałem powtórnie wymieszać glębę i tam gdzie to zrobiłem zachwaszczenie było o około 60 procent mniejsze. Wszystko zależy od pogody, głębokości na jaką została pierwszy raz wymieszana gleba itd. Jeśli jesteś zadowolony z efektów ze sposobu w jaki to robisz to nic nie zmieniaj.
Są inne sposoby (środki) na chwasty ale to od większych plantatorów się dowiesz...

Ba, powiem ciekawostkę. kiedyś przez pomysłkę przy stosowaniu fazora wypryskałem połowę dawki, jak się zorientowałem za godzinę zabieg wykonałem powtórnie. Efekt był widoczny tam gdzie zabieg był wykonany tylko raz całą dawką pasynka były ogromne, tam gdzie w dawce dzielonej o wieeeele mniejsze.
Na drugi rok siedzę na szkoleniu uniwersalu a tam mowa o fazorze i stosowaniu dawki dzielonej w odstępach co najmniej godzinowych. Myślę sobie ładnie już się mądrzą, także wiedza agronomów pochodzi od plantatorów oni sami tak naprawdę nie wiele wiedzą. Ale sporo jeżdzą i się uczą a potem...

#856 Share dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 21:17

Produkcja tytoniu @gromleon masz rację kolego ich wiedza właśnie pochodzi od plantatorów a zgrywają nie wiadomo kogo i się wymądrzają tylko.... ja również jak tak dalej pójdzie będę powoli rezygnował może nie całkowicie, ale zmniejszę uprawę do tylu ile w miarę możliwości sami będziemy to w stanie obrobić...

#857 Share tomek105

tomek105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 13:50

Produkcja tytoniu Ministrowie UE zdecydowali że na lata 2014-2020 nie będzie dopłat związanych z produkcją. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie przyszłość płatności uzupełniających do tytoniu z budżetu krajowego (niezwiązanych z produkcją), które na pewno obowiązują jeszcze w tym roku – to około 180 mln zł rocznie. System dopłat krajowych ma jednak to do siebie, że musimy uzyskać zgodę Brukseli na ich stosowanie. Nie wiemy więc, co będzie z dopłatami już za 2014 rok. Szczerze !! Polski głos nie liczy się w UE. Prawdopodobnie będzie dopłata uzupełniająca dla cwaniaków.

#858 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 17:41

Produkcja tytoniu coraz lepiej się dzieje ale oni tego bez przyczyny nie robią chcą zlikwidować tytoń i już a żeby nie było że ludzie chcą sadzić a limitów nie ma to robią tak że limity są ale opłacalności nie będzie

#859 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 30 czerwiec 2013 - 21:24

Produkcja tytoniu http://www.naszdzien...bez-doplat.html

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark