Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

właśnie o to chodzi że ministerstwo nie może dopłacać do tytoniu jak tylko w formie decouplingu niezwiązanej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Dzięki. WIele nic nowego nie wniosłeś bo faktycznie były to odmiany testowe i mało kto wie jaki mają potencjał. Wiem że dojrzewają wcześniej od poprzedników. Mam jedną puszeczke w otoczce na 2ha( bo sieje w tace ) HYV 33 to się okaże a reszta to HYV 28. Kontraktuje 20 ton okaze się jaka będzie pogoda i ile tego będzie. Ale trzeba z zapasem i w kilku firmach wtedy doceniają. :rolleyes:

Edytowano przez Tomas84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

My również rozsadę mamy w multiplatach aczkolwiek nie wysiewamy otoczkowanego gdyż wschody są opóźnione i sporobraków jest.

Wiadomo trzeba mieć zabezpieczenie kilka ton większy kontrakt i umowy z kilkoma podmiotami kupującymi.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

no i mamy dopłatę niezwiazaną do 2020 roku sejm dzisiaj przyjął ustwę

baza kilogrmowa 2006

baza pienieżna 80% kwoty 2013 co roku mniej o 5 %

niestety dopłat do produkcji od 2015 roku prawdopodobnie nie będzie ponieważ bruksela celowo z małej nie przewidziła takiego wsparcia dla Polski

 

kolego mówisz o ustawie o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego ustawa likwiduje płatności UPO i tzw zwierzeca określa zasady przyznania płatności uzupełniających zwanych płatnościami niezwiązanymi w trzech sektorach tytoń skrobia chmiel w przypadku np. nabycia gospodarstwa w różnych formach prawnych nie ma tam informacji o płatnościach 2020 i bazie kg wiemy natomiast z wsparcie tytoniu do 2020 będzie i będzie się zmniejszać o 5% a propo srednia wysokość płatności niezwiązanej do tytoniu na gospodarstwo wynosi 20 tys zł taka informacje podaje minrol nie zabardzo chce mi się wierzyc o płatności 1 mln 700 tys pozdrawiam .jeżeli chodzi i wprowadzone zmiany to uważam ze sa właściwe szczególnie jeżeli chodzi o płatność tzw zwierzeca tysiące rolników było poszkodowanych nie posiadali zwierzat w okresach ref np. jeżeli nidawno zakupili krowy lub ci co przez 1 dzień w okresie ref posiadali zwierzęta o od lilkunastu lat nic wspólnego nie milel z produkcją zwierzeca dla małego gospodarstwa przewazajaca większość z 1350 tys wnioskodawców UPO nie ma dużego znaczenia gdyż jest to obecnie 139,39 zł co innego w poprzednich kampaniach od 2004-2009 wzrastala natomiast od 2009 systematycznie wsparcie krajowe maleje 2004-2009 upo 292 zl,282zł,313zł [2009-356 zł] obecnie 139,39 natomiast martwi mie wysokość srodków na płatność niezwiazana do tytoniu jest wyraźnie mniejsza i ma się zmniejszać o 5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no to Ci pisze ze bedzie to kwota 80 % z pieniędzy z 2013 roku i co roku o 5 % mniej i tak to wygląda a baza kg do niezwiązanej 2006!!!!!


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Co wy pier**licie? zobaczcie najpierw stronę ministerstwa a później piszcie o dopłatach jakościowych. piszecie aby pisać sobie a gowno wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a Ty co wiesz bo o jakoścowych ja nie pisałem tylko o niezwiązanej ?i masz jeszcze linka

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/jpo-rosnie-ze-196-do-219-euro-na-ha,48957.html

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Co wy pier**licie? zobaczcie najpierw stronę ministerstwa a później piszcie o dopłatach jakościowych. piszecie aby pisać sobie a gowno wiecie.

naucz się czytac ze zrozumieniem co ci nie pasi w moim poscie co ma być takiego na stronie min rol czego nie wiem nie pisz bzdur

 

Co wy pier**licie? zobaczcie najpierw stronę ministerstwa a później piszcie o dopłatach jakościowych. piszecie aby pisać sobie a gowno wiecie.

jak widze nie masz dużo do powiedzenia w sprawach rolnictwa i UE po ilości postow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

luksor w mysławczycah ok a kazimierza dalej dno

w jakich klasach tak mniej więcej skupują w luxorze ?? bo chciałbym mniej więcej wiedzieć bo dopiero mam do niego odstawę na 11 marca , a w Kazimierzy to cyrk na kółkach tak jak z tymi zapisami na przyszły rok o których co 4 osoba wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Co ma do rzeczy ilość postow?? pewna jest tylko rekompensata tak Jak piszecie. doplaty jakościowe na 2014r takie same warunki. od 2015 do 2020 nadal będę jakościowe to pewne ale nie wiadomo jakie środki na to przeznacza! Jak się ma znajomego to chyba lepsze niż ilość postow czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napisz coś więcej o jakościowych bo jakoś nic nie slyszałem o nich u nas w związku też raczej sceptycznie wogóle nie ma zapisu w wpr o dopłatach produkcyjnych czy jakościowych


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

u nas na zabraniu mówili że jakościowa może będzie a może nie, nic nie gwarantują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

A u nas Grupa Leżajska mówiono że tylko niezwiązana do 2020 będzie jhakościówka osttani przyszły sezon 2014-15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

na jednym z zebrań na zakończenie sezonu dokładnie 28.01.14 przyjechała do nas delegacja z warszawy zapewniają że rekompensata jest na 100 procent zapewniona do 2020 roku ale ze spadającą wartościa procentowa. a co do dopłat jakościowych to jest zgoda od ministra rolnictwa na to że jakąś kwotę pieniędzy unijnych które polska do staje i może wykorzystać "na co chce w rolnictwie" czyli pomoc gospodarstwom o niskim dochodzie i część tych pieniędzy zostanie przeznaczona na doplaty nie dokonca pewne czy jakościowe czy inna forma to będzie. także opowiadal o tym że w innych krajach unii dopłatą będzie nawet większa ale powiedział że w polsce to marzenie że nam je zwiększa a raczej je zmniejsza. Mowil że 45 procent że sprzedaży tytoniu idzie dla państwa więc likwidując doplaty podłożyli by pod siebie bombę. zapewniał że nie Tylko oni ale i rząd zrobi wszystko żeby jakieś doplaty utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zobaczymy już nas raz wystawili na zero więc niczego dobrego sie nie spodziewam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1
Napisano (edytowany)

Panowie czy wynik 2450 kg z ha tytoniu na lekkiej ziemi to może być gdzie dolne liście zostają na polu

Edytowano przez robson79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

2 ha tytoniu to wychodzi ok 6 ton przy czym wszystkie liście zbierane. Zależy jaka odmiana jaka ziemia jaki ci się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ja 3 lata temu z hektara zebrałem 4,5 tony ale taki rok raczej sie nie już powtórzy :( w tym sezonie wyszło 3 tony. Wszystko zależne jest od pogody w ostatnich 2 latach w mojej miejscowości(powiat biłgorajski) była susza. W tym roku zaryzykuję że lato będzie jak dwa ostatnie i zwiększę dawkę nawozów, zobaczymy jak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

I w ogóle zależy o jakim tyotniu mowa. Jeśli o ciemnym (tym wieszanym na korzeniach) to 3 tony z ha bez problemu można wyciągnąc, a z żółtego(Virginia)to tak okolo 2200-2800 kg z ha. (przy dobrym roku)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Panowie wiecie cos o kontraktacji w kazimierzy wielkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jak wygląda sezon 2014/2015 czy cos słychać o umowach w ultpj jedrzejow i kazimierza czy cos wiadomo o cenach czy jak zwykle ceny wiadmo przy podpisaniu umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ULPT prowadziło zapisy nowych plantatorów 10 lutego a PMP Kazimierza Wielka już jakiś czas temu zapisy prowadziła a kiedy będą zawierać umowy to nie wiem :P a o Luxorze w Proszowichach nic nikt nie wie kiedy kontraktacje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj