Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3313 odpowiedzi na ten temat

#661 Share dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:51

Produkcja tytoniu Kolego skąd te informacje o dopłatach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 14:57
  •  

#662 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 08:34

Produkcja tytoniu Witam,ja jestem juz po kontraktacji berleja w Kazimierzy Wielkiej i dla mnie to jest porazka gdyz miałem 3 tony zostawili mi 2 tony,więc jest to spory ubytek,nie wiem jakie mieli zasady bo kazdemu róznie obcinali,miało byc od ilosci wiat,wyszło inaczej,ceny podobne jak w tamtym roku z tym ze 12 klas i kazda inna cena.

#663 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 22 marzec 2013 - 09:59

Produkcja tytoniu ja też nie wiem jak to zrobili bo miało być od ilości miejsca na wiatach a dali ile chcieli limitu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 22 marzec 2013 - 18:02

Produkcja tytoniu informacje o możliwości dopłat do tytoniu pojawily się na konferencji prasowej minrol o czym mówiła krzyżanowska radca w minrol ze do 12 % koperty będą przeznaczone na dopłaty do produkcji ważnych sektorow np. tytoniu chmielu itp. podajcie ceny barleya na 2013 w pmpl i jedrzejowie

#665 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 12:13

Produkcja tytoniu ceny pmp kazi wie 1.. 6.80 7.10 6.90 2 5.40 5.70 5.50 3 4.70 5.oo 4.80 4 3.30 3.70 3.50 a w jędrzejowie zostały z tamtego sezonu

#666 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 26 marzec 2013 - 20:07

Produkcja tytoniu Ma ktoś może jeszcze nasiona na zbyciu lub wie gdzie można jeszcze dostać odmianę VAB 6 TL ? chętnie bym kupił ;)
ZETOR Team !!!

#667 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:28

Produkcja tytoniu Czy to prawda że nie będzie wolno stosowań polifoski pod tytoń bo sąsiad mi tak gadał i nie wiem czy bujał czy mówił prawdę bo jestem nie w temacie

#668 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 marzec 2013 - 20:30

Produkcja tytoniu prawda. u mnie dają swój nawóz (oczywiście nie za darmo ) ponoć inne mają metale ciężkie czy coś.

#669 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:38

Produkcja tytoniu dokładnie tak jak napisał gucik131 podobno mają za dużo metali ciężkich. U nas też dają każdy kto chce może kupić a nawóz to Rosafert NPK 5-12-24 ale do końca nie jestem pewien czy ma taki skład ;) a wy jakie jeszcze dajecie nawozy pod tytoń?
ZETOR Team !!!

#670 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 marzec 2013 - 20:55

Produkcja tytoniu ja zawsze dawałem superfosfat pylisty- ponoć najlepszy, a w tym roku tylko od nich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:02

Produkcja tytoniu i to się daje za polifoskę , w jakiej cenie to jest za tonę ??

#672 Share tomek105

tomek105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 23:13

Produkcja tytoniu W Universalu już rok temu zakazano stosować nawozów chlorkowych (polifoska itd...) dziwna sprawa bo w PMP nie zakazuje, a oni od X lat mają większe wymagania co do chemii i jej wykrywania.

#673 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 12:17

Produkcja tytoniu Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Zapewne podpisali umowę z zakładem produkującym Rosafert i zakazali stosowania innych. Ja polifoski nie siałem bo zawiwera chlor którego tytoń nie lubi ale podobno jak sie wysieje na długo przed sadzeniem to ten chlor zostanie wymyty. W tym roku ojciec nie dostał umowy z Universalem to bedziemy siac jakiś inny nawóz bo w tamtym roku tez dali ten Rosafert. Siejecie już tytoń czy u was też zima????

#674 Share chupakadabra

chupakadabra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 12:38

Produkcja tytoniu chlorki wpływają na jakość tytoniu/żarzenie\-Universal dba o jakość tytoniu ponieważ jest firmą handlująca surowcem.Dzięki temu palacz umiera zdrowszy.

#675 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:24

Produkcja tytoniu

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Zapewne podpisali umowę z zakładem produkującym Rosafert i zakazali stosowania innych. Ja polifoski nie siałem bo zawiwera chlor którego tytoń nie lubi ale podobno jak sie wysieje na długo przed sadzeniem to ten chlor zostanie wymyty. W tym roku ojciec nie dostał umowy z Universalem to bedziemy siac jakiś inny nawóz bo w tamtym roku tez dali ten Rosafert. Siejecie już tytoń czy u was też zima????

tak jak ty piszesz pewnie podpisali umowę z zakładem produkującym Rosafert a zakazali stosować inne tak samo jak z środkami ochrony nie którymi nie wolno pryskać, ogławiać, a przecież Rosafert to nie jedyny nawóz bez chlorkowy jest np. Bontar też bez chloru. ;)

Co do siania tytoniu to już wszystko gotowe dziś dawali ziemie i przed świętami trzeba będzie posiać bo już się późno robi, ale nic nie poradzimy na zimę ;(
ZETOR Team !!!

#676 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 15:56

Produkcja tytoniu Dokładnie Bontar wypadła mi ta nazwa z głowy. U mnie ziemia w workach zamarzła ale w tunelu ciepło to moze sie rozmarznie u mnie planujemy we wtorek po swietach zasiać

#677 Share dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:32

Produkcja tytoniu A kto mówi że nie można stosować :D tak na prawdę to macie racje panowie nie wolno stosować nawozów chlorkowych np soli potasowych, kaintu magnezowego itp. U mnie wszystko już przyszykowane przed świętami siew. Jakie odmiany w tym roku koledzy siejecie?

Ma ktoś może jeszcze nasiona na zbyciu lub wie gdzie można jeszcze dostać odmianę VAB 6 TL ? chętnie bym kupił ;)

Kolego spróbuj do IUNG'u w Puławach zadzwonić albo do grupy producenckiej wiem że mieli tą odmianę i jeszcze inne z Puław ale jakie to nie wiem bo nie byłem zainteresowany tymi odmianami.

#678 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:00

Produkcja tytoniu niestety, ale już wszystkich obdzwoniłem i nigdzie nie ma ;(
ZETOR Team !!!

#679 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:41

Produkcja tytoniu ja już posiałem 22 bo 21 zakładałem tunele pod tytoń za dobrych warunków nie było do zakładania ale co poradzić , zawsze siałem przed 19 marca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:55

Produkcja tytoniu Nie wiadomo jak lepiej w jednym roku sąsiad tak wcześnie posiał a ja dopiero za 2 tygodnie i śmiał się że w czerwcu będę sadzić, było zimno i wcale mu nie rósł, później ja sadziłem a on kupował od ludzi sadzonkę bo nic mu nie urosło :P sam wiem z własnego doświadczenia że jak posieje i jest zimno to tytoń wcale nie chce rosnąć ;) Chyba że ogrzewasz tunel co dziennie to już inna sprawa ;)
ZETOR Team !!!