Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1346 odpowiedzi na ten temat

#641 max95

max95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 08:22

Produkcja tytoniu Wiecie,moze czy PMP w kazimierzy wielkiej kontraktuje
  • 0

#642 dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 16:40

Produkcja tytoniu Koledzy jakie w tym roku sadzicie odmiany tytoniu i wgl jakie polecacie?
Miał ktoś z was już odmianę HYV 28(niemiec)?
  • 0

#643 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 14 marzec 2013 - 20:55

Produkcja tytoniu

KLEPK995 zauwarz że dewid 90210 edytował posta o godz.21;17 a ja pytałem o niejasności o godz.21;07.Teraz rozumiem oco mu chodziło ,wcześniej niebardzo. Ale dzięki za wyjaśnienie.

Wiem że edytował posta bo było napisane inaczej i ja też ci to próbowałem napisać jakoś bardziej zrozumiale i długo po nim to napisałem jak jeszcze wszystko po staremu było napisane tylko że długo to pisałem i wyszedł mały mętlik

Edytowany przez Klepk995, 14 marzec 2013 - 20:57.

• 0

#644 chupakadabra

chupakadabra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 12:59

Produkcja tytoniu W wyjątkowo chamski sposób potraktowała swoich członków Leżajska Grupa Producentów Tytoniu.Otóz poobcinała co większym plantatorom limit kontraktacyjny tytoniu motywując to rzekomym zmniejszeniem zapotrzebowania przez PM.No dobrze ,wiadomo o co chodzi.Ale dlaczego na siłe pododawali nawet po tonie tytoniu dla mniejszych plantatorów którzy nawet tego nie chcieli ale wmawiali im "bierz" może się przyda"Mało tego -co niektórym "wybrańcom" pododawano po 4 tony,nie wiadomo według jakich kryteriów.Komuna,kumoterstwo,nie wiem jak to nazwać.Dodam że ci którym "obcięto" limit wywiązali się w 100% z tegorocznej kontraktacji.A w ogóle kto wybiera władze grupy-może coś kto wie na ten temat.
  • 0

#645 dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 18:57

Produkcja tytoniu Plantatorzy wybierają radę nadzorczą, a rada nadzorcza powołuje zarząd.
  • 0

#646 max95

max95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:53

Produkcja tytoniu Znacie juz ceny berleya na ten sezon
  • 0

#647 dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:35

Produkcja tytoniu Koledzy jakie odmiany niemca polecacie? miał już ktoś 28 w poprzednich latach?
  • 0

#648 radomol

radomol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:50

Produkcja tytoniu Witam
Tutaj jest troche informacji na temat niemieckich odmian:
http://www.nicota.de/pl/index_f.html

• 0

#649 Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 11:41

Produkcja tytoniu wie ktos moze czy FTK kontraktuje juz ciemny tyton na ten sezon w Mniszowie ?
  • 0

#650 tomek105

tomek105

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 14:44

Produkcja tytoniu Witam jestem nowym forumowiczem ale w tytoniu siedzę od dziecka. Osobiście uprawiam tytoń 10 lat oczywiście virginię.
I tak ostatnio byłem na zebraniu Grupy Leżajskiej która kontraktowała do PMP, Universal, LUXTAB, Luksor, FTK Krasnystaw. Prezes podawał statystyki skupu za 2012 gdzie w Leżajsku skupiono tylko 6 % 1 klasy dlatego że "jedynka" powinna być tylko jasnopomarańczowa (w tym roku ma wrócić normalność i 1 klasą też będą liście żółte). Grupa Leżajsk na ten sezon dostała dodatkowo 400 ton do podziału na plantatorów. Oczywiście tą pulę dostali znajomi i rodzina (taka Polska tradycja) mi zabrano 200 kg mimo że co roku wywiązywałem się co do kilograma (nigdy nie sprzedawałem na "lewo"), zabrali podobno dlatego że mam umowy z innymi firmami. Universal cięcia 30 %. Luksor i FTK szkoda pisać niepoważne firmy. FTK ma płacić po 3 miesiącach (zapis w umowie) a klasy nie na dopłatę mają być skupowane w kwietniu, maju ...
Jedyną pozytywną wiadomością była informacja że w projekcie budżetu na 2014-2020 dodano tytoń do dopłat (mają być jeszcze spory ale na dzisiaj jest dodany). Taka ciekawostka kolo z PMP postraszył nas żeby nieeksperymentować bardzo z nasionami tytoniu bo oni mają ludzi którzy są w stanie stwierdzić czy dany liść to liść wiślica, raczej tego nie będą stosować ale zobaczcie jak łatwo zerwać z nami umowy (kto teraz sadzi wiślicę i komu by urosła).
Związki temat rzeka, dlaczego nie ma informacji kiedy są wybory do rady związków (wybierają sami siebie). Nie chcę po nazwiskach ale w Radzie Grupy jest plantator który ma 2 tony zakontraktowane na Grupę a 28 ton INDYWIDUALNIE !!! On może a my nie !!! Mam 2 tony zakontraktowane bez grupy i waham się czy składać umowę do agencji ale ciekawe jakim sposobem dowiedzą się że sprzedaję tytoń do innej firmy chyba że Prezes zaczai się w krzakach jak będę wiózł tytoń.
  • 0

#651 przemo89

przemo89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:31

Produkcja tytoniu Gdzie kolego wyczytałeś, że będą dopłaty do tytoniu po 2014?
  • 0

#652 tomek105

tomek105

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:33

Produkcja tytoniu Prezes Grupy Leżajskiej mówił że dzwonił do niego Europoseł że w poniedziałek tydzień temu dodano tytoń do dopłat w nowym budżecie. To dopiero początek batalii o dopłaty bo będą jeszcze 3 głosowania, przeciwko tytoniowi jest północna część Europy a ZA jest południe i Francja (która dużo może). Dopłat od 2014 jeszcze nie przyznano ale jakieś światełko w tunelu jest, teraz wszystko zależy od lobby tytoniowego.
  • 0

#653 dawid90210

dawid90210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:39

Produkcja tytoniu Tak zgadza się jest światełko tunelu na dalsze lata bo podobno "dopisano liście tytoniowe" do dopłat.

W moich okolicach PMP dawał tylko nasiona Wiślicy i jeszcze trzeba było podpisać formularz, że tylko i wyłącznie tą odmianę będziemy sadzili.

Edytowany przez dawid90210, 19 marzec 2013 - 17:39.

• 0

#654 chupakadabra

chupakadabra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:04

Produkcja tytoniu Oj straszy ta grupa leżajska,straszy.I tak jest od lat.Może Czyż wyjaśni nam czy ukaranie plantatorów obcięciem kontraktu jest spowodowane jego włazid*pstwem dla PM czy też istnieje jakiś inny powód.Być może jednak sprawcami są sami pracownicy PM,NIKT NIE POTRAFIŁ NAM TEGO WYJAŚNIĆ.Jeszcze raz powtarzam-postąpiono z nami po chamsku!Jest to jakaś swoista kara dla tych co "ośmielili się" zakontraktować tytoń w innych firmach.To dlaczego nie poinformowano o tym wcześniej,ustalając reguły gry po a nie przed.Jednocześnie chciałbym nadmienić że nie jest to tylko moje zadanie ale każdego kogo to dotknęło.'we "wsi "wieści "szybko się rozchodzą.Ajak oni straszą że wyrzucą z grupy jeśli ktoś zakontraktuje tytoń będa dochodzić po nr gospodarstw -żenada,prawie że grożby karalne.
  • 0

#655 tomek105

tomek105

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:28

Produkcja tytoniu Dokładnie zero informacji o kontraktacji a o wszystkim dowiadujemy się na "gorącym krześle" przed najjaśniejszym panem Czyżem.
Ja mam 12 ton zakontraktowane z Grupą i na 99% składam do Agencji indywidualną umowę na 2 tony. Na zebraniu była mowa o sprzedawaniu a nie o podpisywaniu umów.

http://gospodarkapod...atach-2014-2020
To co nas interesuje jest na końcu artykułu. Mamy silne lobby więc powinno być dobrze.

Edytowany przez tomek105, 20 marzec 2013 - 13:24.

• 0

#656 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:55

Produkcja tytoniu mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tą umową na indywidualną sprzedaż tytoniu ??
  • 0

#657 tomek105

tomek105

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:39

Produkcja tytoniu Jak jesteś w Grupie Producentów Tytoniu to zwierasz umowy ze swoja grupa. Jeśli nie należysz do żadnej grupy to podpisujesz umowy indywidualnie z firmami.
  • 0

#658 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:24

Produkcja tytoniu i ta umowa indywidualna bedzie bez dopłat do kg ??
  • 0

#659 tomek105

tomek105

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:48

Produkcja tytoniu Do indywidualnych też będą dopłaty, tylko my mamy taki problem że jak nasze związki odkryją że mamy indywidualne umowy to grozi nam wyżucenie z Grupy, Problem w tym że ludzie z zarządąu naszej grupy od X lat podpisuja sobie umowy indywidualne żeby nie płacić składek a nas chcą karać. Dziwny kraj.
  • 0

Google AgroFoto Ads Produkcja tytoniu

• Reklama google
Dzisiaj, 22:29
  •  

#660 adaammek

adaammek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 21 marzec 2013 - 19:03

Produkcja tytoniu plantatorzy jak idzie kontraktacja na 2013 jakie macie ceny barleya na 2013 w PMPL kazimierza jakie zmiany czy dużo plantatorów odchodzi od uprawy jakie ceny burleya w uniwersalu w jedrzejowie

plantatorzy tytoniu na lata 2014-2020 będzie wsparcie produkcji tytoniu w Polsce na co unia przystanie niewiadomo w jakiej formie pewnie w formie dopłat do produkcji

plantatorzy tytoniu na lata 2014-2020 będzie wsparcie produkcji tytoniu w Polsce na co unia przystanie niewiadomo w jakiej formie pewnie w formie dopłat do produkcji
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s