Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Zgadza się ,wiemy o tym.Pytam się jeszcze raz -czy ktoś otrzymał już decyzję w której jest uwzględniona modulacja.Nadmieniam ze o modulacji słyszałem u żródła- w biurze powiatowym armir w Biłgoraju.Wczoraj wrócił kolega ze spotkania z posłanką Tokarską i z tego co mówiła to nie ma w tym roku czegoś takiego/babka zasiada w komisji finansów publicznych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Zgadza się ,wiemy o tym.Pytam się jeszcze raz -czy ktoś otrzymał już decyzję w której jest uwzględniona modulacja.Nadmieniam ze o modulacji słyszałem u żródła- w biurze powiatowym armir w Biłgoraju.Wczoraj wrócił kolega ze spotkania z posłanką Tokarską i z tego co mówiła to nie ma w tym roku czegoś takiego/babka zasiada w komisji finansów publicznych/

 

Również podlegamy biłgorajskiej agencji i jedyne co można o niej powiedzieć to że jeśli oni coś mówią to jest duże prawdopodobieństwo że jest inaczej. Co do modulacji słyszałem już o kilku przypadkach obniżenia dopłat w wyniku tej że modulacji i to w dodatku z naszego powiatu. W naszym przypadku decyzji jeszcze nie otrzymaliśmy zapewne tak jak wszyscy plantatorzy tytoniu. Ale z tego co wiem w naszym przypadku podlegamy modulacji i trochę stracimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno co jest pewne to to że modulacji podlegaja kwoty wypłacane z budżetu krajowego\np.decoupling/ natomiast wyłączone z niej są pieniadze przyznawane z budżetu unijnego/min.dopłaty jakościowe do tytoniu\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielem Universalu który był a Agencji w Biłgoraju (dzisiaj) i powiedział że

dopłaty są już wyliczone i lada dzień ruszy ich wypłata

dopłata do Virginii 1 klasa to około 8,40 do 2 klasy 7,80 czyli średnio 8zł.

oczywiście dopłata będzie wyliczana z pieniędzy za jakie sprzedaliśmy tytoń gdzie w Universalu jedynka kosztowała 9,5 a dwójka 8,5.

Podsumowując kasa będzie ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadza się ,wiemy o tym.Pytam się jeszcze raz -czy ktoś otrzymał już decyzję w której jest uwzględniona modulacja.Nadmieniam ze o modulacji słyszałem u żródła- w biurze powiatowym armir w Biłgoraju.Wczoraj wrócił kolega ze spotkania z posłanką Tokarską i z tego co mówiła to nie ma w tym roku czegoś takiego/babka zasiada w komisji finansów publicznych/

W tym roku nie uprawialem tytoniu i otrzymalem jedynie decupling i płatność obszarową. W obu płatnościach zabrano proporcjonalne kwoty tytulem modulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielem Universalu który był a Agencji w Biłgoraju (dzisiaj) i powiedział że

dopłaty są już wyliczone i lada dzień ruszy ich wypłata

dopłata do Virginii 1 klasa to około 8,40 do 2 klasy 7,80 czyli średnio 8zł.

oczywiście dopłata będzie wyliczana z pieniędzy za jakie sprzedaliśmy tytoń gdzie w Universalu jedynka kosztowała 9,5 a dwójka 8,5.

Podsumowując kasa będzie ogromna.

czy dla Ciebie 8 złoty do części sprzedanej virgini to kasa ogromna


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Tak !!! Bo zdałem na dopłatę 6 ton tytoniu co daje około 50 tyś zł dopłaty. Trzeba pamiętać że ten rok pogodowo był fatalny, osoby żyjące 60 lat takiej suszy nie widzieli dla porównania w tamtym roku w mojej okolicy większość rolników z 1 ha suszyła 4,5 tony tytoniu a w tym 3,3 ton.

Dodam że sadzę 3,5 ha tytoniu Virginia w tym roku wyprodukowałem 10,5 tony a na dopłatę 6 ton.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Przed chwilą był sąsiad i mówił że do tytoniu BURLEY dopłata średnio 7 zł a znalazłem w necie że średnio będzie około 2,20 euro to komu wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

dopłaty i tak pewnie w czerwcu otrzymamy nawet jak podliczyli bo już raz nawet w telewizji mówili ze do końca czerwca będą wypłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

dziś ku mojemu zdziwieniu przyszła decyzja o dopłatę ,czyli jednak kasę będą wcześniej wpłacać nie tak jak liczyłem na czerwic lepiej dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

dopłaty tenesi 7,20 ciemny 3,80 do każdego kilograma decyzja niema nic na temat ile do klasy tylko kilogramy i ile kasy czeba podzielic ile do kilograma

Edytowano przez marekber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Kolego Klepek995 interesuje mnie jakie stawki są np. do virgini do klasy 1 , a ile do 2 za kg. W jakiej cenie sprzedałeś 1 i 2 klasę. Bo słyszałem że dopłaty są od ceny np. PMP inna cena i też dopłata ,FTK , Uniwersal , Luksor itd. Czy to niema znaczenia? Bo np. FTK za 1 klasę płacił 9,50 za 2 8,50 a PMP za 1klasę 10 a za 2 8,80. Czy dopłaty są takie same i nieważne ile za 1 ile za 2 dostałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

@ruczan nie sadzę virgini tylko burley , dopłata jest wyższa do 1 a niższa do 2 klasy i dopłaty były ogólnie liczone od całości kupionego tytoniu na dopłaty potem podzielone przez kwotę która przeznaczono na to , przynajmniej ja tak słyszałem o liczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopłaty tenesi 7,20 ciemny 3,80 do każdego kilograma decyzja niema nic na temat ile do klasy tylko kilogramy i ile kasy czeba podzielic ile do kilograma

kolego 1 klasa ciemny 4.75 2klasa 3.75 tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Klepek995 dzięki myślałem że miałeś virginię.

Edytowano przez ruszczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

Dopłata do kilogramów zależna jest od ceny za jaką sprzedawaliśmy, dlatego różnica w dopłacie do 1 i 2.

Dopłata do burleya wynosi: cena x 1,04

do ciemngo: cena x 0,94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego klepk995 do jakich firm odstawiałeś tytoń pytam się dlatego że chciałbym wiedzieć czy jest jakaś różnica w dopłatach między firmą FTK a Luxor

 

kolego jak sprzedales tyton po 4.00 zl II klasa w luksorze o ftk to bedziesz mial 3.75zl doplaty jakosciowej

jak po 5.00 zl to bedziesz mial 4.75 doplaty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj