Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3315 odpowiedzi na ten temat

#481 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 styczeń 2013 - 09:27

Produkcja tytoniu

faktury wystawiają na 3 miesiące ale widocznie to nic nie koliduje z dopłatą bo gośc z arrr wystawia ten papierek 'ze tytoń spełnia wymagania jakościowe'

papierek sobie może i wystawia gość z ARR ale kasę płaci ARiMR i na jej stronie jest taki zapis
  • grupę odmian tytoniu,
  • rejon upraw tytoniu,
  • położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki
  • numer identyfikacyjny rolnika,
  • określenie wymagań jakościowych dostarczanego surowca tytoniowego, poprzez wskazanie klas jakości surowca, dokonane w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację surowca tytoniowego spełniającego wymagania jakościowe,
  • termin płatności za dostarczony surowiec tytoniowy - nie dłuższy niż miesiąc, licząc od dnia dostarczenia surowca tytoniowego.
źródło ARiMR

Edytowany przez thug, 24 styczeń 2013 - 09:29.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 09:57
  •  

#482 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:43

Produkcja tytoniu

Luxor ma kupować tytoń w Proszowicach ale tylko ciemny i cena o złotówkę na każdej klasie w dół. Słyszałem, że jeśli firma zrobi aneks do umowy wtedy dopłaty nie przysługują.

od kiedy ma skupować ?? ja jak ostatnio dzwoniłem to sam gościu powiedział by pchać tytoń gdzie się da i jak się da bo oni może będą skupować w maju lub wcale

#483 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:39

Produkcja tytoniu Co do nadywżek to PMP ma zamiar skupować. W Leżajsku spisywali kto ile ma orientacyjnie i w drugiej połowie lutego będą rozdawane zlecenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:42

Produkcja tytoniu u nas luxor zaczął skupywać od połowy stycznia wiem bo sam odstawiałem w tym tygodniu

Edytowany przez jakubmaliszewski23, 25 styczeń 2013 - 11:44.

#485 Share farmerluki

farmerluki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 14:56

Produkcja tytoniu W Proszowicach też kupowali w połowie stycznia.
Do jakubmaliszewski23: jaki tytoń,gdzie kupują i czy wprowadzili aneks do umowy?

#486 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:02

Produkcja tytoniu

Co do nadywżek to PMP ma zamiar skupować. W Leżajsku spisywali kto ile ma orientacyjnie i w drugiej połowie lutego będą rozdawane zlecenia

a to dziwne bo podobno nie będą wogóle brali nadwyżek bo jest nadprodukcja

Thug

#487 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:44

Produkcja tytoniu tytoń odmiany BURLEY skupują w powiecie grudziądzkim i aneksy na 3 miesiące

#488 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 20:18

Produkcja tytoniu NIe wiem czy jest nadprodukcja czy nie, ale mi przydzielili 300 kg do zdania w nadwyżce tylko jak pisałem wczesniej w drugiej połowie lutego, aż skończą wykup ilości zakontraktowanej bedzie brana nadwyżka

#489 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:25

Produkcja tytoniu no nie obraź sie ale 300 kg to niewiele ja zgłosiłem 3700kg nadwyżki i co z tego

Edytowany przez thug, 25 styczeń 2013 - 23:25.

Thug

#490 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 00:51

Produkcja tytoniu Panowie wczoraj na stronie ARiMR że we wnioskach na 2013r. znalazłem że będą Dopłaty Niezwiązane do Tytoniu :D :D :D .

Jeżeli chodzi o nadwyżki to PMP zwiększył o 30% kontraktacji tj. z 5900kg kontraktu ,1700kg mogę sprzedać nadwyżki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 09:17

Produkcja tytoniu niezwiązane będą bo zaliczane są do tzw dopłat uzupełniających wieć musieliby zabrać wszystkie uzupełniające druga rzecz jest prawdopodobieństwo ze bedą i w 2014

Thug

#492 Share grzes12545

grzes12545

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:43

Produkcja tytoniu Podaj link a nie ciesz sie jak dziecko że będą dopłaty bo nigdzie nie ma pewnych informacji. Niewiem skąd ty te dane masz

Edytowany przez grzes12545, 26 styczeń 2013 - 11:46.

#493 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 13:23

Produkcja tytoniu do grzes12545

http://www.arimr.gov...ch-za-2013.html

Edytowany przez Mlodyrolnik20, 26 styczeń 2013 - 13:28.

#494 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 15:30

Produkcja tytoniu Witam wszystkich. Pare słów wyjasnień bo widzę czesto w Waszych wypowiedziach pojawia sie slowo ,,może' Sprawa pierwsza to LUXOR. Firma zaproponowała podpisanie nie aneksu tylko porozumienia. Mowa w nin o obnizonych cenach klasa I z 5,00 na 4.00
kasa II z 4.00 na 3.20
lkasa III z 2.50 na 2,20
ponadto firma luxor proponuje przedłuzony termin płatnośći (prawdopodobnie ok. 3 miesiecy)
Ostateczne spotkanie i porozumienie grup ma sie odbyć na poczatku lutego.W opinii prawników i ARiMR podpisanie takiego porozumienia nie powoduje wstrzymania doplat jakościwych. Podobne porozumienia juz LUXOR w tym roku podpisywał. Tyle wiem na ten temat i ąa to wiadomości sprawdzone.
nastepna sprawa to to tz. dopłata odłaczona (decapling) w roku 2013. Mozliwości sa poniewaz jest to jeszcze stary budżet ale wszystko zalezy od ministra rolnictwa i ministra finansów. Jezeli podejma decyzje o wyplacie to bedzie,nie ma na to wpływa Bruksela i jesli ktoś mówi ,że Polska nie ma na to żadnego wpływu to kłamie albo ma mgliste pojecie o tej sprawie.
Pozdrawiam . Jesli ktos ma jakies pytania to pytajcie postaram sie odpowiedzieć w miarę wiedzy.

Jeszcze jedno . Firma PHILIP MORRIS twierdziła , nie dalej jak miesiąc temu ,ze bardzo potrzebują tytoniu i wykupią wszystko a teraz okazuje sie że za bardzo do tego sie nie garną. Prosze wyciągcie wnioski sami.

#495 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 15:41

Produkcja tytoniu thug nie obrażam się poprostu tyle mam nadwyżki orientacyjnie. Mowie tylko , że maja brać nadwyżki pod koniec lutego przynajmniej tak mowili

#496 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:13

Produkcja tytoniu tyle lat sie uprawia ten tytoń ale takiej bryndzy to nie było jak w tym roku a co do PMP no to bez kometarza co ta korporacja robi

Thug

#497 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:26

Produkcja tytoniu Koledzy sześć lat temu na zebraniu mówili że tytoń jest pewny do 2013 roku, w tedy sam w to nie wierzyłem ale wgląda na to że mieli racje

#498 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 19:02

Produkcja tytoniu licząc koszta tytoń wypada z roku na rok coraz słabiej no niestety

Thug

#499 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 23:41

Produkcja tytoniu Do grzes12545 niebądż taki niedowiarek ,następnym razem dokładnie czytaj co się pisze. Pozatym już dawno skączyłem 18 lat i mam prawo do odrobiny :D :D :D :D :D :D :D :D itd.

Edytowany przez ruszczan, 26 styczeń 2013 - 23:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share radomol

radomol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 13:20

Produkcja tytoniu 28 i 29 stycznia Luxor bedzie kupował w Obszy ale tylko 2 ostatnie klasy. Co Philip Morris to nadwyżki kupi od tych którzy deklarowali w październiku że będą mieć więcej niż na umowie. Lista osób już jest i można sobie sprawdzić w grupie lub u doradcy.