Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3315 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 17:29

Produkcja tytoniu zgadzasie, bo to nie chodzi tylko o dopłate do tytoniu tylko wszystkie uzupełniające. Jakby nie przdłużyli nam na nastepny rok do byśmy dostali tylko JPO! http://www.naszdzien...rzedluzone.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 07:35
  •  

#462 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 21 styczeń 2013 - 17:49

Produkcja tytoniu czyli na to wygląda że tak zwany decoupling bedzie też w przyszłym roku oby sie to potwierdziło

Thug

#463 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 17:52

Produkcja tytoniu nareszcie byłaby jedna pozytywna wiadomośc w ostatnim czasie na temat tytoniu .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 18:10

Produkcja tytoniu tylko oby to było potwierdzone bo narazie nie jest

Thug

#465 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:12

Produkcja tytoniu a nie wie ktoś czy w Proszowicach lub okolicach jest jakaś firma co skupuje i przyjmuje nowych plantatorów tytoniu oprócz Luxora , bo jak Luxor ma nie kontraktować to muszę się znów za czymś rozglądać

Edytowany przez Klepk995, 21 styczeń 2013 - 19:13.

#466 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:12

Produkcja tytoniu

zgadzasie, bo to nie chodzi tylko o dopłate do tytoniu tylko wszystkie uzupełniające. Jakby nie przdłużyli nam na nastepny rok do byśmy dostali tylko JPO! http://www.naszdzien...rzedluzone.html

Do upraw dostaniemy tylko JPO ponieważ zgodnie z traktatem akcesyjnym 100 % dopłat osiągniemy w 2013 r i UPO nie będzie miało racji bytu http://www.arimr.gov...zposrednie.html
W związku z tym nadzieja że jeśli mowa o dopłatach uzupełniających, maja na myśli dopłaty cukrowe, tytoniowe i tym podobne.
Jeśli tak będzie wypada popierać Camerona w skutecznym blokowaniu nowego budżetu, ponieważ w przypadku jego braku obowiązuje budżet jednoroczny kopiujacy rok poprzedni.
Wobec czego obwinianie przez Tuska europosłów PIS tym że są w koalicji z Cameronem i są winni braku budżetu wieloletniego , jest dla nas tytoniarzy balsamem na rozkołatane budżety domowe i chwała im za to.

#467 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:20

Produkcja tytoniu no tak drogi xemicie ale za 2013 tak czy siak niezwiazna do tytoniu powinna jeszcze być skoro jest do skrobii jest cukrowa itd i zapomniałes jeszcze dodać osiagneliśmy 100% do progów referencyjnych wynegocjowanych w 2003 a realnie to nie wiem czy mamy 60% starej unii dla przykładu
to tylko przykład niedokładne dane
Francja plon referencyjny pszenicy 70dt/ha
Polska 35dt/ha pszenicy

Thug

#468 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:35

Produkcja tytoniu Niestety to prawda, ale zauważ że Polska produkuje średnio ok 27 mln ton zboża przy obsiewie zbliżonym do 9mln ha. W związku z tym nie widzę podstaw by ubiegać się o więcej niż 3 tony. Jako ze dopłaty są uśrednione pretensje rolników z wysokowydajnych gospodarstw powinny być również skierowane gdzie indziej, gdyż skala dziadowania w naszym kraju jest w dalszym ciągu przeogromna. Stąd średnia 3 tony ,a tam 7 http://www.portalspo...nicy,74763.html
Choć nie każdy kwintal zboża we Francji jest wynikiem lepszej kultury rolnej, a niestety układowi czynników na które my nie mamy wpływu.

Edytowany przez xemit, 21 styczeń 2013 - 22:41.

#469 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 00:53

Produkcja tytoniu czyli jakby nie patrzeć z tyłu zawsze D..a :D

Edytowany przez ruszczan, 22 styczeń 2013 - 00:56.

#470 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 08:31

Produkcja tytoniu a pakiet od 2014 do 2020 to tak jak pisał xemit jak przejdzie proponowany przez komisję to dla nas nic dobrego bo dostaniemy dużo mniej po drugie jestem ciekaw dlaczego już w tym roku zabierają kasę zgrabnie nazywając to modulacją co w krajach nowoprzyjętych nie powinno mieć miejsca

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:05

Produkcja tytoniu Ano dlatego , że tak wynegocjowano .Tylko niestety powszechnie szerzona propaganda, jakże korzystnych negocjacji przeprowadzonych przez imć Kalinowskiego i Millera , wskazująca na przebiegłość polskiej strony i nieobeznanie oraz słabość strony unijne,j okazała się niezupełną prawdą , wszelkie obietnice które " toczyły się jak gówno z barana " pokazały swoją wartość , a do głosu doszło słowo pisane , usankcjonowane podpisem naszej wysoko patriotycznej władzy.mającej na uwadze jedynie dobro polskiego podatnika.

#472 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:09

Produkcja tytoniu xemit to jak uważasz jako plantator będzie niezwiązana przedłużona czy nie bo wg mnie nie mają wyjścia muszą zapłacić

Thug

#473 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:25

Produkcja tytoniu Nie mam zdania jako plantator, gdyż cierpliwość moja skonała wraz z rozpoczęciem sezonu 2012/2013. Co do dopłat niezwiązanych, to owszem jestem nimi zainteresowany , a wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane jak chyba słusznie mniemam, wraz z otrzymaniem nowych wniosków w marcu..
Na dzień dzisiejszy jest jak w powiedzeniu " na dwoje wróżka wróżyła-czyli jak nie umrze to żyć będzie" i jest w tym duża szansa na trafną odpowiedz, bo aż 50%.

#474 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:18

Produkcja tytoniu ja obstawiam że będzie na 90 %

Thug

#475 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:43

Produkcja tytoniu Plantatorzy z grupy Leżajskiej od wczoraj wznowiono skup tytoniu do FTK jest już wypłacalne.

#476 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 14:52

Produkcja tytoniu aneksy daje FTK na 90 dni i jak narazie przelewają za pierwsze odstawy w tym terminie, zobaczymy jak bedzie dalej... ;)

#477 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:42

Produkcja tytoniu jak daje aneksy na 3 miesiące to nie koliduje to z wypłaceniem dopłat przez agencje skoro przepis mówi że tyton sprzedany z fakturą na 30 dni ale domyslam sie że faktury tak właśnie wystawiają

Thug

#478 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:14

Produkcja tytoniu faktury wystawiają na 3 miesiące ale widocznie to nic nie koliduje z dopłatą bo gośc z arrr wystawia ten papierek 'ze tytoń spełnia wymagania jakościowe'

#479 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 23:32

Produkcja tytoniu W grupie Lerzajskiej żadnych aneksów nie podpisujemy ,gotówka za 30 dni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share farmerluki

farmerluki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 09:03

Produkcja tytoniu Odstawiałem wczoraj tytoń PMP do Kazimierzy i znowu masakra połowa do domu. A najlepsze co mnie wczoraj spotkało to to, że chcieli mi dać tylko tyle do odstawy ile podałem szacunku w grudniu a to co na umowie to nie było wiążące, ale w końcu dostałem.
Luxor ma kupować tytoń w Proszowicach ale tylko ciemny i cena o złotówkę na każdej klasie w dół. Słyszałem, że jeśli firma zrobi aneks do umowy wtedy dopłaty nie przysługują.