Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3313 odpowiedzi na ten temat

#421 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:02

Produkcja tytoniu My mieliśmy do luxora do Proszowic odstawę na 11.01.2013 rok, przesunęli nam na 18.01.2013, dzisiaj dzwonili, że odstawa dopiero na 18 lutego, a jak w tedy nie wykupią? tytoniu do nich jest jeszcze z dobre 7 ton i co teraz zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 11:42
  •  

#422 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:04

Produkcja tytoniu Najlepiej by bylo na lewo sprzedac ale nie ma komu... Aluxor otwarcie mowi zeby sprzedawac jesli ktos moze. Paranoja jakas.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#423 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:33

Produkcja tytoniu ja dziś dzwoniłem kolejny raz do luxora i gość mi powiedział żeby pchać tytoń gdzie się tylko da jak jest możliwość bo sami nie wiedzą kiedy będą skupować bo nie mają kasy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share farmerluki

farmerluki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:18

Produkcja tytoniu Sadzicie w tym roku tytoń? Denerwuje mnie że przy każdej odstawie pytają się czy będziemy sadzić tytoń i ile? wiadomo dlaczego!!!

#425 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 11:58

Produkcja tytoniu mam zamiar sadzić tytoń w tym roku ale PMP jak mówiono ma kolejne wymogi odnośnie burley podobno będzie 12 klas i ile ma się miejsca na wiacie tyle będzie limitu czyli jak komuś wejdzie 1000 sznurów to ma 1 tone limitu , liczył bym bardziej na luxora ale znów nie wiadomo jak będzie skupował

#426 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:08

Produkcja tytoniu co to za jakieś dziwne wymogi ilośc drutów na wiacie i 12 klas co to ma być skąd masz takie info? mi zostanie 3 tony tytoniu w domu i zamierzam go sprzedac w przyszłym roku sadząc kilkanaście arów a na luxora nie liczyłbym wogóle to juz któryś raz z kolei kiwa ludzi a co do sprzedaży na lewo a jak kupcami bedą osoby z izby celnej sprzedasz 1 tonę i masz 436 000 tyś kary

Edytowany przez thug, 17 styczeń 2013 - 17:11.

Thug

#427 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:40

Produkcja tytoniu ja prawdopodobnie kończę z tytoniem, chyba Sobie jaja robi luxor z w tym roku. Miałem 5ha tytoniu w przyszłym sadzę znacznie mniej, te ich wymogi zrujnują plantatorów tytoniu, bo przecież o to im tylko chodzi.

#428 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:53

Produkcja tytoniu

co to za jakieś dziwne wymogi ilośc drutów na wiacie i 12 klas co to ma być skąd masz takie info?

powiedział mi o tym jeden z pracowników PMP o tym że tak ma być ale nie wie czy uda im się to zrobić , bo powiedzieli że tytoń ma schnąć tak na wiacie a nie ma być dosuszany w wędzarniach , o tych wymysłach dość głośno mówią znajomi plantatorzy z sąsiedniej wsi , no ale może się opamiętają i dadzą sobie spokój z tym , czy informacja jest w 100% pewna nie mogę potwierdzić

#429 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:07

Produkcja tytoniu u pmp raczej napewno 12 klas 4dolne liscie 4środki i 4 wierzhołki i prawdopodobnie ma być 12 cen do kazdego piętra inna a wirginia jeszcze więcej klas a luksor poleciał po całej lini mam tam 2.5 tony

#430 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:13

Produkcja tytoniu tak ma własnie być że 12 klas i każda inaczej płacona , Luxor w tym roku zawiódł na całej linii dobrze że mam jeszcze miejsce i wcisnę większość do PMP bo inaczej była by kicha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:28

Produkcja tytoniu Ja miałem do Jędrzejowa około 6 ton i tam wszystko pięknie szło, a luxor porażka... ;/,

#432 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:08

Produkcja tytoniu Ja w poniedziąłek będę zdawał w PMP w Leżajsku. A co do Uniwersalu to przenieśli termin o 2 tygodnie z 25 na 8 lutego bodajże

#433 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:36

Produkcja tytoniu to jak 12 klas bedzie to jak będzie rozwiazana sprawa dopłat to mnie ciekawi

Thug

#434 Share farmerluki

farmerluki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:58

Produkcja tytoniu Ja mam 6 ton do LUXORA. Nie mogę sprzedać do PMP bo był stompowany (pendymetalina) poza tym mam na tyle tytoniu, jeszcze 2.5 tony

#435 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 14:19

Produkcja tytoniu to nawet nie próbuj sprzedawać bo Ci cały kontrakt przepadnie w PMP i jeszcze kara moze być a o luxorze mozesz zapomniec nic nie wezmą w tym roku ogólnie rzecz biorąc rynek tytoniu w szczególności jeśli chodzi o plantatorów od kilku lat stacza sie po równi pochyłej na samo dno

Thug

#436 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:06

Produkcja tytoniu

to jak 12 klas bedzie to jak będzie rozwiazana sprawa dopłat to mnie ciekawi

samego mnie to ciekawi jak załatwią sprawy z dopłatami oby nie tak ze do 2 będzie a do 10 nie , z każdym rokiem coraz gorzej się dzieje z tym tytoniem , najwięcej wymogów stawia chyba tylko PMP

#437 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 18 styczeń 2013 - 22:19

Produkcja tytoniu Pmp robi wszystko alby rolnik sam zrezygnowal bo jesli oni by firme zamkneli to rolnikom musieli by wyplacic odszkodowania. Wiec wola poczekac gdyz przynajmniej im kasa zostanie,a nas plantatorow i tak z kazdym rokiem coraz bardziej dymaja.

Edytowany przez HondaMtx, 18 styczeń 2013 - 22:20.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#438 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 08:31

Produkcja tytoniu tutaj chyba się mylisz taka wielka korporacja jak PMP nie zapłaciłaby rolnikowi ani złotówki żadnego odszkodowania nie ma takiej opcji druga rzecz oni mają takie zapasy tytoniu ze głowa boli poza tym co to dla nich jest sprowadzić tytoń z dowolnej części świata pestka i tańszy jest nawet niż europejski państwo i tak nie straci na tym bo akcyza i tak będzie i tak więc my jesteśmy n szarym końcu

Edytowany przez thug, 19 styczeń 2013 - 08:47.

Thug

#439 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 08:49

Produkcja tytoniu Z tego co słyszałem od niektórych to w Polsce tytoniu jest nakupione na 3 lata do przodu, pościągali z zagranic a od rolników z polski nie skupią, więc sami zrezygnujemy z tytoniu, bo co z tego, że my go zerwiemy, nabijemy, ususzymy jak nie sprzedamy.. a za coś trzeba zyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:19

Produkcja tytoniu luksor prawdopodobnie ogłosi upadłość a w nastepnym roku prawdopodobnie w proszowicah nie będzie kontraktował tylko w regionie grudziądzkim ale gdzie są związki tytoniowe pszecież my mamy z nimi umowy i w końcu oni powinni się martwić a nie my a w pmp ma byc 3 klasy jedynki 3 dwójki 3trójki i 3 czwórki tylko do każdego piętra inna cena a u pmp ludzie ryzykoją i oddają stompowany byłem wczoraj i nawet dobrze brali ale mim tam oddany cały limit tenesi a ciemny został