Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Ezmar    0

Kolego Tomaszmen1987 akurat z uprawy pomidora gruntowego czy papryki to większych pieniędzy nie ma jak na tytoniu. Z tym nie mogę się zgodzić. 

Co do reszty masz trochę racji ale bez przesady aby nic nie wyprodukować jedynki tylko od trzeciej w dół.... daj spokój 😀

Ps. Sam uprawiam od kilku lat i od pierwszego roku idzie tytoń ok. 

Wiecej wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale ja tak miałem ze miałem w tamtym roku w łukowa tabacco i tytoń szedł od 3klasy wiec tak naprawde zalezy to od firmy a oni jakoś 1klasy chętnie nie dają ale moze tylko ja tak miałem i moze jeszcze inni co porezygnowali ale nikogo nie zniechecam w końcu w zyciu trzeba coś robić 😀😀

A do kolegi Ezmara mam tylko prośbę o wypisania jakie nawozy i w jakich dawkach stosuje jakią odmiane jakie ziemie chetnie się dowiem tez chciałbym zbierać 1klase zeby poprawić dochodowość🤑 z góry wielkie dzieki moze być w wiadomości prywatnej jak boi się o zbyt durzą konkurencje😋 w końcu człowiek uczy się całe zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Łukowa tabbaco to czasem nie jest firma braci Pekala?  co kiedyś sprowadzali używane suszarnie i usługowo kopali buraki cukrowe?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
15 godzin temu, Tomaszmen1987 napisał:

Nie wiem ale ja tak miałem ze miałem w tamtym roku w łukowa tabacco i tytoń szedł od 3klasy wiec tak naprawde zalezy to od firmy a oni jakoś 1klasy chętnie nie dają ale moze tylko ja tak miałem i moze jeszcze inni co porezygnowali ale nikogo nie zniechecam w końcu w zyciu trzeba coś robić 😀😀

A do kolegi Ezmara mam tylko prośbę o wypisania jakie nawozy i w jakich dawkach stosuje jakią odmiane jakie ziemie chetnie się dowiem tez chciałbym zbierać 1klase zeby poprawić dochodowość🤑 z góry wielkie dzieki moze być w wiadomości prywatnej jak boi się o zbyt durzą konkurencje😋 w końcu człowiek uczy się całe zycie

Kolego zawsze zaczynam od analizy gleby no i oczywiście zmianowanie pola i wapnowanie oraz na jesień użeźniacze gleby (humus, emy, UG Max co kolwiek). Staram się utrzymać pH 6. Nawożenie ustalam pod zasobność. Nawozy jakie stosuje to siarczan potasu, superfosfat, magnez (kizeryt) i saletra amonowa. Z azotem to tak ostrożnie 30 do 60 kg/ha. Wychodzę z założenia ze klasę robi się na polu nie w suszarni. Jak tytoń jest jasnoseledynowy to nie się go zepsuć w suszarni.

Odmiany niemieckie 13 i 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
14 godzin temu, Ezmar napisał:

Kolego zawsze zaczynam od analizy gleby no i oczywiście zmianowanie pola i wapnowanie oraz na jesień użeźniacze gleby (humus, emy, UG Max co kolwiek). Staram się utrzymać pH 6. Nawożenie ustalam pod zasobność. Nawozy jakie stosuje to siarczan potasu, superfosfat, magnez (kizeryt) i saletra amonowa. Z azotem to tak ostrożnie 30 do 60 kg/ha. Wychodzę z założenia ze klasę robi się na polu nie w suszarni. Jak tytoń jest jasnoseledynowy to nie się go zepsuć w suszarni.

Odmiany niemieckie 13 i 28.

A pro po ph to jakie jest najlepsze dla Virgini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
10 godzin temu, toma188199 napisał:

Znam os co pH mają 7 i tytoń jest piękny. 

Ja napisałem jakie jest zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Mam do sprzedania nasiona:

HYV 13 i HYV 23 w paczkach po 1 gramie

HYV 35 otoczka

Tel: 661 606 811

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Czym najlepiej pryskać od zgnilizny twardzikowej? Luna Sensation, Switch czy coś jeszcze innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
3 minuty temu, Miran napisał:

Czym najlepiej pryskać od zgnilizny twardzikowej? Luna Sensation, Switch czy coś jeszcze innego?

Constans WG- też firmy Bayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
12 minut temu, Dawid50 napisał:

Robicie już przy tunelach,? Jaki nawóz po piasku stosujecie? 

Ja jeszcze robię na oborniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
26 minut temu, dragonmt852 napisał:

Constans WG- też firmy Bayer

Uzywałeś może tego środka, jak z działaniem, są jakieś efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.grupa krasnostawska zakończyła swoją działalność,prezes poleca kontraktować w uniwersalu deszkowice lub łukowa tobacco ,chodzi o barleya.którą firmę bardziej polecacie,znane są już może ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
22 minuty temu, Dawid50 napisał:

I jak ci schodza nasiona na oborniku

Dobrze schodzą, nie narzekam ;)

46 minut temu, Miran napisał:

Uzywałeś może tego środka, jak z działaniem, są jakieś efekty?

Nigdy nie stosowałem bo cena trochę odstrasza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, Dawid50 napisał:

Robicie już przy tunelach,? Jaki nawóz po piasku stosujecie? 

Ja w tym roku zamierzam zastosować Azofoske pylistą a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
Dnia 1.03.2019 o 06:40, Grzegorz197 napisał:

Ja napisałem jakie jest zalecane.

Jeszcze nie było oficjalnej kontraktacji więc cen też nie ma na ten rok. Prawdopodobnie  ceny zostaną te same, coś może wzrośnie na niektórych klasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
Dnia 15.12.2018 o 09:19, marekber napisał:

dzięki a kolor jaki ja dosuszam i tak

 

Jeśli dosuszasz to możesz spróbować go sadzić,klasowo też ok lepiej niż tenesi dla mnie był problem ze zniszczeniem badyli strasznie były grube, sadziłem na 1 klasie,życzę powodzenia,gdzie oddajesz tytoń,byles już z odstawa

Dziś był delegat dawał sianie,Berley o 1zl do góry na każdej klasie w pmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj