Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

dragonmt852    106

Zakupiłem ostatnio wapno granulowane i kiedy najlepiej je rozsiać, i czy warto wymieszać z glebą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

jak sie da wjechać to rozsiać  tak robiłem może poleżeć jak będziesz  bronował  lub agregat to przemielisz go z glebą  pmp leżajsk robi zapisy na ten rok na razie bez ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
20 minut temu, Mariusz2903 napisał:

jak sie da wjechać to rozsiać  tak robiłem może poleżeć jak będziesz  bronował  lub agregat to przemielisz go z glebą  pmp leżajsk robi zapisy na ten rok na razie bez ceny

Na Berleya też zapisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Ja sieje KRISTALON pylisty. 7,5 kg na obszar 27 m2. 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
8 godzin temu, max95 napisał:

Na Berleya też zapisują

ja sadzę tylko burleja ale od ubiegłego roku dla ultp jędrzejów  1 10 zł 2 8 50 zł 3 6 50zł  w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
18 minut temu, Mariusz2903 napisał:

ja sadzę tylko burleja ale od ubiegłego roku dla ultp jędrzejów  1 10 zł 2 8 50 zł 3 6 50zł  w tamtym roku

Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
19 minut temu, Mariusz2903 napisał:

dobre wieści dla plantatorów burleja  pmp podnosi ceny o 1 zł na każdej klasie 

Szału nie ma ale dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
21 minut temu, Mariusz2903 napisał:

dobre wieści dla plantatorów burleja  pmp podnosi ceny o 1 zł na każdej klasie 

A wiesz co z Virginią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Bardzo dobra odmiana. Jedyne co mogę Ci doradzić przy nawożeniu to nie szalej z azotem, a reszta nawożenia jak przy innych odmianach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0

A w tunelu tak samo jak z innymi odmianami czy coś inaczej bo pierwszy raz będę sial tą odmianę jaki nawóz na piasek  polecacie pod tą odmianę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielf6    0

Witam 

W tym roku zaczynam produkcję tytoniu i w związku z tym moje pytanie czy mógł by ktoś doradzić jakie nawozy siać na wiosnę na 1 ha ? I ogólnie od czego zacząć przygotowanie pola. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24
3 godziny temu, Danielf6 napisał:

Witam 

W tym roku zaczynam produkcję tytoniu i w związku z tym moje pytanie czy mógł by ktoś doradzić jakie nawozy siać na wiosnę na 1 ha ? I ogólnie od czego zacząć przygotowanie pola. 

 

 

jezeli ty nie masz pojecia o przygotowaniu pola pod tyton to cienko to widze j

jaki ten tytoń chcesz sadzic i do jakiej firmy i dlaczego tytoń jest to uprawa pracochłonna 

co było przedplonem  

jezeli zabierasz sie za uprawe tytoniu nalezy miec wiedze  co do nawożenia ochrony , suszenia przechowywania choc wszystkiego sie można nauczyc ja tez kiedys zaczynałem i sie uczyłem 

musisz wiedziec ze uprawa wymaga nakładów a dochody nie  sa oszałamiające tkże zastanów sie dwa razy zanim zaczniesz chyba ze ty chcesz sadzic na lewo nie radze mozna miec kłopoty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
4 godziny temu, Danielf6 napisał:

Witam 

W tym roku zaczynam produkcję tytoniu i w związku z tym moje pytanie czy mógł by ktoś doradzić jakie nawozy siać na wiosnę na 1 ha ? I ogólnie od czego zacząć przygotowanie pola. 

 

 

No i warto dołączyć do jakiegoś związku producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

 

@Danielf6: Najpierw daj glebe do analizy, jaka jest zasobnośc. Opisz jaka to gleba? Piasek, glina, czarnoziem i jaka klasa?

Co do inwestowania w tytoń to zajrzyjcie na olx, sporo suszarni, nawet mozna kupić tunel z paletami... Ceny przystępne dość. Ja 7 lat temu za sredni stan kontenera Muller musiałem dać około 22 tys netto ( tylko na olej opałowy ), teraz za 18 tys widziałem ostatnio polską suszarnie juz przerobioną na spalanie wegla, drewna itp... Dobrze, ze ktoś zaczyna sadzić, ludzią zejdą te urządzenia z placu i jakies pieniądze za to dostaną. Inne wyjście to symbolicznie na złom... Więc co lepsze?

3 godziny temu, Marl napisał:

 

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24
43 minuty temu, dragonmt852 napisał:

No i warto dołączyć do jakiegoś związku producentów

o związkach mam bardzo złe ZDANIE   chyba zeby składki płacic?????  możesz samodzielnie PODPISAC umowe  pamietaj o dopełnieniu formalnosci w KOWR 

czy jakieś wsparcie do uprawy przewiduje minrol po 2020 ma ktos jakieś info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
6 minut temu, adaammek napisał:

o związkach mam bardzo złe ZDANIE   chyba zeby składki płacic?????  możesz samodzielnie PODPISAC umowe  pamietaj o dopełnieniu formalnosci w KOWR 

czy jakieś wsparcie do uprawy przewiduje minrol po 2020 ma ktos jakieś info

Znam firmy skupująca tytoń,które osobom poza związkom płacą mniej za kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
4 godziny temu, adaammek napisał:

jezeli ty nie masz pojecia o przygotowaniu pola pod tyton to cienko to widze j

jaki ten tytoń chcesz sadzic i do jakiej firmy i dlaczego tytoń jest to uprawa pracochłonna 

co było przedplonem  

jezeli zabierasz sie za uprawe tytoniu nalezy miec wiedze  co do nawożenia ochrony , suszenia przechowywania choc wszystkiego sie można nauczyc ja tez kiedys zaczynałem i sie uczyłem 

musisz wiedziec ze uprawa wymaga nakładów a dochody nie  sa oszałamiające tkże zastanów sie dwa razy zanim zaczniesz chyba ze ty chcesz sadzic na lewo nie radze mozna miec kłopoty 

Tyton jest bardzo prostą uprawą. Jeżeli według Ciebie dochody nie są oszałamiające to wskaż mi choć jedną bardziej dochodową uprawę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

chyba nie da rady uzyskać większego dochodu z 1 ha ziemi gorszych klas bo na takich tytoń urośnie warzywa nie dadzą rady , tytoń na takich sprawdzi się najbardziej choć wiadomo że to wymaga ogromu pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Tyton jest bardzo prostą uprawą. Jeżeli według Ciebie dochody nie są oszałamiające to wskaż mi choć jedną bardziej dochodową uprawę ???''

Prosze bardzo czosnek choc naklady bardzo dóze

Pomidor gruntowy, Papryka a tyton w tych czasach jak by się tak opłacał to by tak plantatorzy nie rezygnowali Taka jest prawda na zebraniach ludzi coraz mniej

Kolego Ezmar  dochodowość moze masz jak 30lat uprawiasz i wiesz co i jak ale tu mowa o nowym plantatorze który dopiero zaczyna swoją przygode z uprawą gdzie o klasie 1 a nawet 2 patrzac na wymagania firm mozna zapomniec a nakłady na opał środki siłę roboczą z roku na rok coraz wieksze ale niech prubóje pozytywne nastawienie i checi to podstawa 

Takze witam nowego Plantatora po 1-2 latach napisz wrazenia i dochodowość zobaczymy wtedy 😜 co powiesz😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj