Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mixolss    19

U nas gdyby tak potraktować tytoń tymi chwytakami to zaraz na skupie było by że uszkodzenie mechaniczne że odgnioty, ale o dziwo po wysuszeniu ładnie ten tytoń z filmu wygląda ciekawe co za odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

ciekawe czy po 2020 roku plantatorzy tytoniu mogliby otrzymywać płatność z budżetu krajowego bo z unijnego nie wolno nawet po 3 zł to by było coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Według mnie wszystko jest możliwe tylko trzebaby rozmawiać z żarzącymi i negocjować bo rolnikowi nikt nic nie da jak sam o to nie zawalczy a wystarczy zainteresować się jakie wpływy ma budżet państwa z samej akcyzy tytoniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3
Dnia 4.02.2019 o 18:25, adaammek napisał:

i ty naiwniaku myślisz ze z tytoniu wiesz jaki jest dochód z 1 ha ja z 0,20 ha ogórka wiecej zarabiam jak jest dobry sezon 

każdemu wolno sadzic  zapraszamy firmy potrzebuja kazdego plantatora 

Obywatelu wolę 5 ha tytoniu obrobić jak 0.20 ha ogórka nawet w dobrym sezonie. U mnie sąsiad miał piękny ogórek, nawadniany, sądzony na foli na redlinach coś pięknego i to w ekologi i co z tego jak się spuźnił dzień ze zbiorem i odwalali cenę bo za duży i nie ma kto zbierać bo każdy woli iść w tytoń a nie w ogórki a naiwniakiem nie jestem tylko nie lubię tego marudzenia że się tytoń nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24
Dnia 5.02.2019 o 16:26, mateuszno napisał:

Według mnie wszystko jest możliwe tylko trzebaby rozmawiać z żarzącymi i negocjować bo rolnikowi nikt nic nie da jak sam o to nie zawalczy a wystarczy zainteresować się jakie wpływy ma budżet państwa z samej akcyzy tytoniowej

ale tylko jako płatnośc historyczna lub ewentualnie do jakości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

Panowie tak spytam czy ktoś przechowuje tytoń wymuszony w dużych kartonach? Czy przetrzyma wilgotny tytoń do czasu sortowania. 

Bo myślę w takie coś zainwestować? 

I ile trzeba kartonów na np 1 ha uprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
4 godziny temu, Marcin94r napisał:

Panowie tak spytam czy ktoś przechowuje tytoń wymuszony w dużych kartonach? Czy przetrzyma wilgotny tytoń do czasu sortowania. 

Bo myślę w takie coś zainwestować? 

I ile trzeba kartonów na np 1 ha uprawy. 

Podpinam się pod pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Sam w tym roku spróbuję parę tych kartonów, przeliczając wieszaki z kiszki(48wieszaków) to w jeden karton wchodzi około 8 wieszaków. Słysząc opinie innych co to mają to taki jaki wyciągniesz z suszarni i włożysz do kartonu to taki będzie cały czas czyli nie ma co odwilżać za bardzo no i jak trafi się nie dosuszony to wyciągniesz jakąś garść ale to raczej normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

A nie wyschnie jeżeli taki karton będę trzymał od 1,5-2.5m pod blachą? W sensie strych nad,, dawna obora,,? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Nie wiem niestety u nas tego do tej pory nie było i nie mam żadnej informacji musisz się pytać, oni też go z góry chyba nakrywają jakąś folią żeby nie schnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

W karton wchodzi 40-70 kg zależy od wagi i wilgotności tytoniu. Ż greckiej suszarni 72 wieszaki wychodzi 10 kartonów. Trzeba wkładać w miarę suchy tytoń, żeby się nie zepsuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Gdzie taki karton kupić? Jakie są wymiary takiego kartonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
Napisano (edytowany)

ULTP ostatnio się ogłaszał żeby zamawiać unich. 

Koszt 1 sztuki to około 10zl. 

Tak średnio przeliczajac na moją plantację to mi miejsca zabraknie na składowanie kartonów. 

No może tylko na spodaki Je zastosować. 

Edytowano przez Marcin94r
Błąd ortograficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, Miran napisał:

Gdzie taki karton kupić? Jakie są wymiary takiego kartonu?

Kartony można kupić w Lukowa Tobacco. Wymiary takiego kartonu to 110x70x75. Spodów z kiszki można zmieścić 9 wieszaków, liści środkowych 6-7. Tyton przechowuje się bardzo dobrze nie trzeba go ponownie odwilżać przed sortowaniem. Ogólnie polecam każdemu spróbowac. 

Edytowano przez Ezmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3
Napisano (edytowany)
Dnia 4.02.2019 o 18:25, adaammek napisał:

 

Edytowano przez mynko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1
14 godzin temu, Miran napisał:

Gdzie taki karton kupić? Jakie są wymiary takiego kartonu?

wymiary coś około: 110x70 wys 80 dokładnie nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Ja pakuję tylko w kartony i odwilżam tak aby nadawał się do sortowania mimo że trochę podeschnie to i tak jest ok bo nie muszę go przewalać dodatkowo tylko podstawie sortującemu karton i ma roboty na 4-5 godzin. Na 1 ha potrzeba ok 60 kartonów przy urodzaju ok 3 t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
10 godzin temu, mynko napisał:

Ja pakuję tylko w kartony i odwilżam tak aby nadawał się do sortowania mimo że trochę podeschnie to i tak jest ok bo nie muszę go przewalać dodatkowo tylko podstawie sortującemu karton i ma roboty na 4-5 godzin. Na 1 ha potrzeba ok 60 kartonów przy urodzaju ok 3 t. 

W jaki sposób odwilżasz tytoń w kartonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Nie odwilżam w kartonie tylko po wysuszeniu (standardowo) i pakuję w karton niczym nie przykrywam i jest ok chociaż czasem mógł by być wilgotniejszy no ale bynajmniej wiem że się nie zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
Dnia 12.01.2019 o 14:55, Plantator63 napisał:

 

 

 

Przed chwilą, max95 napisał:

 

Pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielf6    0

Witam. Mam pytanie ile sadzonek wychodzi na 1 ha tytoniu Virginia 23 I jakie wielodoniczki (palety) stosujecie ? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Dobre na dużą skalę ale jak każdy wie tunel nie wysycha równo miernie i jednym miejscu podlewa się więcej w drugim mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325

Około 28tys. sadzonek, zależy w jakim rozstawie sadzisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj