Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Plantator63    0

Witam

W Kazimierzy Wielkiej w ostatnim tygodniu wykupu Virginii dopłacali po 3 zł do każdego kilograma tytoniu. Czy ktoś już otrzymał tą dopłatę lub wie kiedy będą ją wypłacać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@Grzegorz197 : A 1.5 zł do kg dostałeś? każdy kto sprzedał wczesniej tytoń ale wypełnił conajmniej 85% szacunku ma dostać wyrównanie. Pytałes swojego agronoma o to?

Mają tabelki i powie Ci od razu czy Ci przysługuje ta dopłata. 

@Plantator63 : na fakturze masz dodatkową kartke i te 3 zł jest zapisane jako premia. Nie sprawdzałem w banku czy przyszło razem z należnością za sprzedany tytoń. Symbolicznie sprzedałem im w tej "promocji " i nie interesuje się tym. Jakbym miał internetowe konto to bym od razu sprawdził. ale mam zwykłe w BS :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Z tego co ja wiem to ta dopłata będzie w późniejszym terminie wypłacana dokładnie jeszcze nie wiadomo kiedy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Używa ktoś z was pielnika takiego w tytoniu łącznie z gwiazdami? Czy zdaje egzamin sterowanie w tym pielniku czy moze lepszy ten z kółkami skrętnymi?

20190114_131903.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAŚKOPOL    1

wiecie w jaki sposób odnaleźć zrzeszenie producentów tytoniu POL- TABAK ?     budynek zamknięty telefon milczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierro    0
47 minut temu, ADAŚKOPOL napisał:

wiecie w jaki sposób odnaleźć zrzeszenie producentów tytoniu POL- TABAK ?     budynek zamknięty telefon milczy

Możesz jedynie poszukać adresów prezesów lub członków zarządu i odwiedzić ich osobiście, też są Ci winni kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Składał ktoś papiery w ARiMR na wypłate zaległych faktur? Co tam potrzeba dokładnie? Bo niby grupa obiecuje, że przygotuje papiery do składania, ale już im nie ufam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Witam.  Ten temat już kiedyś był opisywany ale panowie go znowu. Otóż kończy się już sezon wykupowy tytoniu czas na podsumowania. I teraz moje pytanie ile wychodzi Wam średnia za kilogram.  Jak pytam ludzi w okolicy to wychodzą cuda. Niektórzy to w samej pierwszej sprzedają a tak w jesieni narzekali że źle biorą 😉. Liczę na jakiś odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

12,19 PLN brutto

Zwiększacie, zmniejszacie areał uprawy na najbliższy sezon ? 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

12 zł kg x 3 t ha = 36 tyś z ha - 15 tyś koszty i wy płaczecie że źle biorą że się nie opłaca, trochę szacunku dla siebie. Uprawiacie pewnie z 5 ha x 21 tyś i większość obrobili ludzie, suchy sprzedany w listopadzie i po robocie. Sam uprawiam tytoń i cieszą mnie wasze wyniki ale nie chwalcie się tym na forum bo to czytają nie tylko plantatorzy. Jeżeli w rządzie będą wiedzieć że mamy 20 tyś z ha netto to po co jeszcze dawać dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mi w tym roku jak 9zl/kg wyjdzie to będę się cieszył. Na samym początku w tunelu porażka szukałem tytoniu po znajomych, następnie susza, mozaika i jeszcze na koniec zaczął się zgnilec wsadzać a koszty cały czas rosły. Żałuję że nie spisałem każdej sumy wydajnej na tytoń w tym roku to chociaż bym wiedział czy na plus wyjdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
1 godzinę temu, mynko napisał:

12 zł kg x 3 t ha = 36 tyś z ha - 15 tyś koszty i wy płaczecie że źle biorą że się nie opłaca, trochę szacunku dla siebie. Uprawiacie pewnie z 5 ha x 21 tyś i większość obrobili ludzie, suchy sprzedany w listopadzie i po robocie. Sam uprawiam tytoń i cieszą mnie wasze wyniki ale nie chwalcie się tym na forum bo to czytają nie tylko plantatorzy. Jeżeli w rządzie będą wiedzieć że mamy 20 tyś z ha netto to po co jeszcze dawać dopłaty.

Kolego a dobrze biorą ? Powiedz mi czy to nie jest okradanie rolnika jak wieziesz jednego dnia tytoń mówią, że wezmą w 3 a następnego dnia wezmą ten sam tytoń w 1 ? Kogo chcemy oszukać takim kupowaniem, 3 tony według mnie musi być bardzo dobry rok do takiego plonowania z ha przeważnie do 2,5tony. Mniej więcej szacuje się koszt 6 zł na każdym kg suchego czyli dużo mniej zostaje, każdy sprzedaje kiedy mu pasuje u nas w tamtym tygodniu sprzedany, ludzi najmować do sortowania? Raczej staży wyjadacze którzy dorobili się na Ukraińcach i na nich jadą cały czas bo osobiście nie znam nikogo kto by najmował każdy chce zostawić dla siebie jak najwięcej. Także nie zgodzę się z Tobą bardziej   widzę to w ciemniejszych barwach jak te jasne, oczywiście dochód z ha jest bardzo duży ale powiedz mi na czym innym mamy się dorobić jak całość gospodarstwa ma np 13ha i są takie realia na zbożu ? Ile to nawet 30 tyś nie będzie za rok. Krzyczymy, że biorą źle a dlaczego nie? Za to sortowanie, za przerzucenie każdego liścia? Jeśli masz tytoń to sam wiesz jak to wszystko wygląda.

 

PS.Nie wiadomo jak to będzie z tym tytoniem po 2020 . :)

Edytowano przez mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
1 godzinę temu, mynko napisał:

12 zł kg x 3 t ha = 36 tyś z ha - 15 tyś koszty i wy płaczecie że źle biorą że się nie opłaca, trochę szacunku dla siebie. Uprawiacie pewnie z 5 ha x 21 tyś i większość obrobili ludzie, suchy sprzedany w listopadzie i po robocie. Sam uprawiam tytoń i cieszą mnie wasze wyniki ale nie chwalcie się tym na forum bo to czytają nie tylko plantatorzy. Jeżeli w rządzie będą wiedzieć że mamy 20 tyś z ha netto to po co jeszcze dawać dopłaty.

A jeśli ktoś ma 2 hektary i zysk po 15 tyś z ha (bo 3 tony z ha to cieżko) czyli zarobi 30 tyś w ciągu roku za to tyranie całymi dniami przez całą wiosnę,lato,jesień  to cała rodzina zarabia około 3 tyś na miesiąc za tą ciężką pracę, przecież to są śmieszne pieniądze, o czym ty mówisz? dobrze że jeszcze jest dopłata bo inaczej to nie wiem co by było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3
8 godzin temu, mus napisał:

Kolego a dobrze biorą ? Powiedz mi czy to nie jest okradanie rolnika jak wieziesz jednego dnia tytoń mówią, że wezmą w 3 a następnego dnia wezmą ten sam tytoń w 1 ? Kogo chcemy oszukać takim kupowaniem, 3 tony według mnie musi być bardzo dobry rok do takiego plonowania z ha przeważnie do 2,5tony. Mniej więcej szacuje się koszt 6 zł na każdym kg suchego czyli dużo mniej zostaje, każdy sprzedaje kiedy mu pasuje u nas w tamtym tygodniu sprzedany, ludzi najmować do sortowania? Raczej staży wyjadacze którzy dorobili się na Ukraińcach i na nich jadą cały czas bo osobiście nie znam nikogo kto by najmował każdy chce zostawić dla siebie jak najwięcej. Także nie zgodzę się z Tobą bardziej   widzę to w ciemniejszych barwach jak te jasne, oczywiście dochód z ha jest bardzo duży ale powiedz mi na czym innym mamy się dorobić jak całość gospodarstwa ma np 13ha i są takie realia na zbożu ? Ile to nawet 30 tyś nie będzie za rok. Krzyczymy, że biorą źle a dlaczego nie? Za to sortowanie, za przerzucenie każdego liścia? Jeśli masz tytoń to sam wiesz jak to wszystko wygląda.

 

PS.Nie wiadomo jak to będzie z tym tytoniem po 2020 . :)

Kolego te wyliczenia to nie są z mojego gospodarstwa tylko na podstawie wcześniejszych postów. Tam wszystko jest ile t z ha jaka śr, cena a to że w listopadzie ludzie kończą sort też pisze. Jeżeli ktoś sam sortuje, do sadzenia nie najmuje, czy do plewienia to będzie miał mniejsze koszty a za razem większy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

To jest raptem 4 posty a ile ludzi woli się nie wypowiadać ,tak naprawdę tytoniarz  to hazardzista  ,albo dużo wygra albo wyjdzie w straty .Jeszcze dobrze nie zakończy jednego sezonu już inwestuje w następny gdzie zarobek zaczyna się w lipcu .Koszty też nie idzie dokładnie oszacować a ciągnik ,suszarnie,sprzęty, wszelkie awarie, wszystko wykorzystuje się do produkcji tytoniu a na końcu efekt różny bywa i bardzo często wcale nie zależny od rolnika .Taki opłacalny tylko dlaczego jak wcześniej pisał kolega ze Swiętokrzyskiego  w ciągu 4 lat ubyło 60% plantatorów.Lubelskie ,Podkarpackie tu jest bardzo słaby przemysł i ciężko o jakąś godziwą prace gdyby się to zmieniło nawet przy wydajności 12 zł za kilogram nie byłoby komu sadzić tytoniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez zroz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Zimą odpoczęli wszyscy i kokosy z tytoniu... :) A w lato narzekają jak zrywają tytoń w pełnym stopniu a na termometrze 27-31 st C :) Każdy z nas troche zdrowia przy tym straci. Policz prace ludzi po np: 14zł/h itp... Tu kolega @dragonmt852 podsumował trafnie, haruje cała rodzina, gdyby podzielić na ilośc pracujących to rarytasów nie ma. Spadek plantatorów w mojej grupie  ( świętokrzyskie ) to skutek tego, ze młodzi nie chcą już sadzić tytoń bo idą do pracy ( na ZUS ) lub wyjedzają za granice.  A ich rodzice co zrobią we dwoje? Pisałem juz wczesniej o tym, ze rolnicy przechwalali się na zebraniach, ze tanio produkują... Piszcie o tym kokosach z tytoniu a za rok bedzie narzekanie i "protesty w żółtych kamizelkach" bo żadna z firm cennika nie bedzie chciała podnieść... no sorry... Dopiero pisaliście, ze słaba opłacalność i coś trzeba zrobić a teraz mamy tytoniowy biznes życia... Ktoś uprawiał odmiane Virginii SIMMONA? Prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj