Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mixolss    19
Ej no bez przesady ledwie koniec ma przebarwiony , 2 spokojnie powinna być. Jak miałbym takie liście sortować na 4 klasę to trzeba by było zakończyć uprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
Celuje w 2 I tak przy odbiorze na skupie trzeba cisnac żeby przeszedł w tak klasie bo oni i tak zawsze starają się zanizac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

ale Korn Kali ma chyba potas w formie chlorkowej, firma K+S zaleca pod tytoń stosowanie Kalisop,który posiada potas w formie siarczanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

ile sypiecie siarczanu potasu na ha ? jest też patenkali ma 30 potasu stosowałem go pod tytoń ale kalisop lepszy nie dawałem nigdy hydrokompleksu  w tej chwili nie można dostać kalisopu a cena 280 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
4 godziny temu, Lasek33 napisał:

ile sypiecie siarczanu potasu na ha ? jest też patenkali ma 30 potasu stosowałem go pod tytoń ale kalisop lepszy nie dawałem nigdy hydrokompleksu  w tej chwili nie można dostać kalisopu a cena 280 zł

Wiesz sypie się w zależności od zasobności gleby w damy składnik, między 120-180 czystego składnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
33 minuty temu, Aroo22 napisał:

Jakie nawozy stosujecie pod virginie i w jakiej ilości?

w przyszłym sezonie polifoska 6

chyba najtaniej wyjdzie pomijając że ma w sobie chlorki. 

i dodatkowo saletra wapienna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2
3 godziny temu, jareko69 napisał:

Sprzedałem idzie dobrze

gdzie na skupie ? i mam pytanko jaki kolor preferują bardziej ciemny czy jasnobrunatny  

'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Pewnie znalazłeś kilka liści i się chwalisz a tak pod tym to początek metrówki wystaje 1 cm po za czubek liścia więc pomiar jest niewiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

To przecież piątką nie będzie się chwalił :D

Edit: 

Na stronie nicota.de pojawiła się nowa odmiana Christine podobno jest wysoko-jakościowa, jak ktoś był by chętny wypróbować ;)

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Co robicie aby dobrze odwilżyć tytoń w suszarni? Lejecie wodę na piec? Macie jakieś sposoby na odwilżenie tytoniu? Dodam że składuję tytoń w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu i jest on tam dość suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Ja leje wodę na piec, jak masz miejsce to tydzień przed wiezieniem do kontynera porozkładaj te kostki, porozluzniaj żeby dostały trochę powietrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj