Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Marl    443

Jakby na mojej plantacji trzeba było zatrudnić ludzi w 100% do zbiorów i sortowania to nie sadziłbym bo nie ma kogo nając a po drugie koszty pracy zjadały by przychody ze sprzedaży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek97    60

Podobno Leżajsk bierze dobrze.  Agrotab jednego dnia brał ch*jowo ludzie odjechali, ja pojechałem to poszedł tytoń średnio po 10zł.  Słomex jednego dnia brał dobrze, przyjechał szef powiedział, że za dobrze bierze i już lipa i ludzie odjechali. I tak to z nami pogrywają 😑   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Kolego Radek 97 zdawales w Lezajsku ze wiesz jak biorą.  W czwartek mam zdawać i zastanawiam się czy warto jechać bo jak o klasę lepiej nie bada brać niż pozostałe firmy to lipa bo ceny ich nie powalają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

W tym roku był bardzo duży problem z gniciem liści. Lipiec był deszczowy i to z deszczu się zrobiło. Choroba ta to prawdopodobnie zgnilizna twardzikowa. Może zbyt wysoką wilgotność miałeś ustawioną jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek97    60

Woziłem ostatnio do leżajska i bardzo dobrze poszedł tytoń, tylko strasznie wolno to wszystko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Gdzie dobrze sprzedać wierzchołki ? bardzo ładne ale trochę krótkie czy wszędzie tylko 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
5 minut temu, radomol napisał:

Krótkie ok 20cm to pójdą w 2 albo tańszej 1 aby były jasno żółte i bez zagniotow

ciekawe gdzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1
Nie trzeba tak łatwo oddawać. Oni też różne humory mają. Jak coś nie tak to zabieram do domu. Wiadomo wierzchołki to dyskusyjna sprawa nie dziś to następnym razem. Niema co się dawać golić raz 1 tyś drugi raz 1.5 i przez cały wykup zbiera się niezła sumka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

2.2 zł to chyba tylko za zrywanie i sortowanie a gdzie nawozy, śor, suszenie i produkcja rosady? Według mnie to min.12 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Zależy kto jakie ma nakłady. Liczyłem z 2 lata temu to wychodziło mi 10-12 tys./ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
2 godziny temu, dragonmt852 napisał:

Pytanie z innej beczki: Liczył ktoś z was koszty produkcji tytoniu z 1ha

Najmuje  tylko do zrywania na kontener i  koszty wynoszą około 12 tysięcy na hektar. Nie liczę swoich dniowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
Tak jak mówię gdyby policzyć to dokładnie to kolorowo nie jest , paliwo w górę , nawozy , ŚOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Ja wynajmuje tylko do zrywania. 1zl/kg przygotowanie ( nawozy, sor, ziemia, palety ) 1.20/kg zrywanie i suszenie. Sortuje we własnym zakresie 14ton/4.5ha. 15 tys za ha to szkoda sadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Takie są koszty na jeden hektar. Na czysto zostaje około 15 tysięcy.  Na zbożu to tysiac przy ładnym wyjdzie. I jak tu żyć?

41 minut temu, radomol napisał:

Ja wynajmuje tylko do zrywania. 1zl/kg przygotowanie ( nawozy, sor, ziemia, palety ) 1.20/kg zrywanie i suszenie. Sortuje we własnym zakresie 14ton/4.5ha. 15 tys za ha to szkoda sadzić.

Kolego sam opał na wysuszeniem to jest 1 złoty na kilogram a gdzie prąd. Zrywanie to tez ponad złotówka za kilogram- dniowka 100 zloty plus obiad i piwo. Pozostałe koszty nawozy paliwo sor i inne to około 2 złoty za kilogram. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

31tys liczone na szybko( 13 suszenie 7 ludzie 7 prąd 4opryski nawozy paliwo) za 4.5ha. Każdy ma inną wydajność z ha i najmuje różną ilość osób do zbioru. Tutaj nie ma się czym chwalić bo roboty jest od ch..... y. Tytoń powinien być co najmniej po 18 za 1 za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj