Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

jeśli by ktoś potrzebował żyta na poplon to prosze o kontakt :) Gmina Ksieżpol.  Cena do dogadania w zalezności od ilości .  

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baloo    0

Macie problem z surowymi nerwami podczas wyciągania wysuszonego tytoniu? Głównie górny poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@balooRozwiązania sa dwa: mniej nabijaj na wieszaki igłowe/bardziej równomiernie nabijaj albo po prostu susz ze dwa dni dłużej i wyschną wszystkie nerwy tytoniu...

@zroz : Ja z suszarni Mazurkiewicza wyciągałem ostatnio wieszaki po około 6 kg suchego tytoniu. Odmiana HYV 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
Dnia 3.08.2018 o 05:33, zroz napisał:

Ile  wyciągacie suchego tytoniu z 1 szpili  160 cm ?

To zależy od tytoniu zrywanego, jeśli jest drobny tzw drobny korzeń czyli wejdzie go na wieszak więcej surowego to wyciagnelismy po 11,2kg z jednego a tak normalnie powyżej 10kg jeden i to tak średnio oddany. 

 

17 godzin temu, baloo napisał:

Macie problem z surowymi nerwami podczas wyciągania wysuszonego tytoniu? Głównie górny poziom

Może być wina zle ułożone gasci, jakaś garstka może leżeć a nie stać i powietrze się nie przebije, dużo zależy też od zrywajacego jeśli zawija liście. Jeśli to kiszka to one tak mają do 8 max wieszaka da się znaleźć u góry nie dosuszony ale to nie ma co się przejmować, wyciągnąć i dosuszyc w drugiej suszarni jak masz możliwości, możesz palić dzień dłużej a to i tak się nie dosuszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
17 godzin temu, baloo napisał:

Macie problem z surowymi nerwami podczas wyciągania wysuszonego tytoniu? Głównie górny poziom

Albo za mało wietrzysz podczas więdnięcia lub blaszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
1 godzinę temu, dragonmt852 napisał:

Albo za mało wietrzysz podczas więdnięcia lub blaszki ;)

A spróbuj tak. 

Klapy od pieca otwórz do połowy lub więcej a te co są nad drzwiami przytkaj.  Jedna bądź dwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

W świętokrzyskim jeszcze skupy tytoniu nie ruszyły. Pod koniec sierpnia ma być u nas dopiero spotkanie z Uniwersalem, na którym dokładnie zostanie umówiona taryfa wykupowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirella    1

Słyszał ktoś coś na temat FTK??? Na stronie zrzeszenia Leżajsk jest napisane, że rząd ma pomóc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
Witam. Jak tam sytuacja na skupach ?, chyba zapowiada się klęska urodzaju w naszej branży na ten rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Jaka klęska urodzaju? Przy takiej suszy co była w tym roku? Ja tytoń skończyłem zrywać po 18 sierpnia. Zwykle połowa września to był koniec. Przynajmniej 35% mniejszy jest plon. Firmy bedą brac jak same chcą, co tam taryfa wykupowa 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

W naszym rejonie też słabo wcześniej wciornastek mocno zaatakował a teraz zgnilec i taka inna choroba ze liście czarnieją u niektórych 50 -60 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
W Powiecie Bilgorajskim chyba nie jest tak źle deszcze jakieś przechodziły i tytoń jako tako się utrzymał ale z tego co pokazują w Agrobiznesie na Podlasiu też nawet wyrósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

W macie problem z suszą a ja z zgnilizną twardzikową, w tym roku wyrządziła na mojej plantacji poważne szkody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Trzeba było opryskać środkiem Contans WG. Ponoć pomaga. Opis środka w linku.    link

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

słyszeliście, że ministerstwo ma płacic za zaległy tytoń, m.in. z FTK ? Ma ktoś więcej szczegółów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
17 godzin temu, Marl napisał:

Trzeba było opryskać środkiem Contans WG. Ponoć pomaga. Opis środka w linku.    link

A widziałeś ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

no tak... lepiej jak pół pola wpierdzieli zgnilizna, brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
3 godziny temu, dragonmt852 napisał:

A widziałeś ile to kosztuje?

No widzę 440 zł za 4kg. I to chyba na 1 ha dawka. Ja nie stosuje tego ale jak rzeczywiście działa to chyba warto wydać i ochronić...

7 godzin temu, rafal4610 napisał:

słyszeliście, że ministerstwo ma płacic za zaległy tytoń, m.in. z FTK ? Ma ktoś więcej szczegółów ?

Tak samo Ci zapłacą w ministerstwie jak w przypadku "frankowiczów" i ich kredytów na mieszkania. Idą wybory to obiecują wszystko. Co ma ministerstwo do prywatnych umów pomiędzy podmiotami gospodarczymi? Jakby FTK było państwowe to można by ubiegać sie od Skarbu Państwa jakiegoś odszkodowania itp. Ale tu jest PRYWATNE i nic nikomu do tego. Za co płacisz 2% od obrotu swojej grupie producenckiej? Chyba za to , żeby reprezentowali TWOJE interesy. W handlu nie da się przewidzieć wszystkiego, no ale nie daje się towaru za kilka mln tak po prostu... Podobnie jaka z luxorem, grupa umyła ręce bo "nie zapłacili"... I sprawa Luxora nigdy nie bedzie rozwiązana. Tu bedzie podobnie. Tacy biznesmeni potrafią sie zabezpieczyć w razie problemów. Szkoda, ze nasze grupy juz takie cwane lub mówiąc inaczej PRZEZORNE juz nie są. Kazda umowa = konsultacja z prawnikiem. Zupełnie jak w USA kiedyś. Zapamiętajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no właśnie za Luxor też mają coś płacic... Wczoraj wieczorem dostałem sms i w nim, że ruszą wypłaty 80 proc. należności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013
16 godzin temu, dragonmt852 napisał:

A ty stosujesz? może jeszcze co roku?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3
1 godzinę temu, rafal4610 napisał:

no właśnie za Luxor też mają coś płacic... Wczoraj wieczorem dostałem sms i w nim, że ruszą wypłaty 80 proc. należności.

a z kąd jestes bo ja małopolskie i nic nie słyszałem a mam tam kase

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
3 godziny temu, STIG0013 napisał:

Tak

Jestem zaskoczony, bo w mojej okolicy prawie nikt nie stosuje ;)

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj