Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3710 odpowiedzi na ten temat

#3341 Share mateo97

mateo97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 styczeń 2017 - 18:15

Produkcja tytoniu Witam ktoś może ma albo wie coś o suszarni do sprzedania najlepiej jakaś mała tzn kiszka 48 wieszaków czy coś podobnego? Bo na olx nie ma nic konkretnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 10:50
  •  

#3342 Share STIG0013

STIG0013

Agronom

• Members
  • PipPipPip
  • 1583 postów

Napisany 07 styczeń 2017 - 18:53

Produkcja tytoniu

Chodzą słuchy że w przyszłym sezonie może być znaczna obniżka cen skupu tytoniu, wiecie coś o tym ?

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#3343 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 07 styczeń 2017 - 19:27

Produkcja tytoniu Wszystko możliwe, chodzą także słuchy że firmy wykończyły PM, PM ma kupować jeszcze jeden sezon i teraz mają brać się za Uniwersal, ale tutaj się nie dziwię polityka Uniwersalu jest dziwna w Obszy skupują jak w tamtym roku czyli bardzo dobrze, a w Biszczy jest tragedia. Ale jak by nie było większość firm jest ze sobą powiązana i to one będą ustalać ceny, a reszta się dostosuje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3344 Share Grzegorz197

Grzegorz197

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 styczeń 2017 - 20:33

Produkcja tytoniu

Witam ktoś może ma albo wie coś o suszarni do sprzedania najlepiej jakaś mała tzn kiszka 48 wieszaków czy coś podobnego? Bo na olx nie ma nic konkretnego

A z jakiego rejonu jesteś? Na olx w rejonie Obsza Zamch są  ogłoszenia z suszarniami. Poszukaj tam.

#3345 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 styczeń 2017 - 17:59

Produkcja tytoniu

Witam. Mam pytanie odnośnie stosowanie w tytoniu środka Duett w którym jedną z substancji jest epoksykonazol - niedozwolony do stosowania w tytoniu (przynajmniej w Universalu).  Moje pytanie więc: czy jeśli zastosowałem minimalną dawkę i zachowałem okres karencji to badanie próbek liści nie wykaże zastosowanie środka, czy może w tytoniu okres karencji jest inny? Byłbym wdzięczny za odpowiedz gdyby ktoś orientował się w temacie?

#3346 Share Grzegorz197

Grzegorz197

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 10:53

Produkcja tytoniu

Witam. Mam pytanie odnośnie stosowanie w tytoniu środka Duett w którym jedną z substancji jest epoksykonazol - niedozwolony do stosowania w tytoniu (przynajmniej w Universalu).  Moje pytanie więc: czy jeśli zastosowałem minimalną dawkę i zachowałem okres karencji to badanie próbek liści nie wykaże zastosowanie środka, czy może w tytoniu okres karencji jest inny? Byłbym wdzięczny za odpowiedz gdyby ktoś orientował się w temacie?

A od czego ten srodek

#3347 Share kris23g

kris23g

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 21:56

Produkcja tytoniu

Witam plantatorów, mam pytanie czy ktoś coś może wie na temat 'rzekomych' badań surowca tytoniowego na obecność pendymetaliny (pozostałości po zastosowaniu środka STOMP) w surowcu tytoniowym, które są przeprowadzane w firmach skupujących (chodzi głownie o UNIVERSAL) ?? Czy macie jakieś pewne informacje na temat tego, czy takowe badania faktycznie są przeprowadzane u wszystkich czy jest to tylko 'zastraszanie' plantatorów w celu wykluczenia stosowania stompu w tytoniu na korzyść stosowania zupełnie bezsensownych środków zwalczających odrosty typu ANTAK czy FAZOR. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?? 

#3348 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 01:04

Produkcja tytoniu

Wszystko możliwe, chodzą także słuchy że firmy wykończyły PM, PM ma kupować jeszcze jeden sezon i teraz mają brać się za Uniwersal, ale tutaj się nie dziwię polityka Uniwersalu jest dziwna w Obszy skupują jak w tamtym roku czyli bardzo dobrze, a w Biszczy jest tragedia. Ale jak by nie było większość firm jest ze sobą powiązana i to one będą ustalać ceny, a reszta się dostosuje.

Nie do końca jest tak ze Philipa wykończyły inne firmy. PM to jest jeden z największych firm tytoniowych na świecie :) Oni doskonale liczą koszty itp. Kiedyś fermentowali tyton u siebie w zakładzie, od roku fermentują w Uniwersalu w Jedrzejowie. Po prostu taniej im tam wychodzi. zamiast zatrudniac ludzi, ogrzewać magazyny z tytoniem, amortyzacja maszyn itp 

PM kalkuluje czy jest sens utrzymywac stacje wykupu z całą ekipą pracowników, zatrudniac agronomów, bawić się w kontraktacje...

Te małe firmy tez sprzedają PM, myslicie ze wszystko na export?

Tytoń z Afryki lub Azji jest tańszy, po drugie nikt tam nie walczy z "tytoniarzami" jak parlament UE w postaci swoich dyrektyw. Duze firmy wiedzą ,ze przyszłość tytoniu w europie jest niepewna. Dlatego dbają o inne rynku.Nawet jakby mieli płacić drożej. kiedyś pisałem Wam ile kosztuje tyton na giełdach w całym świecie. Rzadko kiedy jest mniej jak 2 dolary za kg :) Policzcie sobie koszty, w Afryce mają wiecej za niego niż w Polsce. Bo tam za 1,5 USD ktoś zrywa tytoń cały dzień, a u nas za 10-11 zł/h nie złapiesz za wielu chętnych :/

Mam znajomego co robi przetwory z cebuli. Praży ją, suszy, robi zasmażki. Do celów kulinarnych. Kiedyś sam siał cebule bo pola ma sporo. Przeliczył i co zrobił? Sprowadza od rolników z Mazowieckiego i Wielkopolski. Ilości tirowe :)

#3349 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 17:59

Produkcja tytoniu

jutro pierwszy dzień skupu berleja w leżajsku wybiera się ktoś ?

#3350 Share jareko69

jareko69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:16

Produkcja tytoniu Czy ktoś coś wie o firmie luxsor I na jakim etapie jest postępowanie prowadzone przez prokurature w Bydgoszczy czy tytoń im uwolnili czy nie dlaczego grupy I rolnicy nic nie nagłaśniają problemu okradzionych rolników jest nowy minister rolnictwa czy on wie o problemie
Mariusz napisz jutro jak w Leżajsku ciemny idzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3351 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:45

Produkcja tytoniu

Czy ktoś coś wie o firmie luxsor I na jakim etapie jest postępowanie prowadzone przez prokurature w Bydgoszczy czy tytoń im uwolnili czy nie dlaczego grupy I rolnicy nic nie nagłaśniają problemu okradzionych rolników jest nowy minister rolnictwa czy on wie o problemie

To ktoś się jeszcze łudzi, że kiedykolwiek odzyskamy te pieniądze?

#3352 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 19:59

Produkcja tytoniu

Czy ktoś coś wie o firmie luxsor I na jakim etapie jest postępowanie prowadzone przez prokurature w Bydgoszczy czy tytoń im uwolnili czy nie dlaczego grupy I rolnicy nic nie nagłaśniają problemu okradzionych rolników jest nowy minister rolnictwa czy on wie o problemie

Tu jest taki problem, ze Ci "winni" sytuacji są uwikłani politycznie. I nikt nie ruszy tematu Luxora. 

Rolnicy powinni szukać raczej rozwiązania u swojej grupy producenckiej.

Oddałeś tytoń i kogo masz na fakturze jako kupującego? Luxor czy grupę producencką?

Napisz kogo a dalej juz Ci podpowiem.

Kto na zdrowy rozum oddaje tytoń za ponad 1 mln i czeka na kasę?Lubelska grupa taką kwote ma i kilka innych też. No sorry, gdzie tu rozum aby za tyle kasy dac towar? Oddac za 200 tyś zł, i dalej kasa albo nie dajemy. Niestety zasada "z ręki do ręki" jest nadal aktualna.

Edytowany przez Marl, 12 styczeń 2017 - 20:07.

#3353 Share jareko69

jareko69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 20:18

Produkcja tytoniu Na jakim etapie jest pozew zbiorowy przeciwko grupie biłgorajskiej

#3354 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 00:01

Produkcja tytoniu

Tego nie wiem i raqczej na forum tego się nie dowiesz.musisz popytać kogoś z władz grupy ale czy będą chętni na rozmowę?? Nie sądze :)

Ogólnie każdy który "podpisał" ugodę z grupą to kasy juz nie zobaczy. 

I tu macie juz meritum sprawy i wniosek "kto jest winny". To nie luxor nie zapłacił, bo Ty do niego nie sprzedawałeś. Tylko do grupy.

Ogólnie to z drugiej strony, plantatorzy sami naciskali na kontrakt z Luxorem, bo dawał za byle jaki tytoń "jakościówkę" wieć ogolnie i tak tytoń wychodził najdrożej w nich, pomimo gorszego cennika na wstępie.

#3355 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 14 styczeń 2017 - 15:10

Produkcja tytoniu

co słychać w jedrzejowie jak odbierają teraz

#3356 Share Tomaszmen1987

Tomaszmen1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:10

Produkcja tytoniu

Dla zainteresowanych sprawą  luxora 

http://www.gazetabil...da-prokuratura/

#3357 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 18:20

Produkcja tytoniu

byłem dziś w leżajsku z burlejem skup mizerny jedna linia jeden kupiec około 30 ton klasowo szło tak; bardzo mało jedynki 2ki kupował sporo ale kosztem 1wszej klasy ludzie raczej nie zadowoleni prezes grupy powiedział że pmp kopie leżącego ale on nic nie może zrobić tytoń ciemny bez przyszłości ale i w virgini podobno jest kłopot żeby sprzedać wierzchołki wyszło mi po 6,5 zł całość tyle i tylko tyle   pozdrawiam

#3358 Share dragonmt852

dragonmt852

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 21:27

Produkcja tytoniu

jak mi w leżajsku najlepiej kupowali wierzchołkowe liście, nie było żadnego problemu ;)

#3359 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 08:35

Produkcja tytoniu

w leżajsku wierzchołki biorą tylko na innych skupach podobno im w niesmak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3360 Share Grzegorz197

Grzegorz197

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 11:38

Produkcja tytoniu

jak mi w leżajsku najlepiej kupowali wierzchołkowe liście, nie było żadnego problemu ;)

Zgadzam się z kolegą. Mnie wierzchołki w Leżajsku poszły bardzo dobrze ale to było w połowie grudnia. Pozostałe firmy na wierzchołki patrzą żle, za bardzo pomarańcz jak to mówią.