Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lasek33    2

koło wtorku jakiś niż ma od południa pokropić ale jak znowu minie to nie wysadzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

Koledzy plantatorzy.  Czy warto pryskac od robaka tytoń po tytoniu gdy rok wcześniej było pryskane?  Czy moze sam robak zdechnie od tej duszy? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Opryskaj bo będzie Ci jadł. Sadze praktycznie na tym samym polu tyton bez przerwy oczywiście poplony też są i jednego roku dosłownie na pare metry zabrakło środka i różnicę było widać jak ręką by uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

czym pryskacie ? dursban  to słabo działa na drutowce dałem w tamtym roku 2,5 l na ha i nic nie zdechło czym uprawiacie po oprysku brona czy agregat to samo spytam po comandzie czym lepiej wymieszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

jak sadziliśmy to ojciec pryskał, a ja zaraz za nim agregatem leciałem. Zazwyczaj już późnym wieczorem :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Najlepiej agregatem . W tym roku może być gorsze działanie środków bo ziemia jest za sucha. Najlepiej pryskac na wilgotna no ale coz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, Lasek33 napisał:

ile dursbanu na ha ?

ja daje na 1,5 ha 8 l dursbana  i agregat po oprysku 

Edytowano przez marekber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
7 godzin temu, marekber napisał:

ja daje na 1,5 ha 8 l dursbana  i agregat po oprysku 

A czy drogi ten dursban? Jest jakis mocniejszy zamiennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1
2.5l/ha spokojnie wystarczy. Wiekszej dawki nie ma sensu dawać. Cena ok 45zł za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierro    0

U mnie (okolice Tomaszowa Lub.) porządnego deszczu nie było od marca, a w dodatku ciężkie gliniaste ziemie. W tamtym roku właśnie sadziłem, a teraz musiałoby polać przez tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

2,5 l dursbanu dałem w tamtym roku  oprysk zabronowany  drutowiec jadł co drugi piękny krzaczek  myślę dać 5 l na ha i zagruberować  ale tylko jak popada z tytoniem nie ma się co spieszyć przyciąć rosadę  i czekać  niech sąsiad pierwszy wysadzi to wciorniastek do niego poleci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Nie każdy może jeszcze przycinać, ja przycinałem pięć razy i już więcej nie można go przyciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
1 godzinę temu, Elektro2015 napisał:

Nie każdy może jeszcze przycinać, ja przycinałem pięć razy i już więcej nie można go przyciąć

Pięć razy? Nie za dużo ja słyszałem o max 3 razach.  U mnie posadzone ponad 2ha ten, który słabo usadzony w ziemi to jest do wymiany reszta jako tako. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

jest sucho i na dodatek silny wiatr  posadzenie w tym czasie tytoniu to masakra  taki rok do d*py zboże w piachu wyschło a w kamykach nie wzeszło buraki 50 procent  wschodów dziś i jutro może popada   comand  z dursbanem to mieszacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

jak u was z deszczem  leżajsk polało w nocy  powiat kraśnik ani kropelki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
Dnia 9.05.2018 o 09:29, Lasek33 napisał:

jak u was z deszczem  leżajsk polało w nocy  powiat kraśnik ani kropelki 

W okolicach Leżajska to polało zdecydowanie za dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

jak się trzyma w polu rozsada  ? u mnie w tunelu robi się żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Moja rosada trzyma się bardzo dobrze po wydarzeniu nawet nie wiądła  i jest to zasługa dobrze przygotowanej rozsady do wydarzenia , sąsiad dzisiaj sadził i wszystko leży bo rozsada delikatna wyrośnięte na azocie aby szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj