Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jareko69    0

W Burleyu jest słabo brak ludzi do nawlekania większość plantatorów w podeszłym wieku papierologia czyli kowr plantatorzy mówią że nie będą pracować na złodziei od czterech lat brak płatności z firmy Luxsor teraz upadłość fermentowni Krasnystaw wielu plantatorów straciło dużo pieniędzy i od kilku lat słabe ceny na burleya.Według mnie burley powinien być wyceniany na takim samym poziomie co virginia ponieważ potrzebuje lepszych gleb więcej nawozów większa pracochłonność nawlekanie, zawieszanie, duża powieszchnia wiat, produkt tradycyjny nie wydmuchany jak virginia z kontenera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
15 minut temu, jareko69 napisał:

W Burleyu jest słabo brak ludzi do nawlekania większość plantatorów w podeszłym wieku papierologia czyli kowr plantatorzy mówią że nie będą pracować na złodziei od czterech lat brak płatności z firmy Luxsor teraz upadłość fermentowni Krasnystaw wielu plantatorów straciło dużo pieniędzy i od kilku lat słabe ceny na burleya.Według mnie burley powinien być wyceniany na takim samym poziomie co virginia ponieważ potrzebuje lepszych gleb więcej nawozów większa pracochłonność nawlekanie, zawieszanie, duża powieszchnia wiat, produkt tradycyjny nie wydmuchany jak virginia z kontenera

Ja suszę jeszcze w w suszarkach ogniowo-rurowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
W Deszkowicach na początku skupu zanizali jak tylko mogli dopiero pod koniec roku i po nowym roku zaczęli brać normalnie ale to już wtedy większość plantatorów miała już tytoń sprzedany. Kto przetrzymal do końca wyszedł lepiej ale nie każdy sobie może tak pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
14 minut temu, mixolss napisał:

W Deszkowicach na początku skupu zanizali jak tylko mogli dopiero pod koniec roku i po nowym roku zaczęli brać normalnie ale to już wtedy większość plantatorów miała już tytoń sprzedany. Kto przetrzymal do końca wyszedł lepiej ale nie każdy sobie może tak pozwolić.

W Kazimierzy PMPz poczatku tez brał dobrze a na koncu klasy ostatnie i nic nie poradzisz taka taktyka firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

To nie wina zł.  Każdy plantator potrzebuje kasy na opłaty chociażby za prad.

Firmy wiedzą że w tym okresie mogą robić co chcą plantatorem. Wiedzą że trzeba opłacić to i owo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

ile w tym roku zdrożała wirginia , berlej w pmp bez zmian , grupa w leżajsku nie przeniosła plantatorów do ultp gdzie berlej zdrożał a była taka możliwość czy w wirgini można przejśc na lepsze ceny  ? jak w tym roku płacą Hyzy i Grzyb ?

 

 

,

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
2 godziny temu, Lasek33 napisał:

ile w tym roku zdrożała wirginia , berlej w pmp bez zmian , grupa w leżajsku nie przeniosła plantatorów do ultp gdzie berlej zdrożał a była taka możliwość czy w wirgini można przejśc na lepsze ceny  ? jak w tym roku płacą Hyzy i Grzyb ?

 

 

,

 

 

 

Grupa nikogo nie trzyma w danej firmie. Można kontraktować w firmie która ma umowę z grupą. Jeśli chodzi o grupę Leżajską i wirginię to można kontraktować w 8 firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
19 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Grupa nikogo nie trzyma w danej firmie. Można kontraktować w firmie która ma umowę z grupą. Jeśli chodzi o grupę Leżajską i wirginię to można kontraktować w 8 firmach.

Owszem grupa nikogo nie trzyma w danej firmie ale też nie proponuja zmiane firmy,wiem ze swojego doswiadczenia,gdy wspomniałem zeby się przeniesć do ULTP TO BYŁA ODPOWIEDZ A KTO TO G...O BEDZIE SADZIŁI TYLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

Hyz kontraktuje burleya  1 9.50 zl   2 8 zl  3 6 zl  ciekawe czy ma chętnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareko69    0
Dnia 8.03.2018 o 18:37, jareko69 napisał:

Mixsolss skąd jesteś bo właśnie tak było Amerykańscy zł......je

 

Lasek masz złe info Hyz za burleya chce płacić kl1-9,5  kl 2 -8,5 kl 3 6,5 kl 4 3 zł     tak mam w taryfie wykupowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
pewnie coś koło 25.03 zaczniemy, ale nasiona można parę dni wcześniej podkielkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Sprzedawałem w Mazovii i jest ok dobrze biorą płacą szybko nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj