Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

max95    21
4 godziny temu, marekber napisał:

gdzie mogę dostać sianie burleja 

Spróbuj w Puławach mają tam 2 odmiany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Wie ktoś ile składników pokarmowych, głownie P i K zostaje w glebie po rozkładzie łodyg tytoniu? Albo gdzie mogę znaleźć takie informacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

tytoń jak dla mnie nie jest bardzo dobrym przedplonem mimo ogromnej masy zielonej tych wszystkich badyli pociętych-   sieje po tytoniu zboże i kiedyś nie zastosowałem nawozu pod korzeń i ziarno słabe było no ale poziom próchnicy po badylach jest na pewno większy niż po zbożach

Edytowano przez Lasek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Zboże może być słabsze po tytoniu, szczególnie jeśli był stosowany herbicyd Command.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

czy wiadomo coś o burleju na nowy sezon  ? ja sieje nasiona z pmp leżajsk tylko nie wiem czy mają w tym roku , u mnie w regionie dużo ludzi zrezygnowało nie dość że nieopłacalny to jeszcze wchodzi monitoring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
Dnia 29.01.2018 o 17:58, Lasek33 napisał:

czy wiadomo coś o burleju na nowy sezon  ? ja sieje nasiona z pmp leżajsk tylko nie wiem czy mają w tym roku , u mnie w regionie dużo ludzi zrezygnowało nie dość że nieopłacalny to jeszcze wchodzi monitoring

na razie cisza dopiero koniec lutego mają kontraktowac w PMP,ale nie ma co liczyc że będzie lepiej z cenami,w uniwersalu jest barley drożej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7
Dnia 27.01.2018 o 18:12, Lasek33 napisał:

tytoń jak dla mnie nie jest bardzo dobrym przedplonem mimo ogromnej masy zielonej tych wszystkich badyli pociętych-   sieje po tytoniu zboże i kiedyś nie zastosowałem nawozu pod korzeń i ziarno słabe było no ale poziom próchnicy po badylach jest na pewno większy niż po zbożach

Nie bede siał zboża po tytoniu tylko znowu bedzie tyton. Zrobiłem analize  ale jestem tez cikaw ile składników zostaje z rozkładu. Ja proyskam te badyle bakteriami i ładnie sie rozkłądaja przez zime a sadze na orce zimowej wiec nie wyciągam ich na wiosne na góre

Dnia 28.01.2018 o 16:36, Marl napisał:

Zboże może być słabsze po tytoniu, szczególnie jeśli był stosowany herbicyd Command.

. Po commandzie to moga sie pojawic przebarwienia ale to nie powinno miec raczej wpływu na plon, przynajmniej tak jest napisane na etykciecie commandu.  

W ubiegłym sezonie miałem 28. urosł ładnie, plon powinien byc ponad ok 3 t/ha, jak sprzedam ostatnia partei to podlicze i powiem ile było, byłby wiekszy ale jedna suszarnia sie zaparzyła przez awarie terownika klap. Wada tej odmiany sa odrosty, ale jak obrywasz spody na ziemie to tak czy owak je wyczyscisz. Odrosty sa tylko u dołu, wyżej już nie ma, dopiero po zerwaniu osattnich lisci zaczeły rosnąc i to dosc bujnie, ale glebogryzarka sobie z nimi poradziła. Szybko rosnie ta odmiana  i późno zakwitła, z przejżewaniem tez nie było problemów, także polecam. ja w tym roku Simone sadze, zobaczymy co to za odmiana, z wykresów wygląda ciekawie.  Tak na marginesie ile azotu dajecie pod tyton? mi na zaleceniach napisali że 20 kg czystego skąłdnika czyli ok 100 kg saletrzaku na ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator63    0

Ja w zeszłym roku wysiałem 60 kg saletry wapniowej na 1 ha i do tego 100 kg polifoski 6 bardzo wcześnie. Plon wynióśł 3,1 t /ha. Gleby klasy 3. Miałem odmiany HYV 28 i HYV 33.

W naszym rejonie lato było gorące i suche (Świętokrzyskie). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

ja siałem 350 kg polifoski 6 jak tylko dało sie wjechac i 100 kg saletrzaku. W tym roku sieje po 250 kg superfosfatu i siarczanu potasu imysle coś dorzuce tarnogranem ale to jeszcze sie zastanawiam i siarczan magnezu jednowodny.  W tym 28 też miałeś te odrosty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator63    0

Były odrosty w dolnych partiach liści. We wcześniejszych latach miałem również odmiany 13 i 33  i tutaj też były odrosty, więc podejrzewam, że wszystkie odmiany tytoniu niemieckiego mają odrosty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, adek1614 napisał:

ja siałem 350 kg polifoski 6 jak tylko dało sie wjechac i 100 kg saletrzaku. W tym roku sieje po 250 kg superfosfatu i siarczanu potasu imysle coś dorzuce tarnogranem ale to jeszcze sie zastanawiam i siarczan magnezu jednowodny.  W tym 28 też miałeś te odrosty? 

to dawka na 1 ha czy na 3 ha??

no może nie na 3 ale sporą dajesz dawke zwłaszcza azotu...

 

Edytowano przez tofik420
nie kompletny post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1
Napisano (edytowany)

33 w porównaniu do 13 ma dużo mniej odrostów. Co do nawożenia to w tamtym roku stosowałem na 5ha ok 100 ton obornika jesienią, a na wiosnę 2t rosafertu (5-12-24-3 + mikroskładniki), 1,6 t siarczanu potasu(kalisop), 300 kg saletry potasowo-wapniowej(yara). Ziemia kl IVB Odmiana 33, a wydajność 2,4 bo czerwcowe przymrozki, ulewy i grad zrobiły swoje...

Edytowano przez mariaci10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7
13 godzin temu, tofik420 napisał:

to dawka na 1 ha czy na 3 ha??

no może nie na 3 ale sporą dajesz dawke zwłaszcza azotu...

 

350 kg polifoski na ha wczesna wiosna zeby chlor sie wypłukał. 100 kg saletrzaku to duzo azotu? jakies 27 kg chyba tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Tylko raz dałem 60 kg saletry na ha pod korzeń. ..fakt kontenerów było ale wagi nie bardzo...  Teraz nie daje wogóle azotu prócz tego co jest w wieloskładniku i tytoń jest mniejszy klasa lepsza kontenerów ( czyli kosztów i roboty) mniej a tonaż taki sam jak po azocie. Ale wszystko zależy kto jak lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

zrób badania bedziesz wiedział. A jeśli nie robisz badania to tak jakby zasobnośc była średnia. Planujesz dac jednowodny pod korzeń? Możesz też w wapmagu albo wapno magnezowe to od razu wapn i magnez leci. i z wapnem to najtaniej chyba ten magnez wychodzi. Siarczan jednowodny chyba 880 tona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Mam pytanie? Jakie nawozy i w jakiej ilości stosujecie do tac pływających przeliczając na 1000 l wody i czy dodajeci w trakcie wzrostu roślin czy tylko przed puszczenie tac na wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Kristanol zielony Rosasol 19 19 19

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Tylko w jakich ilościach i czy przed sianiem czy w czaie wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
Dnia 30.01.2018 o 18:54, max95 napisał:

na razie cisza dopiero koniec lutego mają kontraktowac w PMP,ale nie ma co liczyc że będzie lepiej z cenami,w uniwersalu jest barley drożej

 

dzwonią w sprawie kontraktacji z PMP zapisuja ile chcesz sadzić burleya?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj