Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

nie będzie dopłat bo klas nie dają dodatkowo plantatorzy wszystkie dopłaty bedą mieli wypłacane od kwietnia do czerwca piękny rok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

no niestety. przyjdzie wiosna i nie będzie z czym w pole wejść bo kasa będzie dopiero tak jak @thug mówi w maju,czerwcu...


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

jak dal mnie to szkoda słów o te dopłaty co porobili w tym roku ;[ Dziś widziałem jak kilka osób zabierało od PMP swój tytoń nie wiem czy im tego nie przyjelli bo był za wilgotny czy coś , albo czy im go nie oddoali bo im się klasy nie spodobały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Farmerluki w okolicy rolnik ma taką suszarnię ale z tego co wiem to do jednego pieca podłaczone sa chyba 2 lub 3 bo jesli by była 1 to duże straty by były ciepła bo słoma sie pali w wysokiej temp. a tak to jest rozprowadzane do kilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Dzisiaj oddałem 500kg do Leżajska,nawet dobrze szło.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u nas chodzą słuchy że w PMP ma od środy iść lepiej tytoń bo się odbiorca zmienia ale czy to prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@klepk995 też o tym słyszałem. Tylko rozmawialiśmy o tym z tym gościem co przyjeżdża do nas właśnei z Kaziemierzy o pierwszą odstawę itp(nie wiem jak go określić) w każdym bądź razie mówił, że jest to tak zwane mydlenie oczu ludziom. Bo lepiej nie będzie szedł.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dziś odstawiałem 700kg tytoniu do Mełna na Krasnystaw i muszę powiedzieć że odstawiłem w miarę dobrze tylko że na skupie dowiedziałem się że skupują tylko 1 i 2 klase a 3 i 4 do domu trzeba zabrać. Jeden gościu przede mną cały tytoń musiał zabrać do domu bo był za jasny a miał ponad tonę. A najgorsze to że ta firma nie zapłaciła ludziom jeszcze za marzec.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Dzisiaj znowu,tym razem ponad 600 kg w Deszkowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Mam zamair sadzic tytoń drugi rok na tym samym polu i instruktor doradził najpierw ściąć łodygi poźniej opryskać bakteriami zaorać i posiać żyto. Na wiosnę zyto pod talerzówkę bakterie , orka nawozy i sadzenie. Co myślicie o tym wszystkim. Ma sens takie przygotowanie pola???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

u mnie jak tytoń ma być 2 raz w tym samym polu to tylko się ścina glebogryzarką lub talerzami i ora,nikt nie pryska bakteriami ściętego ani nie sieje żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja jak sadze tytoń już 2 raz na tym samym polu pod rząd to ścinam łodygi gleboryzarkż , orze na zimę i na wiosnę uprawiam , opryskuje Commandem i Dursbanem na glebę , sadze tytoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Tak, polecam w szczególności siew żyta, tylko w twoim przypadku jarego, bo na ozime za późno. Zyto niszczy pasożyty i przygotowuje pole pod tytoń, nawet przyorane przed sadzeniem. Bakterie też dużo dadzą. Gleba lepsza będzie i lepsze stosunki wodno powietrzne. U mnie dużo plantatorów sadzi tytoń kilka lat na tym samym miejscu. Niektórzy wysiewają żyto jako zielony nawóz i dobrze na tym wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja to żyto już zasiałem zaraz po ścięciu łodyg. A te bakterie to podobno w ciągu zimy potrafią rozłozyć całkowicie łodygi i spulchniają glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Rozłożą, jak zastosujesz przy odpowiedniej pogodzie, należycie wymieszasz z glebą i dasz dobrą dawkę. Bakterie też przywracają dobrą strukturę gleby, która jest zniszczona przez pestycydy i sztuczne nawozy. Można powiedzieć, że dają one glebie życie. Dlatego stosowanie ich w dzisiejszych czasach jest tak ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

O tym nie słyszałem ale słyszałem coś takiego że do 1 i 2 klasy będą różne wysokości dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

W resorcie rolnictwa trwają prace nad uruchomieniem płatności niezwiązanych w grudniu, gdzieś to czytałem. Też słyszałem o różnej wysokości dopłat do 1 i 2 klasy, ale nie wiem jak to będzie wyliczane.

Spróbujcie to rozszyfrować:

 

 

 Wysokość płatności do tytoniu, ustala się jako sumę płatności dla

wszystkich partii surowca tytoniowego kwalifikującego się do tej płatności,

zebranego w danym roku kalendarzowym przez danego rolnika, ustalonych

jako iloczyn:

a) wysokości koperty finansowej przeznaczonej na płatność w danej grupie

odmian tytoniu (określonej w rozporządzeniu) oraz

stosunku:

 iloczynu ceny jednostkowej i masy tytoniu w danej partii surowca

tytoniowego do

 sumy iloczynów cen jednostkowych i masy tytoniu w poszczególnych

partiach w danej grupie odmian, zebranego w danym roku kalendarzowym

po uwzględnieniu zmniejszeń płatności wynikających z modulacji oraz

zmniejszeń lub wykluczeń wynikających ze stwierdzonych nieprawidłowości

lub niezgodności. :ph34r:

Edytowano przez BobsMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Koperta finansowa to wg mnie jest cała pula pieniędzy jaką państwo przeznacza na dopłatę doprodukcji tytoniu. Partia najprawdopodobniej oznacza klasę. iloczyn ceny jednostkowej od masy to zapewne cena z 1 kg. Sumy iloczynów cen jednostkowych i masy tytoniu to już troche trudniej rozszyfrowac ale może to byc suma wszystkich cen za każdą klasę w porównaniu do ilości w kg danej klasy. czyli z tego wynika że dopłata = wysokośc koperty finansowej x cena za kg podzielona przez średnią cene albo sume cen. Troche to skomplikowane ale ja to tak rozumiem. Ale z tego chyba jasno wynika że dopłata będzie proporcjonalana do ilości skupionego tytoniu w 1 i 2 klasie i że jest jakas pula pieniędzy która zostanie podzielona tylko nie wiadomo jaka to kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak są pracę nad wypłata niezwiazanej w grudniu MINISTERSTWO%20ROLNICTWA%20I%20ROZWOJU%20WSI.jpg

źródło OZPT pytanie ktoś z Was ma kontrakty tytoniu do firmy luxor proszę o informację jeśli można na priv

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj