Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3315 odpowiedzi na ten temat

#281 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 20:34

Produkcja tytoniu Ja na przyszły rok sadzę tylko niemca (13)
Może to zależy od pola,ale niemiec wychodzi tak, że można go zciągać z drutów i robić bele,sama 1 klasa :)
A 5 różnie, cała paleta,choć przeważa 1,2,3

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 11:15
  •  

#282 Share lukas951

lukas951

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 10:46

Produkcja tytoniu @BobsMF kiedy ścinasz kwiat, że ci tytoniu nie wychyla?

Edytowany przez lukas951, 09 wrzesień 2012 - 13:30.

#283 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2012 - 07:54

Produkcja tytoniu Kwiat ścinam końcem lipca, początek sierpnia i pryskam Fazorem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 październik 2012 - 19:53

Produkcja tytoniu panowie dopłaty do tytoniu dopłata oczywiście niezwiązana tzw. Decoupling burley 4.10 zł
virginia 5.86zł
ciemny4.10zł

Thug

#285 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 03 październik 2012 - 18:38

Produkcja tytoniu ile wynosiła dopłata w roku ubiegłym ?

#286 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 03 październik 2012 - 18:39

Produkcja tytoniu była nieco wyższa

Thug

#287 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 04 październik 2012 - 20:27

Produkcja tytoniu ciekawe jaka będzie dopłata do kg bo nic nie mówią tyle się tylko słyszy że będą rozliczać wszystko w czerwcu i takie tam urzędowe gadanie

#288 Share farmerluki

farmerluki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 październik 2012 - 08:16

Produkcja tytoniu Jak postępują prace w tytoniu skończyliście już zbiory? Jak wychodzi kolor w burley'u ?
Ogólnie burley w tym roku kiepski. Ciemny o wiele lepszy. Nie dość że go przyraziło to liście jakościowo słabe. Kiedy wypłacą decapling? i na koniec odstawiał ktoś tytoń do Filip Morris w tym roku? Jeśli tak to jak idzie?

#289 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 05 październik 2012 - 17:23

Produkcja tytoniu

ciekawe jaka będzie dopłata do kg bo nic nie mówią tyle się tylko słyszy że będą rozliczać wszystko w czerwcu i takie tam urzędowe gadanie

nie są w stanie powiedzieć teraz jak będzie dopłata do jakości bo nie mają z czego wyliczyć ale jeśli chodzi o pieniądze to są duże bo około 119 000 000 złotych czyli podobnie jak ostatni decoupling ale jak wiadomo decou[pling wypłacany był do każdego kilograma a tu będzie wypłacany tylko do jakościowego więc zależy ile wykupią np w burleyu 1i 2 ale może byc tak że będzie to i 9 zł do kilograma u każdego plantatora bedzie inna dopłata u mnie burley średni do dobrego co do wypłaty decouplingu to są starania aby wypłata była wcześniej ale jak wiemy teraz mamy modulację dopłat czyli zmniejszenie dopłat o 10 % jeżeli przekraczają 5 tyś euro

Thug

#290 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 05 październik 2012 - 21:11

Produkcja tytoniu @thug ja to wiem bo to nam ciągle powtarzają że jak wylicza i w ogóle tyle że u nas w na zebraniach od Morrisa więcej przemilczą niż powiedzą bo np nie chcieli powiedzieć o tym zmniejszaniu dopłat tylko taki gość ich tym zaskoczył i goście już nie wiedzieli co mają powiedzieć czy kłamać dalej czy powiedzieć w końcu prawdę
@farmerluki u mnie w burley przeważa 2 do Morrisa będę oddawał 16 października więc napiszę jak idzie tam tytoń jak ktoś nie da odpowiedzi wcześniej

a wie ktoś jak idzie tytoń w Luksorze ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 05 październik 2012 - 21:26

Produkcja tytoniu modulacja dotyczy wszystkich dopłat podam przykład mamy 100 tyś dopłat wszystkich łącznie dajmy na to że w momencie przeliczania modulacji kurs euro wynosi 4 zł czyli rolnik dostanie nie 100 tyśtylko 92 tyś zł ponieważ modulacja zaczyna sie powyżej 5 tyś euro czyli 20 tyś zł czyli e 100 000 minus 20 000 =80 tyś razy 10% =8 tyś
czyli 100 tyś minus 8 tyś = 92 tys
co do oddawania ja oddaje pod koniec pażdziernika do pmp a do luksora w grudniu także twoje wstawki z wykupu jak najbardziej potrzebne
ludzie którzy biorą poniżej 5tyś euro nie bedą mieli ruszonych dopłat

Edytowany przez thug, 05 październik 2012 - 21:52.

Thug

#292 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 05 październik 2012 - 21:39

Produkcja tytoniu to napisze co o jak u nas poszło :) dzięki że mi to teraz zrozumiale opisałeś :)

#293 Share lukas951

lukas951

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 październik 2012 - 13:18

Produkcja tytoniu W Philip Morris prawie w ogóle nie robią 1 klasy a reszta idzie normalnie, Universal i luxor prawdopodobnie biorą na razie bardzo dobrze (nie wiem bo jeszcze tam nie sprzedawałem w tym roku, ale ludzie tak mówią)

#294 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 06 październik 2012 - 15:24

Produkcja tytoniu w uniwersalu bynajmniej na zebraniu była mowa o tym że nie będzie tak łatwo na jedynkę ale jeszcze nie wiemy bo nie sprzedawaliśmy w tym sezonie ale już niedługo się okrze

#295 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 06 październik 2012 - 17:58

Produkcja tytoniu

W Philip Morris prawie w ogóle nie robią 1 klasy a reszta idzie normalnie, Universal i luxor prawdopodobnie biorą na razie bardzo dobrze (nie wiem bo jeszcze tam nie sprzedawałem w tym roku, ale ludzie tak mówią)

wiadomo banda ale może chociaż coś drugiej klasy dadzą to sie człowiek załapie na dopłatę

Thug

#296 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 06 październik 2012 - 20:58

Produkcja tytoniu W Morrisie zawsze było ciężko mieć dobre klasy tytoniu o Luksorze ludzie u nas dobrze mówią więc zobaczę jak to będzie bo jestem tak dopiero pierwszy rok , jak tam będzie dobrze szedł to raczej zrezygnuję z Morisa całkowicie choć w Luxsorze jest taniej o około 1 zł na kilogramie 1 klasy

#297 Share radomol

radomol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 październik 2012 - 10:06

Produkcja tytoniu Witam
Potwierdzam w PM prawie nie robią 1, do tej pory kupili ok 2% tytoniu w tej klasie. W Luxorze nie wiem jak w tym roku ale w poprzednich latach to tytoń szedł nawet o 2 klasy lepiej. Cenowo mają tak samo jak w PM a nawet 4 klasa jest 1zł droższa i można sprzedać ścinki tytoniowe.

Edytowany przez radomol, 07 październik 2012 - 10:08.

#298 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 07 październik 2012 - 11:24

Produkcja tytoniu a jak wygladas druga klasa coś im wogóle wchodzi na 2 klasę ja tam im nie sprzedam w 3 i 4 pójdzie na inne firmy

Thug

#299 Share farmerluki

farmerluki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 październik 2012 - 07:47

Produkcja tytoniu @Klepk995 ja też sprzedaje 16 października burley do Kazimierzy. Wczoraj rozpoczeliśmy szortowanie. Ja też sprzedaje do Luxora od kilku lat i powiem że idzie o wiele lepiej klasowo choć ceny niższe ale to też zależy od dnia i kupującego.
Zostało nam jeszcze 2,5 ha do szuszenia choć do tej pory pogoda była sprzyjająca. Zobaczymy jak to będzie z opłacalnością ale kokosów raczej nie ma. Po odliczeniu kosztów (największy robocizna ) niewiele zostaje. Plus uprawy tytoniu jest taki ze w przeciwieństwie do warzyw nie trzeba stać po nocach na placach cena jest ustalona z góry choć plantator ma najmniejszy wpływ na to jak sprzeda tytoń. Szkoda że związki tytoniowe nic nie robią żeby pomóc plantatorowi przy skupie. jak jest jakiś problem w czasie sprzedaży to mówią ze oni nic nie mogą. Pytanie po co oni w ogóle są?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 09 październik 2012 - 21:30

Produkcja tytoniu po to są by z nas pieniądze ściągać a nie pomagać , oni powinni być przy każdej odstawie i pomagać by rolnik dobrze tytoń oddał a nie walić ściemę że oni nic nie mogą, oddajesz tytoń do Luxora do Proszowic raz wiem że był tam taki problem że nie skupowali bo nie mieli pieniędzy , ale u mnie ludzie chwalą ta firmę w przeciwieństwie niż Morrisa