Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mieszanka z plonvit kali

2-5 kg plonvitu i 10 kg siarczanu

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gali12    0

jak dla mnie to przypalenie insektycydem plus ewentualnie mocznik inny nawóz dolistny

 

 

tez mi sie wydaje ze to poparzenie, nie pryskales czasem zimna woda w srodku dnia? albo tez za duza dawka czegos

 

Dziękuje za odpowiedź

 

Z tego co wiem (Pytanie na prośbę znajomej rodziny) środki jakie były używane to:

- Huvasan

- Asachi

- Kristamol

- Konfidor

(nie jestem pewny czy użyłem poprawnych nazw)

 

Pytałem też w innych miejscach, to wskazywali na mączniaka

 

Jeżeli chodzi o pryskanie to raczej woda z sieci, z dużym prawdopodobieństwem nalewana do opryskiwacza bezpośrednio przed pryskaniem. Co do pory pryskania nie mam informacji, ale myślę że nie było to południe, raczej 16:00 do wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Miałby ktoś podesłać zdjęcie maszyny do zrywania spodów , chciałbym taką zrobić i nie mam na czym się wzorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

maczniak tez moze byc jesli nie zabezpieczala zadnymi srodkami grzybobojczymi w tunelu, trzeba sprawdzic czy na spodzie lisci jest nalot, jesli tak to maczniak dlatego warto opryskac grzybobojczym dla swietego spokoju


a co do poparzenia to tez calkiem mozliwe bo 16 to zbyt wczesnie na pryskanie w sloneczna pogode tyton jest wtedy najbardziej rozgrzany a jesli opryskasz zimna woda to moze go sparzyc, takze mysle ze to sa te 2 opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Proszę o pomoc.

Coś mi się dzieje na plantacji z tytoniem, dolne liście wyglądają w porządku a górne mają dziwny podłużny kształt. Jest tego około 20 %. dołączam zdjęcia.

Co to może być?

post-135714-0-34040800-1497975915_thumb.jpg

post-135714-0-32089800-1497975964_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Hmm, na początek strzelałbym na braki mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Przeleć dobrym dolistnym, fosfor pokazuje się na liściach starszych, zielone przebarwienia, potem antocyjanowe. Może bor albo molibden tu

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

mam to samo w burrleju  jest to podobne do koguciego ogona ja sądziłem że to po chemii podlewałem i pryskałem dursban bi 58 i cyperkil 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam czy ktoś ma przedłużaną mullerkę tzw kiszkę o 1 metr jeśli tak to poproszę o opinię jak to się sprawuje 

Witam 

kolega ma przedłużoną kiszke o jeden metr jak mowisz. sprawuje sie ok.lecz

napewno przy nabijaniu musisz mniej nabijac niz wczesniej. moze trzeba bedzie zmienic obroty na szajbie lecz niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Jak tam pany kiedy pierwsze zrywanie ?:) Ja w tym tygodniu.Tez macie tyle pędów w tytoniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierro    0

Ja w tym roku po raz ostatni sadzę tytoń, (plantator od 20 lat) dla małych jak ja (2ha) jest to kompletnie nieopłacalne, szkoda że w tym kraju jest robione wszystko żeby zniszczyć małe rodzinne gospodarstwa. Praca na marne, tytoń sama 1 i 2 klasa, a oni nawet nie płacą. Myślę że pora przerzucić się na coś innego np.truskawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja w tym roku po raz ostatni sadzę tytoń, (plantator od 20 lat) dla małych jak ja (2ha) jest to kompletnie nieopłacalne, szkoda że w tym kraju jest robione wszystko żeby zniszczyć małe rodzinne gospodarstwa. Praca na marne, tytoń sama 1 i 2 klasa, a oni nawet nie płacą. Myślę że pora przerzucić się na coś innego np.truskawki.

 

To ja sadzę na swoje konto 10 lat a ojciec i wcześniej dziadek sadzili tytoń nieprzerwanie ponad 80 lat i też za rok niestety rezygnuję. Firma FTK Krasnystaw nie wypłaciła mi 50tyś od pażdziernika dobre tyle że  grupa zgłosiła sprawę do sądu a ten wydał nakaz egzekucji komorniczej. Szansa na odzyskanie kasy jakaś jest ale trzeba dodać że  FTK jest winna ludziom 25mln zł. Jeżeli komornik ściągnie ten dług ftk zapłaci ponad 30 mln (odsetki i całe procedery) za ten wybryk a to kończy się splajtem firmy tak że nie ma sensu dalej robić za free i prosić się o swoje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

to ftk to za wirginie nie zapłaciło ? za takie duże kwoty to po licho było tam kontraktować dużo innych firm potrzebuje tytoń jasny co innego burlej nikt tego nie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325

Na liściach tytoniu widać brązowe drobne plamki. Wie ktoś co to może być i jaki środek zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie tylko Krasnystaw ma problemy z płatnością, od Grzyba też nie ma chyba jeszcze przelewu od zimy

@ Aroo zrób zdjęcie tych liści, takie plamy to może być wiele różnych rzeczy, zaczynając od prostych czyli braki składników

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

to ftk to za wirginie nie zapłaciło ? za takie duże kwoty to po licho było tam kontraktować dużo innych firm potrzebuje tytoń jasny co innego burlej nikt tego nie chce 

 

Nie, ja od zawsze sadzę tylko tytoń ciemny... Ogólnie fiirma FTK  mi, bratu i szwagrowi jest winna kasę za prawie 40 ton ciemnego tytoniu...   Co ciekawe mimo iż firma ma kłopoty od stycznia, to w marcu kontraktowała tytoń jakby nigdy nic. A teraz gdy już rośnie mówią że raczej go nie kupią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj