Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balor    0

Cześć. Również zapytam o środki do zalewania kwiatów/pędów. Jako że Fazora nie idzie dostać w okolicy (Biłgoraj), ludzie zaczeli masowo wykupować coś co nazywa się Itcan 60 SP. Cena delikatnie większa - ~60 zł za litr. Sprzedawany po 15 i 10l. 15l w cenie 890 zł. Chodzą słuchy że dawkuje się to w proporcjach 7.5l na hektar tytoniu, co generalnie mnie trochę przeraziło? Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Może ktoś już u siebie używał? Poniżej notka z zezwolenia MRiRW.

https://bip.minrol.gov.pl/content/download/12049/90650/version/1/file/Itcan%2060%20SP.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskał ktos tyton ANTAKIEM? bo niby jest taka możliwośc, dawka 16l/ha jednorazoo z tego co pisze na etykiecie w 420 l wody, Aczkolwiek sprzedawca mowił, ze lepiej podzielic na dwa zabiegi 2l/100l wody i 500l na ha w odstepie 2 tygodni. W okolicy wszyscy zalewaja antakiem, ale może ktos z was pryskał, i jakie sa tego efekty

Panowie mam pytanko pryskalem tytoń fazorem tak jak co roku 4 kilo na 400l wody na hektar. Ale słyszałem że 3 dni po nie można obglawiac. No i co roku czekam Ale. W tym roku chciałbym obglawiac już dzisiaj ( wczoraj pryskalem) można czy nie od razu ciąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

U mnie był obcinany od razu po oprysku fazorem, z tym ze obciecie całego kawałka zawsze zajmowało 3-4 dni ale nie było widac roznicy na polu , żeby gdzies było wiecej czy mniej odrostów. Zerknalem na etykiete tego ITCANA i substancja czynna ta sama cow  FAZORZE.  Rożnica stezen substancji na kilogram srodka  to 1/3 wiec jesli fazora stosuje sie 4kg to tego itcana wypadałoby jakies 5,3 na ha a nie 7,5 l, ale to trzeba by zwazyc litre płynu ;)

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

U nas zawsze najpierw obcina się kwiat i odrosty a następnie w ciągu 24h się pryska i odrostów prawie wcale nie ma. Pierwsze słyszę aby najpierw pryskać, a później obcinać.
Dodaje może ktoś z was moncznik do fazoru, aby tytoń tak nie żółknął.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jak pryskacie antakiem w kwiat czy po ścięciu kwiatów? I ile litrów wody na hektar i ile środku?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

jak tytoń po oprysku antakiem? Ma ktoś dłużej niż 2 tygodnie po scieciu? Są odrosty?

Edytowano przez radomol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jakie można założyć największe koło pasowe na silnik moc to 3Kw w suszarni Muller 96 wieszaki dł 1.10m
999
?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

silnik 3 kw koło pasowe max o średnicy 10cm,ja mam zalozone o średnicy 9 cm przy tej samej liczbie szpil i dlugosci.obciazenie silnika3 kw max 6 amper.osobiscie próbowałem o średnicy 12 cm ale obciążenie było ponad 9 amper które grozi spaleniem silnika.susze na 9 -ce i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Aroo22 kontener masz postawiony na płycie odrazu? Umnie jest podmórowane 20 cm i mam problemy z dosuszeniem górnego rzędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

zawsze nabijam górny poziom mniej np. w suszarni z pustaka nie mam problemu z dosuszeniem górnego poziomu, może spróbuję jeszcze w Mullerce położyć wełnę na suficie pod blachą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Witam co poradzicie na pleśń w suszarni ,co do wentylacji to na pewno nie ta przyczyna raczej grzyb czym z nim walczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

'"pleśń" to zgnilizna twardzikowa przyniesiona  z pola w porażonych liściach.Problem zniknie jeżeli w czasie zbioru odrzucisz liście chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Nie odrzucisz wszystkich chorych liści w czasie zrywania, trzeba próbować odkażać suszarnie to może chociaż zmniejszyć skalę pleśni na liściach lub próbować suszyć tylko dwa rzędy, bo umnie np. pleśni występuje tylko na górnym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

nie jest to choroba z pola bo w drugiej suszarni tytoń jest dobry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

A kiedy ci się ta pleśń pojawia, w czasie żółcenia, czy później? Może masz za mały przepływ powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Wywietrzniki nad drzwiami podnosicie? Podczas żołcenia i na początku więdniecia nie ma jeszcze takiego ciśnienia żeby nadmiar wilgoci wywiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie jak macie pleśń to rozszczelnijcie drzwi tak żeby para miała którędy wyparować, najlepiej jak radził Elektro2015  usunąć dolną uszczelkę w drzwiach, ja dodatkowo jeszcze podczas żółcenia nie domykam dołem drzwi i otwieram górny luft i pleśń zniknęła. Z moich obserwacji podniesienie górnych wywietrzników też może pomóc. Mam suszarnię murowaną i blaszaka i w obu ten sposób się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj