Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3313 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 11:04

Produkcja tytoniu

Dzwoniłem do UNIVERSALU kazali poczekać na kontrakt  ale jak tną to nowego przyjmą?

Pozostaje tylko LUXOR  przez grupę leżajską 

Napiszcie coś więcej o skupie w LUXORZE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 23:56
  •  

#2002 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 11:33

Produkcja tytoniu

U nas Uniwersal wszystkich nowych czyli takich co sadzili dopiero rok wzieli na liste czerwoną czyli do wyrzucenia,tobie kazali czekac to ja juz nic nie rozumiem z ich polityką.

#2003 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 11:55

Produkcja tytoniu

Przecież to proste. Ludzie nie podpisują umów po zaproponowanych cenach, więc trzymaja tych :czerwonych" na zapas. A może jednak się zdecydują ? Naiwnych nie sieją. Jak starzy wyjadacze nie zechcą kontraktować, to się weźmie tych zielonych, co jeszcze się nie orientują.

Wymogi prawne są takie, że wszystkie firmy muszą miec pewną pulę krajowego tytoniu, aby móc sprowadzać do naszego kraju i przetwarzać tytoń z zagranicy. Jak nie spełnią tych wymogów, to będzie szlaban. I zdają sobie sprawę, że stąpają po kruchym lodzie, bo brak dopłat do tytoniu i kiepskie ceny i warunki skupu spowodują, że nie będzie krajowych plantatorów.

Dla papierosów krajowych jest inna stawka akcyzy niż na importowane. Brak krajowego tytoniu = brak surowca do produkcji, bo nie będzie wolno importować, albo trzeba bedzie bulić kary

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2004 Share tomek105

tomek105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 11:57

Produkcja tytoniu

A może to taka zagrywka aby plantatorzy martwili się o tonaż na kontrakcie a nie o cenę.

#2005 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 17:37

Produkcja tytoniu

Są dwie wersje co do burleja  ; pierwsza to taka  że jest go za dużo na całym świecie , poza Europą jest  tańszy to po co nam mieliby więcej płacić .

Druga to taka że  ; ukarali tych co sprzedawali tyton na lewo .Pdobno że w virginii  tez dużo ludzi wywalili  z kontraktacji  ?

Oczywiście że martwie się  o cenę , ale jest w mojej okolicy masa ludzi co dla nich 5 czy 7  000 zł  za tytoń to spora kwota .

#2006 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 17:47

Produkcja tytoniu

Są dwie wersje co do burleja  ; pierwsza to taka  że jest go za dużo na całym świecie , poza Europą jest  tańszy to po co nam mieliby więcej płacić .

Druga to taka że  ; ukarali tych co sprzedawali tyton na lewo .Pdobno że w virginii  tez dużo ludzi wywalili  z kontraktacji  ?

Oczywiście że martwie się  o cenę , ale jest w mojej okolicy masa ludzi co dla nich 5 czy 7  000 zł  za tytoń to spora kwota .

Uniwersal nabrał nowych plantatorów nakupił tytoniu a teraz nam dziękuje,mówiac ze mało oddane ja miałem 2 tony oddałem 1.8t,ze słabo wyszedł klasowo jakby to tylko odemnie zalezało a prawda jest taka ze taniej kupią z zagranicy,chodzi o barley tak mówił po zebraniu nieoficjalnie delegat z PMP,sciągają z 4 panstw,po co mają nam płacic więcej.

#2007 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 marzec 2015 - 19:01

Produkcja tytoniu

dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem z jedenej z firm  to powiedział że burleya można sprowadzić taniej niż oni  kupują od nas jeszcze w tym sezonie dopłatowym to chyba już pogrążył moje nadzieje na przyzwoitą cenę !

Thug

#2008 Share tytonik

tytonik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:18

Produkcja tytoniu A coś o virgini?czy ktoś coś wie o spotkaniu w ministerstwie wczoraj?

#2009 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 12 marzec 2015 - 19:27

Produkcja tytoniu

po jaką holere tam pojechali ?

#2010 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:uprawa tytoniu i pszenicy,
    maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 12 marzec 2015 - 19:54

Produkcja tytoniu Prawdopodobnie po to by firmy zobligowac do podania cen i podpisanie umow do jakiegos terminu, zebysmy nie czekali do lipca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:25

Produkcja tytoniu

Panowie trochę łagodniejszy  i bardziej relaksujący temat na tematy uprawy tytoniu ;

Wsiałem dzisiaj 4,5 gr, nasion  na 4 metry kw.  czy to nie za gęsto będzie na pikówkę ?

#2012 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 12 marzec 2015 - 23:38

Produkcja tytoniu

burleya już sprowadzają kilkanaście lat i  z tym problemu nie mają. A teraz jak zaczną sprowadzać więcej to i większe zniżki dostaną i jeszcze taniej kupią. Szkoda gadać co się dzieje z tym tytoniem. Gdyby może inaczej działał system dopłat niezwiązanych to były by te  środki na dopłatę związaną z produkcją a tak to ludzie którzy już kilka lat nie są plantatorami dostają spore sumy i tak do 2020.

#2013 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 marzec 2015 - 23:59

Produkcja tytoniu

robi się żle chyba jednak trzeba zrezygnować bo po co sie męczyć za półdarmo

Thug

#2014 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 07:46

Produkcja tytoniu

Kolego mariuszu  rozumiem , że Ty pikujesz w  multiplaty ( wielodoniczki).  A czy ktos sieje nasiona bezpośrednio bez pikowania?  Bo ja wszedłem w posiadanie sporej iości wielodoniczek  i sie tak zastanawiam  nad ich uzyciem.    Ktos sie podzieli doświadczeniami z produkcji rozsady  w wielodoniczkach? Jakie sa wady zalety i na co trzeba zwrócicc szczególną uwage?  Wczoraj był facet  z grupy leżajskiej  z ojcem rozmawiał  ale zadnych konkretów co do ceny ani kiedy ta cena bedzie podana dał tylko nasiona na 60 ar  Wiślica to chyba  jest... 

#2015 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 09:52

Produkcja tytoniu

Jesli chcesz siac bezposrednio do palet to najlepiej zeby tunel był ogrzewany bo inaczej długie wschody i nierówne,proponuje ci zrobic pikówke wtedy masz 100 procent w paletach tytoniu,ja tak robie od paru lat jest ok,choć zaczynałem od siania w palety.

#2016 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 10:06

Produkcja tytoniu

Tunel budujemy nowy  i jest w planach wstawienie pieca, więc z ogrzewaniem nie bedzie problemu.  A jaką kolego temp,  mniej wiecej utrzymywałes w  tunelu?    Nasiona tytoniu mam otoczkowane w próbie siły kiełkowania miały 100%  więc mysle , że przy odpowiedniej temperaturze w tunelu i odpowiedniej wilgotności podłoża nie powinno byc problemów z kiełkowaniem .

Edytowany przez adek1614, 13 marzec 2015 - 10:09.

#2017 Share Mokka2300

Mokka2300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 12:07

Produkcja tytoniu Jak się sieje prosto w wielodoniczki to i tak będą braki i musisz mieć ogrzewanie od dołu skrzyni (podłogowe), a jak zejdzie to i tak trzeba wszystkie przejrzeć czy nie ma braków, pikowane według mnie jest lepsze sam pikuje około 400 palet

#2018 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 12:11

Produkcja tytoniu

Tunel budujemy nowy  i jest w planach wstawienie pieca, więc z ogrzewaniem nie bedzie problemu.  A jaką kolego temp,  mniej wiecej utrzymywałes w  tunelu?    Nasiona tytoniu mam otoczkowane w próbie siły kiełkowania miały 100%  więc mysle , że przy odpowiedniej temperaturze w tunelu i odpowiedniej wilgotności podłoża nie powinno byc problemów z kiełkowaniem .

nasiona otoczkowane mają dłuzszy wschód bo siałem w ispekcje zwykłym sianiem i otoczka w palecie to jest róznica we wschodach na rzecz ispekt,jak będzie zimno w dzien to będziesz musiał ogrzewac i w nocy i w dzien temp. 20-25,ja ci radze pikowac metoda sprawdzona i lepsza od siania w palety 

#2019 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 12:17

Produkcja tytoniu

Ok dzieki za informacje,  W takim razie na jekiej powierzchni zasiac nasiona  na 2,2 ha?  Chodzi mi o powierzchnie skrzynek . aby później łatwo bylo pikowac tzn, żeby nie byo zbyt gesto i zeby nie uszkadzac roslin pęseta?  I w jakiej fazie pikowac?  jak ma  jeden listek czy wiecej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share Mokka2300

Mokka2300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 12:33

Produkcja tytoniu Napewno musi być gęściej posiane do pikowania jak byś miał prosto z skrzyni sadzić