Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem przy porodzie

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share franek412

franek412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:19

problem przy porodzie Dzisiaj cieliła mi się krowa i niestety cielak był odwrócony do góry nogami i musiałem dzwoni po weterynarza a on nie chce powiedzieć jak to robi :angry: już kilka razy mi się tak przytrafiło czy ktoś z was umie przekręcić cielaka w brzuchy krowy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem przy porodzie Dzisiaj, 06:35
  •  

#2 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:24

problem przy porodzie U mnie tez takie sytuacje się zdarzały i ci powiem że odwracanie cielaka w moim przypadku nie wiele dawało. Nawet jak cielak wychodził tyłem to jakoś krowa się wycieliła,zazwyczaj cielak niestety się udusił. A przy weterynarzu przy odwróceniu tez się udusił i do tego krowa gorzej się zmordowała niż bez odwracania. Odwrócić cielaka jest bardzo trudno i nawet czasami pomoc weterynarza nie pomaga więc radzę nie kombinować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:25

problem przy porodzie Cielak nie znajduje się w brzuchu. A jak myślisz, jak mógł to zrobić? Po prostu włożył rękę i ustawił go do prawidłowej pozycji by cielak ,,szedł nóżkami,, Trzeba przyznać że nie jest to łatwe i radzę samemu nie kombinować.

#4 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:42

problem przy porodzie W mojej wsi jest koleś jak się cieli krowa i nie możemy wyciągnąć cielaka to zawsze wkłada rękę i przekręca naprawdę widać że potrafi dobrze że są dobrzy sąsiedzi.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#5 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 23:01

problem przy porodzie Tylko że do tego to trzeba mieć łapę jak John Rambo...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#6 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 19:49

problem przy porodzie U mnie cielak czasami zdarzy się że idzie tyłem(niekiedy małe byczki fajnie umięśnione)i normalnie za łapki i powoli ciągnę a jak normalnie przodem to za łapki ciągnę poczekam aż krowa sama poprze i próbuje rozszerzyć pochwę i jak główka przejdzie to już idzie. Zdarzyło się że cielak napił się wód i po nim

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 19:51

problem przy porodzie U mnie się cielakowi noga zawinęła przyjechał weterynarz wsadził rękę ale było już za późno :)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 13 styczeń 2009 - 20:05

problem przy porodzie Dwa dni temu cieliłem jałówkę cielak szedł przodem ale miał podwinięte pod siebie głowę oraz kopytka cofnąłem cielaka (był na poziomie miednicy)powoli go prostowałem cielak był dosyć duży ale powoli go wyprostowałem niestety nie przeżył a krowa ma lekko podrażnione drogi rodowe ale będzie dobrze. Takie cielenie wymaga wyczucia i siły.....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#9 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:03

problem przy porodzie No trzeba wiedzieć kiedy ciągnąc i z jaką siłą nic na siłę bo może być po krowie i cielaku a z tymi podwiniętymi łapkami też u mnie się to zdarza ale to już ojciec robi za młody jestem na to ale gdy idzie normalnie to sobie już parę razy poradziłem i wszystko grało

#10 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:42

problem przy porodzie To u nas kiedyś ojciec nogę odwijał cielakowi, innym razem krowa się cieliła i ciele było jakoś podwinięte, przyjechał weterynarz i nie chciał robić cesarki, niby poprawił cielaka i na chama ciągnęli go i nic, on zrezygnował, i kazał dzwonić po innego weterynarza. Tamten przyjechał, zabrał się do cesarki, po przecięciu okazało się że krowa ma krwotok, pewnie podczas ciągnięcia przebili coś nóżką cielaka, a ciele nie żyje. Krowa dostała zastrzyk usypiający i tyle z jej życia. Po tym zdarzeniu doszedłem do wniosku że na naszym terenie brak dobrych weterynarzy, i coś w tym jest.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 01 lipiec 2009 - 14:25

problem przy porodzie U mnie jedna z krów miała cielaka odwróconego do góry nogami i niestety wyciągnęliśmy go nieżywego (szkoda go bo naprawdę ładne ciele była) :D :) :) :)

#12 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 15:59

problem przy porodzie U nas były w tym roku już trzy trudne porody, pierwszy to jałowica ciele szło tyłem i do tego odwrotnie parcia były tak silne że przebiła sobie nóżkami macicę, drugi to skręt macicy którego nie dało się odwrócić trzeba było cesarkę robić, trzeci to odwrócony bliźniak tu obyło się bez komplikacji. Cielaki z wszystkich porodów przeżyły.

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:49

problem przy porodzie

U mnie jedna z krów miała cielaka odwróconego do góry nogami i niestety wyciągnęliśmy go nieżywego (szkoda go bo naprawdę ładne ciele była) :) :D :) :)

Do góry nogami?? Chyba szedł tyłem ??

U mnie rzadko ale się zdarzyło ze szedł tyłem. Jak tylko łapki widać to można stwierdzić którą strono idzie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:20

problem przy porodzie U nas szedł tyłem i do tego odwrotnie a drugi przodem i też odwrotnie wtedy trzeba przekręcać.

#15 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 03 lipiec 2009 - 12:59

problem przy porodzie damian40000 ja tam wolę nie kombinować i nie próbuje sam cielaka odwracać bo się na tym nie znam jak już mam taki problem to wole zadzwonić po weterynarza i niech on sobie jakoś radzi :) :D :) :) :)

#16 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:35

problem przy porodzie Też tak robimy tylko nigdy nie wiadomo kiedy przyjedzie czy za 10min czy może utknie w korku np i będzie za godzine.

#17 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:55

problem przy porodzie Też miałem takie problemy :D
Trochę trudno było z wyciągnięciem ale cielak wyszedł tyłem na świat, iii ma się dobrze do dziś :D

Przeczytałem w gazecie " Hoduj z głową" ze podczas ułożenia pośladkowego cielaka, śmiertelność okołoporodowa wzrasta do 20% :D

#18 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 06 lipiec 2009 - 11:33

problem przy porodzie U nas dwa dni temu cieliła się jałówka. Cielak był ułożony dobrze ale niestety był za duży, za późno wyciągnęliśmy i się udusił. :D

#19 Share Bazanto

Bazanto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 06:03

problem przy porodzie Wiadomo że problemy z cieleniem trafiają się raz na jakiś czas, u nas średnio raz na 10 może troche rzadziej, problem jest taki zę jak trzeba to zwetem jest problem, bo albo jest gdzie indziej albo cielenie wypada w nocy ostatnio znowu straciliśmy cielaka. Czy używacie takich dźwigni do wycielania, chodzi mi o te urzadzenia prodowe zmaierzamy kupić bo na luty mamy 3 cielenia i 2 na marzec. Znalazłem takie który lepszy, ceny podobne ale który jest lepszy:
http://www.hodowlany...ielen_krow.html
czy
http://www.hodowlany...o_wycielen.html

Cena podobna jeden jest z nierdzewki drugi jest lekki aluminium

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:12

problem przy porodzie Podstawowe wyposażenie obory. Mam ten pierwszy, tylko że z normalnej stali i prowadnica jest dzielona na pół. Jest to istotne przy transporcie i przechowywaniu, przy porodzie i tak używa się pełnej prowadnicy. To zaparcie w kształcie T wg. znawców lubi się zsuwać podczas porodu. Nie zauważyłem. Posiadanie tego wycielacza pozwala na odebranie większości porodów w 1 osobowym składzie drużyny, reszta wsi może spokojnie spać. Cena, może i spora, ale i tak niższa niż stracony cielak. Linki naciąga się tylko gdy widoczne jest parcie, jednocześnie prowadnicę naciskając w dół.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"