Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bąk h -111

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rancher10t25

Rancher10t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo w karzdej postaci ...i wszystko co z nim związane -a przedewszystkim częśc "motoryzacyjna";D

Napisany 12 styczeń 2009 - 18:00

Bąk h -111 Niedawno znalazłem w sklepie internetowym jeden element śrutownika tj. siekacz taki jak na zdjęciu http://www.sklep-gre.../8111010170.jpg ale nie miałem go oryginalnie w swoim śrutowniku a i też jeszcze go nie kupiłem i nie wiem jak by można go zamontować chodzi mi tu o kolejność zamontowania. W swoim śrutowniku mam zamontowaną głowice z bijakami i wyrzutnik podobne jak na zdjęciach http://www.sklep-gre.../8111000000.jpg http://www.sklep-gre.../8111010100.jpg i prosił bym o opinie posiadaczy bąków na temat zamontowania i czy wogole coś pomaga ten siekacz. Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bąk h -111 Dzisiaj, 04:53
  •  

#2 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:51

Bąk h -111 Ten siekacz który przedstawiłeś na pierwszym linku to jest do okopowych. A nie do zboża. Ja na nim siekałem np. liście z buraków do kiszonki i cięło ekstra

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 09:16

Bąk h -111 Nie tylko okopowych. Ja go miałem zamontowanego ale miałem inny rozdrabniacz wtedy. Teraz mam założony taki bijak jak pokazałeś i nie ma założonego tego noża.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share Rancher10t25

Rancher10t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo w karzdej postaci ...i wszystko co z nim związane -a przedewszystkim częśc "motoryzacyjna";D

Napisany 13 styczeń 2009 - 14:04

Bąk h -111 Aaa to ten siekacz jest zbędny przy śrutowaniu ...dzięki za podpowiedz a czy zamocowanie wyrzutnika cos wogóle daje ...jeśli jego wogole montuje się razem z toą głowica z bijakami, czy on własnie także razem z siekaczem słuzy tylko do siekania buraków, ziemniaków, itp.? Bo ja od zawsze śrutowałem tylko z zamontowanyni bijakami jak w poprzednim zdjeciu bo nie mam potrzeby siekania nioczego (tylko śrutowanie zboza)

#5 Share Zenek71

Zenek71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 08:56

Bąk h -111 Wyrzutnika nie założysz,zakłada się samą głowicę.
Unieś sobie kosz zasypowy razem z tym dozownikiem około 1cm, tak żeby łapało powietrze.
Dużo szybciej się mieli, tylko się z worków mocniej kurzy :)

#6 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:52

Bąk h -111 Witam. Jest taki problem : w jaki sposób odkręcić tę głowicę z bijakami od od osi napędu ? Mój śrutownik już dużo ton przemielił i bijaki się zużyły . W planach jest założenie nowej głowicy jednak starej nie mogę odkręcić. Miał ktoś taki problem ?
Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 23:27

Bąk h -111 Trzymaj za koło pasowe a głowice młotkiem odkręcaj. Tylko nie jakiś duży młotek. Taki 1-1,5 kg wystarczy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:55

Bąk h -111 Problem polega na unieruchomieniu tego koła pasowego. W jaki sposób ( czym ) to koło pasowe skutecznie unieruchomić ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:20

Bąk h -111 Ręko trzymaj a druga osoba niech młotkiem puka aby odkręcić. Musi iść. Ewentualnie podłożyć coś pod paski aby się samo nie obracało.

bullet_black.png

#10 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:36

Bąk h -111 Rękami nie moge utrzymać :angry: Paski specialnie na odkręcanie naciągnołem, niestety to nie pomogło i po zablokowaniu tego dużego koła na silniku paski się ślizgały :angry: Juz nie mam pomysłów

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:47

Bąk h -111 Ślizgały bo pewno ciągłeś siło żeby odkręcić a to trzeba uderzeniowo. A w dobro stronę odkręcasz??

bullet_black.png

#12 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:02

Bąk h -111 W poniedzałek zastosuję metodę uderzeniową. Może sie uda ;)

#13 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2009 - 23:28

Bąk h -111 Jak kiedyś miałem BĄKA to jak siadły łożyska to koło pasowe blokowałem zakładając na nie stary pasek klinowy,skręcałem go breszką i zapierałem o koło w kierunku przeciwnym do odkręcania głowicy i jak koledzy wyżej----go młoteczkiem,nie znam lepszej metody zablokowania koła pasowego-sprawdza się zawsze.

#14 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 18:58

Bąk h -111 A ja mam takie pytanie, może trochę śmieszne ale dla mnie ważne....Czy do tego zwykłego bąka do zboża idzie coś tak przerobisz żeby nim siekać ziemniaki??????????

#15 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 październik 2010 - 15:25

Bąk h -111 A więc dowiedziałem się że można. Tylko teraz tak szukałem i nie mogę znaleźć takiego sita. Powiedzcie mi gdzie można dostać takie sito do okopowych???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Marcinc4011

Marcinc4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:59

Bąk h -111 Witam kolegów mam pytanie czy ktos wie jaki jest gwint w wyrzutniku lewy czy prawy mam problem z odkreceniem z góry wielkie dzienki BĄK H-111/3

Dodaj odpowiedź