Rancher10t25

Bąk h -111

Polecane posty

Niedawno znalazłem w sklepie internetowym jeden element śrutownika tj. siekacz taki jak na zdjęciu http://www.sklep-grene.pl/images/midi/8111010170.jpg ale nie miałem go oryginalnie w swoim śrutowniku a i też jeszcze go nie kupiłem i nie wiem jak by można go zamontować chodzi mi tu o kolejność zamontowania. W swoim śrutowniku mam zamontowaną głowice z bijakami i wyrzutnik podobne jak na zdjęciach http://www.sklep-grene.pl/images/midi/8111000000.jpg http://www.sklep-grene.pl/images/midi/8111010100.jpg i prosił bym o opinie posiadaczy bąków na temat zamontowania i czy wogole coś pomaga ten siekacz. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ten siekacz który przedstawiłeś na pierwszym linku to jest do okopowych. A nie do zboża. Ja na nim siekałem np. liście z buraków do kiszonki i cięło ekstra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie tylko okopowych. Ja go miałem zamontowanego ale miałem inny rozdrabniacz wtedy. Teraz mam założony taki bijak jak pokazałeś i nie ma założonego tego noża.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa to ten siekacz jest zbędny przy śrutowaniu ...dzięki za podpowiedz a czy zamocowanie wyrzutnika cos wogóle daje ...jeśli jego wogole montuje się razem z toą głowica z bijakami, czy on własnie także razem z siekaczem słuzy tylko do siekania buraków, ziemniaków, itp.? Bo ja od zawsze śrutowałem tylko z zamontowanyni bijakami jak w poprzednim zdjeciu bo nie mam potrzeby siekania nioczego (tylko śrutowanie zboza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek71    0

Wyrzutnika nie założysz,zakłada się samą głowicę.

Unieś sobie kosz zasypowy razem z tym dozownikiem około 1cm, tak żeby łapało powietrze.

Dużo szybciej się mieli, tylko się z worków mocniej kurzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Witam. Jest taki problem : w jaki sposób odkręcić tę głowicę z bijakami od od osi napędu ? Mój śrutownik już dużo ton przemielił i bijaki się zużyły . W planach jest założenie nowej głowicy jednak starej nie mogę odkręcić. Miał ktoś taki problem ?


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Trzymaj za koło pasowe a głowice młotkiem odkręcaj. Tylko nie jakiś duży młotek. Taki 1-1,5 kg wystarczy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Problem polega na unieruchomieniu tego koła pasowego. W jaki sposób ( czym ) to koło pasowe skutecznie unieruchomić ?


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ręko trzymaj a druga osoba niech młotkiem puka aby odkręcić. Musi iść. Ewentualnie podłożyć coś pod paski aby się samo nie obracało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Rękami nie moge utrzymać :angry: Paski specialnie na odkręcanie naciągnołem, niestety to nie pomogło i po zablokowaniu tego dużego koła na silniku paski się ślizgały :angry: Juz nie mam pomysłów


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ślizgały bo pewno ciągłeś siło żeby odkręcić a to trzeba uderzeniowo. A w dobro stronę odkręcasz??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

W poniedzałek zastosuję metodę uderzeniową. Może sie uda ;)


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Jak kiedyś miałem BĄKA to jak siadły łożyska to koło pasowe blokowałem zakładając na nie stary pasek klinowy,skręcałem go breszką i zapierałem o koło w kierunku przeciwnym do odkręcania głowicy i jak koledzy wyżej----go młoteczkiem,nie znam lepszej metody zablokowania koła pasowego-sprawdza się zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

A ja mam takie pytanie, może trochę śmieszne ale dla mnie ważne....Czy do tego zwykłego bąka do zboża idzie coś tak przerobisz żeby nim siekać ziemniaki??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

A więc dowiedziałem się że można. Tylko teraz tak szukałem i nie mogę znaleźć takiego sita. Powiedzcie mi gdzie można dostać takie sito do okopowych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinc4011    0

Witam kolegów mam pytanie czy ktos wie jaki jest gwint w wyrzutniku lewy czy prawy mam problem z odkreceniem z góry wielkie dzienki BĄK H-111/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam kolegów mam pytanie czy ktos wie jaki jest gwint w wyrzutniku lewy czy prawy mam problem z odkreceniem z góry wielkie dzienki BĄK H-111/3 

 

przyłączam  sie do pytania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

 

Witam kolegów mam pytanie czy ktos wie jaki jest gwint w wyrzutniku lewy czy prawy mam problem z odkreceniem z góry wielkie dzienki BĄK H-111/3 

 

przyłączam  sie do pytania. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odkręcasz w tą sama stronę w która kręci się włączony bąk. Czyli musisz przywalić z przeciwnej strony  niż ostrze żeby odkręcić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Kolega mał rację . odkreca sie w ta sama strone co pracuje bąk  . Dziękuje znowu za pomoc .  Pozdrawiam !:)

 

 

 

 

Odkręcasz w tą sama stronę w która kręci się włączony bąk. Czyli musisz przywalić z przeciwnej strony  niż ostrze żeby odkręcić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam A w którą strone sie kręci bąk jak się patrzy od góry ? ( bo zakupiłem i nie wiem czy będzie widać w którą się kręci A będę musiał zmienić wtyczke)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Patrząc z góry to w lewo, jakby było odwrotnie to  głowica z bijakami sama by się odkręcała  :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj