Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy DF K420 zrobi za U 1234

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:44

Czy DF K420 zrobi za U 1234 Mam poczciwego Ursusa 1234 po kapitalnym remoncie praktycznie całego, łącznie z malowaniem i nowymi laczkami (prawie jak nówka).
Nadarzyła sie jednak okazja skorzystać z PROW.
W związku z tym mam dylemat jaki ciągnik dokupić żeby poradził sobie ze sprzętem, który ciągnął Ursus. Tego ursusa chyba bym nie sprzedawał ze zrozumiałych względów.

Najpoważniej myślę o DF K420 + ładowacz czołowy.

Mam jeszcze MTZ82 c360 i c330

...no i 40ha

chce jeszcze kupić agregat z siewnikiem nabudowanym i gruber, właśnie jaki gruber, ele to już chyba na inny topic.

dzięki za wszystkie merytoryczne sugestie

pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy DF K420 zrobi za U 1234 Dzisiaj, 18:51
  •  

#2 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:56

Czy DF K420 zrobi za U 1234 No jeśli masz okazję to bierz tego DF'a, z tego co wiem to ma 112KM to niewiele mniej niż Ursus, i napewno poradzi sobie z maszynami które zapinałeś do 1234. Myślę też, że powinieneś sprzedać MTZ-ta i c-330 i kupic wieksze maszyny przystosowane do K420 i 1234 np. rozsiewacz nawozów czy inne maszyny które zapinałeś do c-330, a c360 zostaw sobie do bron czy jakichś lżejszych prac.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 23:02

Czy DF K420 zrobi za U 1234 produkja zwierzęca też???bo na samej roslinej to na pewno wszystkie ciagniki bedą sie nudzic... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 07:55

Czy DF K420 zrobi za U 1234 W cięzkich pracach polowych nie bedzie wielkiej różnicy- masy podobne, ale DF znacznie krótszy i trochę słabszy silnik. Wg mnie jeśli już chcesz dokonywać zmian i ma to być DF to tylko z serii M

#5 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 08:09

Czy DF K420 zrobi za U 1234 No ma niby mniej. Ale to jest tylko 5KM. A wszystko zależy od tego, w jaki sposób jest mierzona moc. Ja bym proponował, żebyś napisał jeszcze jakie to są konkretnie maszyny. Poza tym pisałeś, że chcesz Tura a moim zdaniem DF jest zwrotniejszy od Ursusa, więc bardziej się nada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 20:49

Czy DF K420 zrobi za U 1234 Maszyny tak na dobrą sprawę muszę wymienić wszystkie, bo wszystko stare po ojcu dostałem, jedynie to jeszcze pług w miarę nowy bo ma 5 lat i jest to grudziądzki TUR 5x35 - ciężki jak cholera.

Ponieważ mam dosyć kręte granice działek to chciałbym kupić w przyszłości jakąć czwórkę obrotową ale taką żeby DF dał radę.

Żadnej produkcji zwierzęcej nie prowadzę (na szczęście)

Dostajesz ostrzeżenie za cytowanie ostatniego postu!!!
Pisz posty w I okienku a nie w II

Dodaj odpowiedź