witek

Jaka rasa konia pod siodło ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witek    2

witam chciałem sobie kupic dwa konie do takej jazdy rekreacyjnej jaki rasa bedzie najlepsza ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ważne żeby były spokojne. Wielkopolska, Małopolska są OK a araba ani anglika nie będę Ci wciaskał bo musiałbyś sporawo zapłacić.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja mam konia rasy wielkopolskiej i moge powiedziec ze to bardzo spokojna rasa poda ci wszytkie 4 nogi możesz pod nią przejsc i tak ci nic nie zrobi. Niestety nie miałem jej jeszcze w siodle wiec nie moge powiedziec czy jest w siodle spokojna.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

To dalej wskakuj mu na plecy i zobaczysz na ile jest spokojny :rolleyes: A lie ma lat?


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

W kwietniu bedzie miał 3 lata. Jak bedzie mniej błota to bedzie trzeba mu wrzucic siodło i zobaczyc co bedzie robił.

 

P.S Ty Grześ jestes z Pakosławia??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Rasa w tym przypadku ma mniejsze znaczenie. najwazniejsze jest to kto hodował te konie. bardzo łatwo jest źle wychować konie, to czy jest bardziej czy mniej spokojny zalezy od konia i warunkow w których się wychował. Zależy jeszcze jak wysokiego konia chcesz mieć, nawyższe będa wielkopolskie, mniejsze małopolaki, szlachetna półkrew w zwleżności po jakich rodzicach. nie polecam yulko małuch koni bo czesto bywaja wredne.

Szukaj koni najlepiej już zrobionych (nie wiem na ile dobrze jeździsz i czy jesteś w stanie sam konia ułożyć), spokojnych w obsłudze i najlepiej z jakiegoś pewnego miejsca żeby złomów z wadami nie kupić.

życze powodzenia.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom włąsnie chciał bym juz takiego na FULL OPCJI :rolleyes: bo z konimi nie wiel mam wspólnego co innego jest pojezdzi raz na kilka dni a co innego go dobrze wychowac a macie jakis adresy dobrych stadnin ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

a z kad jesteś??

ja jestem z południowej małopolski, mamy z ojcem ok 50 koni ale niestety nic jak to piszesz w full opcji:) na sprzedaż. Ja siedze w krakowie (studia) i nie bardzo mam czas na zajeżdżanie koni... na sprzedaż jest teraz ok 10 tylko że nie ma żadnego dobrze ujeżdżonego...

co do adresów, kup sobie gazete Koński Targ, Koń Polski, Świat Koni tam są oferty sprzedazy koni, wychodza co miesiąc.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

OK a powiedzi mi jak mozesz at_forses jakie warunki powinienem zapewnic zwierzakowi chodzi mi o pomieszczenie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

przepisy dotyczące warunków utrzymania koni znajdziesz w ustawie wet: dziennik ustaw nr163 poz.1629 z dnia 2 września 2003r(ze strony www.sejm.gov.pl)

tak mniej więcej na konia w boksie potrzeba min. 9m2 na stanowiskach są 2 wymiary w zależności od wysokości konia w kłębie (nie pamiętam tego teraz), ważne żeby konie miały zapewnione wybiegi żeby nie musiały stać całymi dniami w boksie... co do wody to nie ma obowiązku stałego dostępu ale dla własnej wygody warto mieć poidła,

pamiętaj o wentylacji bo mogą wystąpić problemy z płucami.

co do żywienia podstawa siano, do tego owies (najlepiej płatkowany-lepsze wykorzystanie) dobrze jest dawać troche marchewki, jabłek ewentualnie suchy chleb. Dobrze jest dodać do paszy witaminy. Ważne przy żywieniu kontrolowanie kondycji koni żeby nie dostały np ochwatu przy nadmiarze żywienia i niedoborze ruchu.

można karmić sianokiszonką (bardzo ją lubią) ważne żeby dostawały dobre nie zepsute pasze.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Może niektórzy się zdziwią i mnie wyśmieją ale według mnie mógłbyś poszukać ułożonego polskiego konia zimnokrwistego.

Mam takie u siebie bardzo spokojne a nauczyć da się wszystkiego tylko trzeba zacząć od młodości.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Jeśli koń ma być pod siodło to zwróć też uwagę na jego chód. Najlepiej, żeby przy kłusie wyciągał nogi do przodu (podobnie jak araby) wówczas sunie delikatnie nad ziemią i siedząc na jego grzebiecie "nie trzęsie" tak bardzo i nie trzeba się mocno wspierać na strzemionach żeby przyrodzenia nie potłukło:D Jazda jest wtedy przyjemniejsza.

A co do koni zimnokrwistych to na pewno są spokojne, ale czy idealne do jazdy konnej??...


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja jeździe na koniach zimnokrwistych są może trochę wolniejsze ale równie wytrzymałe mądre i pojętne . Jedną z wad tych koni jest to że po takiej przejażdżce bardzo bolą nogi w kroczu , ponieważ te konie są szerokie . Z polskich ras myślę że małopolaki mają najdelikatniejszy chód ale mają również temperament . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do siodła rasę Małopolska mój kolega ma bardzo dobre są pod siodła, a ile na te konie chcesz kasy wyłożyć ?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

Ja do jazdy wierzchem mam 2 śląskie oba kare i jak dla mnie są to najwygodniejsze konie do jazdy mają dość lekki chód i są bardzo wytrzymałe a do tego można ich używać do lżejszych prac w gospodarstwie

:D:) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj