Skocz do zawartości

Zdjęcie

silniki perkinks

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:31

silniki perkinks

Zwiekszenie dawki paliwa a obroty to dwie rozne sprawy. Ogranicznik wykrecilismy bo przy max. 2200 obrotach tym ciagnikiem nie dało sie w polu robic przy duzych obciazeniach. A jak sie dusil to gaz do podlogi i zawsze wyciagał sie z "dołka mocy". Ten ogranicznik jest bez sensu ustawiony bo na 2200 czasami 2300 a moc jest osiagana przy 2250 wiec cały czas trzeba pratycznie jezdzic na pełnym gazie. W innych ciagnikach jest jeszcze rezerwy ponad moc maksymalna okolo 200 obr/min co pomaga utrzymywac stałe obroty.
Bokiem raczej nie wyjdzie bo teraz juz jest na emeryturze i w polu nie robi.Czasami ojciec jedzie orac ale to 5-10 ha w roku. A i tak remont musze zrobic bo olej mi wydechem leci na wolnych obrotach.

A zwiększanie dawki paliwa to dwie różne sprawy? Zastanów sie co robi pompa wtryskowa jak dodajesz gazu (podpowiem ci, bo może nie za czaisz: zwiększa dawke paliwa) :angry: . To powiedz co wpływa na zwiększenie obrotów jak takiś bystry? A po drugie ustawienie ogranicznika ma też na celu jakość spalania paliwa. Jak chcesz to ci moge wyjaśnić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silniki perkinks Dzisiaj, 03:40
  •  

#42 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:17

silniki perkinks To to chyba każdy wie więcej paliwa pompa dostaje i rosną obroty

#43 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:15

silniki perkinks

A zwiększanie dawki paliwa to dwie różne sprawy? Zastanów sie co robi pompa wtryskowa jak dodajesz gazu (podpowiem ci, bo może nie za czaisz: zwiększa dawke paliwa) :angry: . To powiedz co wpływa na zwiększenie obrotów jak takiś bystry? A po drugie ustawienie ogranicznika ma też na celu jakość spalania paliwa. Jak chcesz to ci moge wyjaśnić?

Po pierwsze nie tym tonem. Po drugie nie musisz mi nic wyjasniac bo znam sie troche na tych sprawach. Słyszałes kiedys o regulatorze odsrodkowym znajdujacym sie w pompie ktory reguluje dawke w zaleznosci od wychylenia gazu i obrotow silnika???? To poczytaj troche.I nie badz taki cwany bo juz kilku takich urzytkownikow marnie skonczylo na tym forum. Koniec OT.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:16

silniki perkinks serwisant znowu ma racje silnik perkinsa jest wysokoobrotowy.nie pamietam dlaczego ale jak znajde to podam
3p mam 8lat za ten czas robilem 3 razy kapitalke 2 razy pekla ta sama tuleja cos bylo z blokiem,dopiero przestrzelenie dalo rezultat,tuleje surowe wciskane w zakladzie i obrabiane w bloku. dopiero teraz chodzi dobrze.w czesci to wina mechanikow a po czesci moja-ok.900mtg na rok.plug trojka na ciezkich ziemiach,ciezka noga

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:20

silniki perkinks serwisant to akurat nie wykazal sie odpowiednim poziomem wiedzy, zeby mowic o nim ze ma racje.
tak w woli scislosci wszystkie silniki montowane w ciagnikach rolniczych sa wysokoobrotowe, nawet valtry ecopower.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:25

silniki perkinks

Po pierwsze nie tym tonem. Po drugie nie musisz mi nic wyjasniac bo znam sie troche na tych sprawach. Słyszałes kiedys o regulatorze odsrodkowym znajdujacym sie w pompie ktory reguluje dawke w zaleznosci od wychylenia gazu i obrotow silnika???? To poczytaj troche.I nie badz taki cwany bo juz kilku takich urzytkownikow marnie skonczylo na tym forum. Koniec OT.

Nie chce nic mówić, ale regulator służy do podania dodatkowej dawki paliwa (stosunek położenia pedału gazu do obciążenia silnika, czyli spadku obrotów). No i co ty na to? A czytać nie musze, bo takie coś to ja mam w jednym palcu.

#47 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:27

silniki perkinks Ok niech bedzie po twojemu.

#48 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 11:20

silniki perkinks

To to chyba każdy wie więcej paliwa pompa dostaje i rosną obroty

To nie jest tak ,trzeba odróżnić dwie sprawy ; obroty i dawkę paliwa (w większości pomp da się podkręcić obie te wartości .
Jeżeli podkręcimy obroty to silnik będzie osiągał większe obroty na minute czyli ciągnik będzie szybciej jechał .
Jeżeli podkręcimy dawkę paliwa to przy zadaniu pedałem obrotów ,regulator odśrodkowy będzie bardziej dodawał paliwa wraz ze wzrostem obciążenia ,nie zmieniając obrotów silnika.

#49 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:03

silniki perkinks Takich cudów chyba nie ma że gaz w podłogę a pali tyle to na wolnych obrotach. :lol:

#50 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:54

silniki perkinks Chyba nie do końca zrozumiałeś co kolega napisał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 13:16

silniki perkinks

jaka grubosc maja tuleje-ciekawe czy w innym silniku zbiera sie tuleje w misie olejowej?slyszalem o przypadku ze tlok wyszedl bokiem silnika.porownajcie wage roznych silnikow.byle mechanik go nie naprawi.

Powiedz mi po co sucha tuleja która jest wciskana w tulejowany kadłub ma być gruba? Żeby pogorszyć chłodzenie cylindrów? Blok silnika z suchymi tulejami ma większą sztywność i mniejszą długość niż silnik z tulejami mokrymi. Podstawowe wady takiego rozwiązania to wyższe koszta produkcji i kłopotliwa wymiana w krajach o niskiej kulturze technicznej. A ten tłok wyszedł bokiem tak sam z siebie, co nie? :lol:

#52 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 13:20

silniki perkinks zetorek5340gr To może przemyśl to ;
jedziesz tym samym ciągnikiem z maksymalną prędkością bez przyczepy,
a drugi raz jedziesz z przyczepą + ładunek z tą samą prędkością, spalisz zapewne więcej,DLACZEGO?

#53 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:27

silniki perkinks Silnik ma ciężej i potrzebuję większej dawki paliwa.

#54 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:44

silniki perkinks To jak? Polejesz mu z karnistra.

#55 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 17:47

silniki perkinks A kto mi przedstawi budowe silnika Perkins (wał i tłoki itp tosamo co w zwykłych) coś mi świta że ma inną głowicę? Z komorą wstępną

#56 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 17:56

silniki perkinks

A kto mi przedstawi budowe silnika Perkins (wał i tłoki itp tosamo co w zwykłych) coś mi świta że ma inną głowicę? Z komorą wstępną

Perkins posiada komore spalania z wtryskiem bezpośrednim pomyliłeś ciągnikai takie jak 330 i 360

#57 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 20:06

silniki perkinks Przez przypadek na yo-tub natknąłem się na taką animacje :lol:.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#58 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 20:22

silniki perkinks Właśnie 330 nie ma żadnej komory wstępnej tylko wtrysk bezpośredni, a w starej książce (jeśli dobrze kojarze) perkins miał komore wstępną .

A z tego filmiku wynika że nie ma różnicy ze "zwykłym" silnikiem. To kto wskaże różnice ???

#59 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 20:34

silniki perkinks Sory, że tak walnołem z tą trzydziechą. Mój błąd. Nie rozumiem czego szukasz różnic silnika. Silniki w budowie prawie niczym sie nie różnią (wał korbowy, korbowód, tłok, itd.). Jedynie usytyowaniem poszczególnych części i tyle (chyba że ci chodzi o silnik wankla)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 21:03

silniki perkinks No chodzi mi o różnice bo przecierz się mówi tylko silnik perkins (a przecierz nie chodzi tu o markę Perkins) A inne silniki nie nazywa się wcale. I nie chodzi tu o usytowanie części bo są takie same (jak w innych) ale o budowę komory spalania (czy jakoś tak)

Dodaj odpowiedź