Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:06

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Ponawiam pytanie znajdujące się wyżej, piszę post pod postem aby temat się uaktywnił i był widoczny ponieważ zależy mi na czasie. Nabór rusza już 15.04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Dzisiaj, 03:19
  •  

#42 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 14:58

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw @damianzbr - te kody chyba są w porządku bo o ile dobrze kojarzę to mój bracki robi takie usługi jak ty planujesz z takimi kodami.

A co myślisz o usługach związanych z pobieraniem i opracowywaniem próbek polowych, rozsiew nawozów i opryski (robił bym klientowi dosłownie wszystko, od pobrania próbek przez sporządzenie mapek, ustalenie dawek, rozsianie wapna czy nawozu i opryski). Podejrzewam że sprzęt związany z pobieraniem próbek i programy z komputerem do sporządzania mapek to nie problem, ale czy rozsiewacz, siewnik do wapna, opryskiwacz no i ciągnik przejdą??

Pod te kody bym to chciał dać:

74.90.Z
Pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna,
gdzie indziej nieskl
asyfikowana

w zakresie ograniczonym do
kontroli dokumentów przewozowych, inf
ormacji dotyczących
stawek za fracht; doradztwa w zakresie agronomii; doradztwa
związanego z bezpieczeństwem

77.31.Z
Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń rolniczych

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 15:09

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw pierwszy jest ok, ale już 77.31.Z jest zakwalifikowany nawet przez ustawę o VAT załącznik 2, jako usługi rolnicze, a jak wygląda kwestia leasingu, czy można nabyć maszynę celem oddania jej w leasing?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 17:47

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Dzwonił do mnie kilka dni temu przedstawieciel i pyta, czy nadal jestem zainteresowany kombajnem. Mówie mu, że jestem, ale mój entuzjazm przygasł, bo sie nie da dotacji na kombajn wziać. A on do mnie: panie, jak się nie da? My już kilka wniosków zrobilismy i teraz też robie na ciągnik z maszynami rolniczymi. A ja mu na to, żeby dobrze sie dowiedział, bo wg wytycznych ARiMR na ten rok usługi rolnicze odpadają. Gośc się zdziwił, ale powiedział, że sprawdzi. oddzwonił i faktycznie potwierdził, że miałem rację i temat maszyn rolniczych odpada.

#45 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:21

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Panowie a co myślicie o takiej usłudze jak robienie paszy u usługobiorcy tzn. mobilna mieszalnia paszy, myślę że nie byłoby problemu z wnioskiem, tylko czy byłby popyt na taka usługę. Jak już na coś złożyc no to żeby na tym zarobić, a nie tylko dla siebie. i jak jest z tym ZUSem, ile się go płaci i czy są jakieś ulgi dla początkujących

#46 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:37

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw jeśli jesteś płatnikiem KRUS to niestety nie możesz skorzystać z tego działania, mieszalnia pasz to dobry pomysł ale tylko tam, gdzie jest dużo rozdrobnionych stad, na zachodzie pozostały raczej same duże i wyspecjalizowane stada, więc do nich trudno będzie się przebić, chyba że maszyna będzie bardzo wydajna a usługa tania

#47 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:00

@damianzbr - te kody chyba są w porządku bo o ile dobrze kojarzę to mój bracki robi takie usługi jak ty planujesz z takimi kodami.

A co myślisz o usługach związanych z pobieraniem i opracowywaniem próbek polowych, rozsiew nawozów i opryski (robił bym klientowi dosłownie wszystko, od pobrania próbek przez sporządzenie mapek, ustalenie dawek, rozsianie wapna czy nawozu i opryski). Podejrzewam że sprzęt związany z pobieraniem próbek i programy z komputerem do sporządzania mapek to nie problem, ale czy rozsiewacz, siewnik do wapna, opryskiwacz no i ciągnik przejdą??

Myślę że to całkiem dobry pomysł, nawet nie dla tego by wyrwać ciągnik na dotację a faktycznie świadczyć takie usługi i zarabiać na tym. O jakiej kwocie rozmawiamy którą chciał byś przeznaczyć na rozsiewacz do wapna opryskiwacz i rozsiewacz, czy jest to więcej niż 40% ceny ciągnika. Bo jeśli do 40% ceny to myślę że spokojnie załatwisz to z dilerem by za wygórowaną cenę za ciągnik, gratis dorzuci Ci te maszyny. A ciągnik rolniczy jak najbardziej potrzebny do wykonania pomiarów jako środek transportu w trudnym terenie i nośnik urządzeń pomiarowych. Ja chyba nie będę kombinował z kilkoma kodami PKD. Wskażę tylko jeden co by pracownik ARiMR za dużo nie główkował. Jeszcze to skonsultuję z osobą która odrzuciła mi poprzednio wniosek bo podczas odrzucania wskazała bym przy następnym naborze składał na usługi typu ,,komunalne,, A myślę że jeszcze w tym tyg to skonsultuję ponieważ jeszcze nie odebrałem swoich dokumentów od poprzedniego wniosku, zostawiłem tam oryginał umowy dzierżawy pewnego urządzenia, kwestia tylko ilości czasu, czy mi go starczy w tym tyg by pojechać do ARiMR.

#48 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:34

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw @kissmy... No racja, ten drugi kod zupełnie odpada bo co to za sens wynajmować maszyny bez obsługi jeżeli pracowników bym musiał utrzymywać...
Tylko jak uzasadnić to wszystko pod ten pierwszy kod - jako kompleksowe doradztwo raczej będzie ciężko?
Przecież takie coś o ciągniku który by pobierał próbki do badania raczej by nie przeszło, do tego Quad w zupełności by wystarczył.
Czymś jednak opryskiwacz i rozsiewacz trzeba ciągać.
Z tych kodów to ciężko cokolwiek dobrać żeby robić w rolnictwie usługi, wszystko mają okrojone jak tylko się da.

#49 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:25

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Ja bym proponował byś skupił się na 77.31.Z wynajem maszyn rolniczych. Ilu pracowników musiał byś zatrudnić? Sam byś się kwalifikował pod samozatrudnienie, czy jednak rozwój już prowadzonej działalności? Jeśli jeden (100tys dofinansowania) pracownik to żaden problem ponieważ ktoś musi zająć się dostawą wypożyczonych urządzeń, konserwacją, kontakt z klientami oraz prowadzenie biura? Jeśli 3 pracowników w tym jeden etat dla Cibie jako samozatrudnienie to także duża szansa by się powiodło, bo Ty skupił byś się na prowadzeniu biura na miejscu, następny etat miał by na celu pozyskiwanie klientów (przedstawiciel handlowy) a trzeci etat to właśnie konserwacja maszyn i urządzeń. Trochę naciągane ale jeśli prowadzący wniosek trafiłby się ok myślę że by przeszło. Gorzej byłoby jeśli już prowadzisz działalność i dodatkowo musiał byś utworzyć 3 etaty.

EDIT: Panowie mam!! Jeśli chodzi o kod PKD który posłuży nam do uzyskania dofinansowani na sam ciągnik rolniczy to 93.21.Z Działalność wesołych miasteczek i parków rozrywki. Coś musi ciągać przyczepę z karuzelą od miasteczka do miasteczka. Prawda?

Edytowany przez damianzbr, 11 kwiecień 2013 - 20:28.

#50 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 23:19

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw No może masz i trochę racji, ale może jednak bym próbował trochę inaczej, czyli obydwa kody.
Pierwszy to byłby quad pobierający próbki do analizy - 1 pracownik odpowiedzialny za obsługę transport próbek i mapki pod vra.
- 2 pracownik osoba zajmująca się doradztwem, przedstawianiem i opracowywaniem konkretnych planów nawożenia i oprysków oraz pozyskiwaniem klientów.
Kod 2 to wynajem maszyn - 3 osoba - tak jak piszesz - konserwacja, dostarczenie maszyny do klienta, odbiór i reklama.
Samozatrudnienie jak najbardziej między innymi.
Tylko czy tak by przeszło, jeszcze muszę bardziej się zagłębić w tym temacie...

Hahaha, to pocisnąłeś z tą karuzelą, mało z krzesła nie spadłem:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:59

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Dziś dowiedziałem się że bez przeszkód można łączyć kody PKD które są poniżej.
PKD 81.30.Z Działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni
PKD 81.29.Z Pozostałe sprzątanie
Więc droga do dofinansowania na ciągnik rolniczy nie jest całkowicie odcięta. W wniosku trzeba wskazać jeden kod PKD jako wiodący, czyli trzeba wskazać ten kod przy którym spodziewamy się większego obrotu $$.

Edytowany przez damianzbr, 12 kwiecień 2013 - 22:01.

#52 Share JONH91

JONH91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 14:55

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Witam mam 2 pytania
Czy osoba która już prowadzi działalność, lecz jej obroty przekraczają 2 mln EUR, może założyć druga firmę i starać się
o dofinansowanie z tego programu??

Zaś drugie pytanie dotyczy budowy, czy jest możliwość dostania dofinansowawszy na budowę hali gdzie na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze pozwolenia na budowę??

#53 Share haribo84

haribo84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 19:47

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Witam, mam kilka pytań:
- moja koleżanka piecze domowe ciasta i ma na nie zbyt w lokalnej restauracji. chciałaby założyć działalność gospodarczą i z Tworzenia starać się o dofinansowanie na zakup sprzętu np. mikser, patery do ciast itp.czy to że są to w sumie niedrogie sprzęty ma jakieś znaczenie?? i czy jeśli będzie prowadziła biznes w domu musi do tego celu przystosować jakieś pomieszczenie??
- ja z kolei razem z mężem sezonowo handluje przywożonymi z Holandii cebulkami tulipanów (narazie w niedużych ilościach) czy mogłabym założyć działalność w tym zakresie, a z Tworzenia starać się np. na budowę szklarni, żeby na wiosnę sprzedawać też kwiaty do kwiaciarni??? czy muszę wykazać że działalność będzie prowadzona cały rok??

#54 Share Doradcy_Agraves

Doradcy_Agraves

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Doradztwo finansowe gospodarstw rolnych, dotacje, kredyty, finanse, rachunkowość

Napisany 15 październik 2013 - 14:54

Witam, mam kilka pytań:
- moja koleżanka piecze domowe ciasta i ma na nie zbyt w lokalnej restauracji. chciałaby założyć działalność gospodarczą i z Tworzenia starać się o dofinansowanie na zakup sprzętu np. mikser, patery do ciast itp.czy to że są to w sumie niedrogie sprzęty ma jakieś znaczenie?? i czy jeśli będzie prowadziła biznes w domu musi do tego celu przystosować jakieś pomieszczenie??
- ja z kolei razem z mężem sezonowo handluje przywożonymi z Holandii cebulkami tulipanów (narazie w niedużych ilościach) czy mogłabym założyć działalność w tym zakresie, a z Tworzenia starać się np. na budowę szklarni, żeby na wiosnę sprzedawać też kwiaty do kwiaciarni??? czy muszę wykazać że działalność będzie prowadzona cały rok??

Liczy się wartość inwestycji łącznie. Jeśli chodzi o pomieszczenie to do tego są inne regulacje prawne np. Sanepid.
Działalność nie musi być całoroczna, może być sezonowa.

#55 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 07:25

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Nabór na mikro jest jeszcze ? Bo jakoś nie mogę wywnioskować ze strony arimr.
Jak długo musi być osoba zarejestrowana w zus-ie, bo tej informacji też nie ma.

#56 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 21:07

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Jest informaca na str arimr są nabory na mikro za pośrednictwem lgd. 2 lata trzeba utrzymać zatrudnienie.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#57 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:11

W tym temacie będę podawał informacje na temat możliwości skorzystania z dotacji niezwiązanych z PROW dla rolników, firm działających na terenach wiejskich.

Aktualnie trwa nabór na terenie gmin: Mełgiew, Rybczewice, Piaski, Wólka, Gorzków, Spiczyn. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej. Dotacja na otwarcie DG maksymalnie 40 000 PLN a dla działających już mikroprzedsiębiorstw przewidziano wsparcie do 300 000 kosztów kwalifikowalnych. 

Więcej informacji na stronach: http://prow2014-2020...-woj-lubelskie/ i  http://szlaksobieskiego.info

Edytowany przez freetaxi, 18 styczeń 2015 - 16:35.

#58 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:27

Jaki dziwny zbieg okoliczności.... Szwajcaria. Płacą we Frankach?  ;)

#59 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:28

W złotówkach polskich :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 18 styczeń 2015 - 17:41

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Freetaxi. Bedzie jakies wsparcie dla rolnikow (ewentualnie firm) chcacych swiadczyć usługi maszynami rolniczymi? Woj. Łódzkie.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!