Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 12:04

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Miejsce pracy musi być bodajże na 24 miesiące z pełną umową o pracę a w przypadku samozatrudnienia beneficjent sam tworzy miejsce pracy dla siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Dzisiaj, 07:24
  •  

#22 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 08:32

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Czy aby złożyć wniosek na mikro trzeba posiadać gospodarstwo lub jakieś hektary na siebie? I czy na handel da się wziąć?

#23 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 11:57

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw trzeba mieć numer producenta, więc wystarczy świnia, albo chociaż dzierżawa, ale nie można podlegać ubezpieczeniu społecznemu w KRUS

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 12:13

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw A czy w tym przypadku też jest tak że przez pierwsze dwa lata płaci się połowę ZUSu?

#25 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:23

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Co Ty kissmy. Nie potrzeba żadnej świni. Idziesz do powiatowego ARiMR składasz wniosek o nadanie nr. i na tym koniec. Bynajmniej było tak 2 lata temu. Nie mam żadnego zwierzątka ni gruntu rolnego (mam nie rolny ale nie wykazywałem tego) i został nadany mi nr. Natomiast teraz będziemy zakładać na osobę z miasta mieszkającą w bloku i gdy pobierałem druk do wypełnienia facio wiedział o miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej, wiedział tez że jeszcze się uczy nieprzerwanie od ukończenia 18 roku życia i ma ubezpieczenie od rodzica mimo wszystko druk wydal i nic nie wspominał że będzie to jakiś problem, gdyby był za pewne by go przytoczył.

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:25

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw to co robi kierownik BP to jedno (konsekwencje bezprawnej rejestracji i poświadczenia nieprawdy chyba znacie), ale ustawa dopuszcza rejestrację wyłącznie:
- posiadacza gospodarstwa rolnego, lub
- rolnika w rozumieniu art. 2 lit. a rozporządzenia nr 73/2009, lub
- posiadacza zwierzęcia

#27 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:43

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Kurcze jakie poświadczanie nieprawdy? Nie mam akurat przed sobą tego wniosku ale wieczorem to sprawdzę i odpiszę czy jest tam pole do wypełnienia w którym będę musiał skłamać by dostać ten nr. ,,gospodarstwa,,

EDIT; @Jarpo16x pogadaj z @dexterek, on brał kombajn na mikroprzedsiębiorstwa, może rozjaśni co się dzieje w przypadku prac sezonowych.

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć tyle, że mi na mikro odrzucili wniosek przypuszczalnie z tego powodu iż usługi można by wykonywać sezonowo - usługi rolnicze. Oczywiście wykazałem się iż zimą będę chodził po polach, ogrodach i sadach by wycinać krzaki (zwalczanie szkodników polnych) a do tego bym wykorzystał - ,,wynajem maszyn rolniczych z obsługą'' takich jak rębak gałęzi który miałem w zestawieniu Rz F. Od samego początku babce prowadzącej nie podobała się moja wizja usług dla rolnictwa i wciąż rzucała kłody pod nogi. Oczywiście odmowa była z konkretnych powodów, w kilku miejscach wahały się dwie kwoty, na pozór takie same lecz różniły się groszami po przecinku, no jeszcze powiedziano że ładowacz czołowy to nie jest wyposażenie ciągnika tak samo jak TUZ i na to powinny być oddzielne oferty. Ale jak to mówią dajcie człowieka a znajdziemy paragraf.

W każdym bądź razie teraz i tak nie dostaniesz dofinansowania na usługi rolnicze z zakresu pomoc przy roślinach czy zwierzętach ponieważ wycofali oba kody PKD.

Na handel też nie ma co liczyć, ja by się na tym przejechał lecz w ostatniej chwili dostrzegłem jaki tam haczyk tkwi (w sumie i tak by to nic nie zmieniło bo wniosek i tak i tak odrzucony) na handel zbożem, słomą a nawet zrębkom dają tylko do 100 tys zł.

Nie mogłem też połączyć takich rzeczy jak usługi dla rolnictwa i odśnieżanie dróg.

W twoim przypadku celował bym bardziej w przygotowanie materiału siewnego - jest tam kod PKD który mówi o obróbce ziarna po zbiorze.
Wiadomo wspomniałeś o suszarni więc ona pierwsza. Jeśli ci to jest nie potrzebne a nie masz to wpisz byle co najtańsze aby nowe - czyszczalnie i zaprawiarkę. I opisz to wszystko ładnie że będziesz świadczył kompleksowe przygotowanie ziarna do siewu. Oczywiście cały rok, bo maszyny w tych pieniądzach zabójczej wydajności nie mają a klientów wielu. Niech znajomi podpiszą ci kilka przedwstępnych umów na korzystanie z takich usług u Ciebie i powinno przejść. W dodatku to wszystko wsadził bym na koła (w papierach by widniało że to jest na kołach kup żuka i po sprawie) bo w budynkach będziesz miał dużo kłopotu z zorganizowaniem papierów potwierdzających iż budynki są przystosowane do prowadzenia działalności a tym bardziej do zatrudniania ludzi - BHP, Pożarowe, energetyka, kibelek, umywalka, szatnia i wiele innych.

Edytowany przez damianzbr, 23 marzec 2013 - 17:17.

#28 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 09:41

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw chce otworzyc firme transportowa ikupic auto dostawcze jestem na krusie czy moge składac wniosek na mikroprzedsiebiorstwa

#29 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:30

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Na środek transportu nie dostaniesz w pełnym zakresie dofinansowania.
50% kwoty dofinansowania możesz przeznaczyć na środek transportu, pod warunkiem że pozostałe 50% kwoty dofinansowania wydasz na coś co nie jest środkiem transportu.
Drugą sprawą jest że z kodem PKD zaczynającym się cyfrą 41. czy tam 49. (już nie pamiętam) = transport drogowy towarów - nie można uzyskać dofinansowania na środek transportu. Można np. utwardzić plac parkingowy, czy pobudować garaż itd.
Aby dostać na samochody dofinansowania trzeba kombinować z innymi rodzajami działalności. Np. handel obwoźny, wulkanizacja obwoźna, czy też zakup środka transportu aby zaopatrywać swoją hurtownię czy inną składnicę w towar. Oczywiście cały czas trzeba pamiętać o pierwszym akapicie 50% i ani grosza więcej na śr. tr.
pozdrawiam.

#30 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:37

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw A można by tak połączyć program różnicowanie z mikro. Np z różnicowania jakiś sprzęt, jest to działalność (w moim przypadku usługowa). I załóżmy że interes się rozkręca to można będzie skorzystać z mikro przez zatrudnienie jakiejś osoby i dokupienie jeszcze innego sprzętu do świadczenia usług lub jakiś np handel. ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share xxxJacek1984xxx

xxxJacek1984xxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 19:52

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Można, ja na zróżnicowanie kupiłem agregat i wał a na mikro będę stawiał magazyn.

#32 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:04

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Jeśli chodzi wam o to czy jeśli wzięło się coś na różnicowanie to czy można teraz składać na mikro, tak można. Bo do łączenia ty zbyt wiele nie ma.
pierwsza opcja gorsza jeśli mówimy o kwocie 100 tys zł dofinansowania z mikro.
- bierzemy coś na różnicowanie
- składamy na mikro przy czym nazywa się to rozwinięcie działalności i musimy zatrudnić dodatkowo osobę

druga opcja
- otwieramy działalność na mikro przy czym zatrudniamy samych siebie (samozatrudnienie)
- składamy na różnicowanie na rozwój działalności.
(tak było do tej pory, teraz jedynie można pomarzyć bo naborów na różnicowanie nie będzie)

#33 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:32

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

chce otworzyc firme transportowa ikupic auto dostawcze jestem na krusie czy moge składac wniosek na mikroprzedsiebiorstwa

aby otrzymać pomoc z tego działania nie można podlegać ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie

Jeśli chodzi wam o to czy jeśli wzięło się coś na różnicowanie to czy można teraz składać na mikro, tak można. Bo do łączenia ty zbyt wiele nie ma.
pierwsza opcja gorsza jeśli mówimy o kwocie 100 tys zł dofinansowania z mikro.
- bierzemy coś na różnicowanie
- składamy na mikro przy czym nazywa się to rozwinięcie działalności i musimy zatrudnić dodatkowo osobę

druga opcja
- otwieramy działalność na mikro przy czym zatrudniamy samych siebie (samozatrudnienie)
- składamy na różnicowanie na rozwój działalności.
(tak było do tej pory, teraz jedynie można pomarzyć bo naborów na różnicowanie nie będzie)

przy rozwoju działalności z pierwszej opcji trzeba utworzyć dodatkowe miejsce pracy? druga opcja raczej byłaby niewykonalna ze względu na KRUS

#34 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:23

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Tak, bo skoro już prowadzimy działalność w ramach program różnicowanie możemy skorzystać z mikro ale już nie jako nowa działalność a jedyniez rozwinięcie dotychczasowej więc samozatrudnienie nie wchodzi w grę ponieważ jest wymóg by utworzyć nowe etaty.

Druga opcja byłaby niewykonalna bo różnicowanie utożsamia się z KRUS? Nie ma możliwości by być na ZUS? Masz rację chyba właśnie tak jest, nie jestem zbyt wtajemniczony w różnicowanie.

#35 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 17:17

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Czy w chwili składania wniosku mozna być na KRUS i przejsc na ZUS po podpisaniu umowy?

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 18:44

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw nie, nie podleganie ubezpieczeniu społecznemu w KRUS jest jednym z warunków stawianych wnioskodawcy

#37 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 23:16

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Ale w ogóle nie można być ubezpieczonym w KRUS czy można być np jako domownik?

Ja prowadzę gospodarstwo, jestem w KRUS, żona została zwolniona z pracy (była na ZUS), na bezrobotne nie miała szans, bo ja mam gospodarstwo, mamy wspólne grunty, w KRUS ubezpieczyli ją jako ROLNIK.

Więc teraz co ma zrobić, jak chce otworzyć własną działalnośc, skorzystać z dofinansowania? Ma przejśc na ZUS? A jak wniosek nie przejdzie, to znów na KRUS wrócić? Troche nielogiczne mi się to wydaje i pozbawione sensu.

Edytowany przez Peron, 31 marzec 2013 - 23:36.

#38 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 22:04

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw http://www.arimr.gov...rpien_2011r.pdf

zgodnie z broszurą osoba ubiegająca się o pomoc nie może podlegać przepisom o ubezpieczeniu społecznym rolników w pełnym zakresie, nie chciałbym tutaj dokonać nadinterpretacji, stąd polecam zasięgnąć języka w ARiMR po zapoznaniu się z informacjami o ubezpieczeniu społecznym rolników

http://www.krus.gov....rzepisy-ogolne/

#39 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:01

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Witam Was :)

Myśleliśmy na wnioskiem na Mordernizacje ale napewno będzie dużo chętnych a nasze gospodarstwo ma tylko 17.5 ESU i trochę nie wiemy na co się zdecydować.
Taka sytuacjia jest że wniosek byłby pisany na tata który jest zatrudniony na 1/2 etatu. Kwota dofinasowania jaka by nas interesowała to 100 tyś . I mam takie pytania:
Czy na samozatrudnienie i jak by to wyglądało z 1/2 etatu czy zatrudnienie mamy która jest na całym etacie ????
Jakie mogę wziąść sprzęt ? Planuje pługi 4x40 przyczepa 8 ton , głębosz i może zestaw uprawowo-siewny.
Czy mogę tymi maszynami pracować w gospodarstwie ???

Czy lepiej napisać wniosek na MGR bo posiadamy z dzierżawami 45 ha pola ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:38

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw @marcian1234, poczytaj temat. Pisałem już że na usługi dla rolnictwa w tym naborze nie dają więc ciężko będzie kupić pług rolniczy i zestaw do siania zboża.

Wiadomo iż można łączyć tylko kody pokrewne, czy waszym zdaniem te dwa kody PKD są pokrewne i można je połączyć?
PKD 81.30.Z Działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni

PKD 81.29.Z Pozostałe sprzątanie

A może ktoś podsunie mi kod określający usługi w których można wykorzystać rębak gałęzi i pług śnieżny, no i oczywiście ciągnik rolniczy?
Na chwilę obecną rozmyślam o usługach typu koszenie trawy na terenach zieleni, usuwanie zakrzaczeń no i odśnieżanie ale czy będą to pokrewne usługi? A może to usuwanie zakrzaczeń podciągnąć pod PKD 81.29.Z Pozostałe sprzątanie jako - pozostałą działalność w zakresie sprzątania, gdzie indziej niesklasyfikowaną i dać sobie spokój z koszeniem trawy na terenach zieleni?