Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz na podnośnik

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 14:35

Ładowacz na podnośnik Witam wszystkich. Czy widzieliście w necie ładowacze do obornika na podnośnik ? takie samoróbki, Ja chcem sobie coś takiego zrobić tylko nie wiem jak, od czego zacząć. Piszcie cokolwiek wiecie na ten temat, będe wdzięczny
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz na podnośnik Dzisiaj, 05:09
  •  

#2 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:14

Ładowacz na podnośnik Przeniesione z HP do Maszyny > Zrób to sam ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#3 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:22

Ładowacz na podnośnik Do jakiego ciągnika chcesz ten ładowacz, ile masz pieniędzy do wydania, jakie narzędzia pod ręką i co chcesz nim wozić (bele, big-bagi, duże kostki, piasek, kamienie, buraki, obornik, gałęzie itd.)?? Bez tych informacji ciężko jest Ci pomóc...

#4 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:14

Ładowacz na podnośnik Ja mam Ursuska C-328 i narazie chce do niego to zrobić, kasa nie gra roli. Potrzebuje tego do wyworzenia obornika ze stodoły, bo mam strusie i owce i strasznie ubijają ściółke, a ręcznie to to jest straszna męcZarnia i potrzeba durzo czasu na to, prawie 2 dni. Ja widziałem że w necie był taki zrobiony wysięgnik z rury.Nażędzia to ja sam mam, spawarke itp. jakby co to mam sąsiada spawacza

#5 Share kret

kret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:20

Ładowacz na podnośnik Jak kasa nie gra roli to nie lepiej tura kupić to zawsze wygodniejsze

#6 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:44

Ładowacz na podnośnik Aż tyle kasy to ja nie mam ;) a po drugie C-328 i tur,,, yyyy widziałem już jak to chodzi. A jak narazie to ciągnika drugiego nie moge kupic bo jeszcze nie nazvbierałem tyle kasy

#7 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:01

Ładowacz na podnośnik ja teściowi do c 330 zrobiłem coś takiego na wzór krokodyla od tura tylko zakładane na podnośnik . wywalanie obornika idzie bardzo sprawnie , tylko tym nie załadujesz obornika na przyczepę

#8 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:33

Ładowacz na podnośnik polecałbym to dla siebie juz to zamawiam tylko tyle że ursus 330 może mieć kłpt to podnieś bo ja biore do u912 a wymiary ser. 120cm dł. wideł 90cm i wysokośc 90cm http://www.allegro.p...ika_okazja.html jesli chcesz wiedzieć więcej to pisz do mnie na priv lub gg 9447091 dzwoniłem do niego i wiem więcej
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#9 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 18:31

Ładowacz na podnośnik o właśnie o coś takiego mi chodziło, tyle że ja bym sobie zrobił mniejszy, troche. Podnośnik mam dobry u siebie więc o to to bym się nie martwił. A i na przyczepe to ja tego ładować nie będe tylko na sterte. Nie wiem jak zrobic tylko ten zatrzask co do wywracania.

#10 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 18:39

Ładowacz na podnośnik c 330 na tym ładowaczu ma kłopot podnieść balot słomy 120x 120 a co dopiero wyrwać warstwę obornika no chyba że będzie się zbierało warstwy po 5 do 10 cm . ja czyś takim kładę słomę na przyczepę c 360 bo teścia c 330 nie daje rady .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:20

Ładowacz na podnośnik Więc muwisz że może nie dać rady? tego obornika to sie troche zbiera, na środku to dochodzi prawie do pół metra :)

#12 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:39

Ładowacz na podnośnik daj sobie z tym spokój mam takie coś i co jak co ale parkietu tym nie da się ładować, tzn da się ale biorą się całe płaty i zaraz coś sie urywa coś s ie łamię, ten typ ładowacza tylko nadaje się do łądowania z pryzmy i to nie dość wysokiej i nie za mocno zbitej, taki świerzy luźny obornik lub mocno zmasowany da się brać ale mokre siano lub udeptany aprkiet za pomnij, bo będziesz tylko spawał to cudo pogniesz i będzie źle sie ładowało i po pierwszym dniu będziesz chodził połamany bo ciągle tzreba sięoglądać i za dzwignię zwalniać zatrzask na widłach
ja bym proponował kupić krokodyla i zamontować na tuz w 80tce i wynosić tym zestawem na pryzme za oborę a potem tymi kolcami może i by się dało łaodwać, ale napewno nie poradzisz sobie żeby wyrywać tym udeptany gnuj

#13 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:48

Ładowacz na podnośnik Ty no może i masz racje, poczekam jeszcze rok, dozbieram kasy i kupuje sobie Ursus C-360 albo MF 255 z turem, więc chyba lepiej na tym wyjde jak poczekam jeszcze troche

#14 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:58

Ładowacz na podnośnik jeżeli coś takiego cię interesuje to najlepiej spróbuj pożyczyć ,albo wynająć . popytaj może ktoś coś takiego ma ,a jak zda egzamin to będziesz miał wzór jak to zrobić . ja to moje kupiłem za cenę złomu od gościa , który kupił to do ładowania obornika i nie zdało mu to egzaminu i leżało to parę lat w pokrzywach. ja kładę tym słomę na przyczepę a do kiszonki (baloty 120x120 ) nie biorę tego bo boje się ze się połamie i nie będę miał czym kłaść słomy .pomyśl o takich widłach jak pisałem wyżej

#15 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 12 styczeń 2009 - 20:35

Ładowacz na podnośnik Ja też zrobiłem sobie w tym roku podobny sprzęt miał służyć do podrzucania obornika na płycie gnojowej :) robiłem maszynę tylko i wyłącznie z głowy i bez jakiegkolwiek wzoru. po pierwsze 30tka ma przysłaby podnośnik, po drugie bardzo nie wygodnie sie tym pracuje, po trzecie trzecie mało tym podniesiesz :) moje sie pogieło jak ojciec sie dopadł i na wiosnę musze poprawiać :)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#16 Share dante

dante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Majstrowanie

Napisany 14 styczeń 2009 - 13:22

Ładowacz na podnośnik Ja mam taki sprzęt na tylny podnośnik. Dokładnie to są takie duże widły zakładane na koniec igły od ładowania bel. Jak chcę to wożę bele albo zakładam widły i wyrzucam obornik. Bez problemu sięga ponad rozrzutnik.
Kiedyś były takie ładowacze na podnośnik, mam gdzieś schemat. Jak znajdę to wrzucę. Może jutro wrzucę fotkę swojego ładowacza.

Edit.
Projekt Państwowy Ośrodek Maszyn
Ładowacz1
Ładowacz 2
Może komuś się przyda.
Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.c...u/2/-My80dBQcp4

Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

#17 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 14:44

Ładowacz na podnośnik był kiedyś na allegro taki fajny ładowacz zachoidniej firmy była to nówka za 12 tys wszystko jak w ładowaczu poziomowanie ramka euro masywne wykonanie z lekkiej stali nie pamiętam jakiej zachodniej firmy dokładnie ale ciekawa propozycja na przedni lub tylny tuz montowany

#18 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 21:27

Ładowacz na podnośnik Cześć ja skonstruowałem taki ładowacz do 30-tki coś w rodzaju tura tylko zawieszone na podnośniku i z siłownikiem Całość waży ok 150 kg a udżwigu ma jakieś 450 bo póżniej przewraca traktor Rama główna z profilu 100*50*2 i wytrzymuje rwanie gnoju z 2,5 m pryzmy Jestem tak zadowolony że nie zamienił bym go na tura jak skołuję aparat to wrzucę zdj do galerii na razie to mam tylko takie z telefonu mogę przesłać na gg

#19 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 18:33

Ładowacz na podnośnik Jak jałowice ubiją w stodole obornik- w niektórych miejscach na metr B) to c360 ma co robić....wiosna B) czas wota stodoły otworzyć ...ale tur+c360 zdaje egzamin B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 18:09

Ładowacz na podnośnik Witam
Zamierzam skonstruować jakieś cudo na tylni podnośnik służył będzie głównie do ładowania obornika i proszę was o podanie jakiś wymiarów lub naprawienia tych linków z schematami bo nie działają a na nich były te informacje . Z góry dzięki.