Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przygotować krowe do wycielenia...??

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ania2728

ania2728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:45

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Ja na dwa miesiące przed wycieleniem zasuszam stopniowo odstawiam pasze objętościowe, treściwe i zdejmuje lizawki także zakręcam wodę w poidle (to normalne jak u wszystkich)
ale nie oto chodzi -po za suszeniu przez miesiąc stoi na samej słomie,sianie i niedojadach od innych krów(wtedy wodę tez dostaje ) ,następnie na 3 tygodnie przed wycieleniem zaczynam podawać stopniowo pasze objętościowe i treściwe w większych ilościach-z dnia na dzień coraz więcej czli pod koniec ciąży dochodzi do 80% calej dawki żywieniowej i po wycieleniu jeszcze tak gdzieś okolo tygodnia a potem juz 100% dawki i do tego jeszcze dochodzi -kwasny weglan sodu ,drozdze itp.... może ktoś ma lepsze sposoby na przygotowanie krowy do jak najlepszej wydajności w okresie laktacji (ja ze swojego sposbu wyciągam ze sztuki 8 -9 tys w 305 dniowej laktacji) ;)
Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Dzisiaj, 13:27
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 14:50

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Zakręcasz wodę????????? Do wody musi mieć dostęp non stop (jest to chyba nawet w wymogach unijnych)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share ania2728

ania2728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 15:04

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Jeżeli nie gubi mleka to trzeba zakręcić wodę żeby nie produkowała tyle, ale nie znaczy to ze przez miesiąc pic nie dostaje to by było znęcanie się nad zwierzęciem !!! :angry:
Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 15:14

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Spokojnie bez nerwów. Ja tam nie zakręcam nikomu wody i to mnie zdziwiło bo się pierwszy raz spotkałem z zakręcaniem wody.

PS nie cytuj posta wyżej

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 11 styczeń 2009 - 15:33

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Szczerze to ja też o czymś takim nie słyszałem, jeżeli krowa ma problem z zasuszeniem dostaje zastrzyk i jest ok
A propos samego procesu przygotowania do wycielenia krowy robię niemal identycznie jak koleżanka.
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#6 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 15:41

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? No ja nie zabieram pasz treściwych. U mnie nie dostaje śruty koncentratów a resztę kiszonek its dostaje ale mało

#7 Share kogut83

kogut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 luty 2011 - 23:19

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Też zakręcaliśmy wodę(pojona tylko 2 razy dziennie) jak nie chciała obciąć mleka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share LukaszNZUL

LukaszNZUL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i żużel :)

Napisany 12 luty 2011 - 23:27

Jak przygotować krowe do wycielenia...?? Tak wg mnie to troche za późno jest zasuszana. Lepiej jest zasuszyc tak 3 miesiące przed wycieleniem żeby komórki zdązyły sie w pełni zregenerować. a z resztą postępuje tak samo. Przed wycieleniem pasze treściwe podaje i wskazane jest duzo wapnia.

Edytowany przez LukaszNZUL, 12 luty 2011 - 23:35.