Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

191 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 20:08

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha lukasz ja się nie przyczepiam tylko chciałbym poznać dokładnie jakie środki dajesz na ochronę szczególnie na grzyby. Ile zabiegów, czy stosujesz T0 i T3.
Jeżeli napiszesz to wszystko ok. Ja też napisze ale dopiero jutro bo na drugim kompie mam karty pola.
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Dzisiaj, 20:54
  •  

#142 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 18 czerwiec 2009 - 20:31

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha ale @Łukasz chodzilo mi o to ze ja te rolnictwo widze w czarnych kolorach taki teraz jest moj swiatopoglad (zreszta studiuje w kierunku calkowicie nie zwiazanym z rolnictwem bo wielkiej przyszlosci to na gospodarce nie widze)

tez bylem w twoim wieku i tez kupowalismy maszyny tak jak u ciebie i wydawalo mi sie ze wszystko bedzie ok jesli zboze bedzie dorodne trawa na kiszonke konkretnie zrobiona itp a tu jeden wielki H.j i nic pozatym

co do tej unii to tez mi nie potrzebne te doplaty jak by nie one to ziemie moglbym kupic po 10 tysi spokojnie a teraz przez te zasrane doplaty jest po 35 i wyzej

#143 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 21:20

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha agronom ja na jesien do 5 dni po zasiewie pryskam ziemie triflurem
potem wiosną daje oprysk głowniena wyczynca i miotłe atlantis 04 WG chyba jakos tak nie pamietam
i falconem na maczniaka pryskam i oczywiscie anty wylegacz daje

#144 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 22:02

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha jaro - Z tym że za 5 czy 6 kl pięć ton nie urośnie . wuja ojciec jak gospodarzył to zbierał po 3 t A junior nawet po 6 w dobrym roku , nikt mi nie powie obornik to podstawa wani co tak że przyorać nie idzie:lol: odpowiedni płodozmian i pozostałe nawożenie i ochrona i plony są ,
lukasz12145 w plony 12 ton wieżę , jak byłem na praktykach u znajomego to zebrał 10,5 t pszenicy wcześniej nie wierzyłem mu ale jak byłem u niego na żniwach to uwierzyłem hehe u młody się śmiał na ojca kiedyś jak ty gospodarzyłeś to raz wkoło i zbiornik nie pełny a teraz jednej długości nie może zrobić ;)
A co do uni to zgadzam się np: co mi po tym że dostanę zwrot z prow jak maszyny poszły 100% w górę i jaszcze vat na maszyny wszedł I.T.P
A grupy producenckie lekiem na zmowę wielkich sieci sklepów nie są . ciocia robi u rzeźnika to mówiła kiedyś że smalec po 6,5 to za świnie dużo dostajesz a wtedy były po 3,4 z vat ;) dosłownie śmiech na sali jak z nią policzyłem to mój tucznik w sklepie ponad 1000zł wart !!!
A woja jest w grupie i mówi że no dla takiej sieci jest nikim

#145 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 23:20

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha vvojtas1
A nie wiesz jaki są wielkości statystyczne dochodu za 2007 lub 2008 rok . W internecie znalazłem chyba 2220. Szlak mnie trafia bo wyszło ze na członka rodziny mam coś w okolicach o 1,5 złotego więcej niż próg na stypendium . Masz k**** sprawiedliwość na świecie.

#146 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 07:51

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha popieram łukasz co do rent strukturalnych... prawda jest taka ze najmiejsi rolnicy i najwieksze nieroby podostawały po 2500zł a ich dzieci po 50 tys zł. teraz sie okazuje ze to bylo na nic bo te gospodarstwa nadal są takie jakie były: małe, zacofane, a właściciel dorabia gdzies u prywaciarza. wiem bo mam kilku takich sąsiadów za oknem. czy to o to chodziło w rentach i młodym? chyba nie!

#147 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 08:13

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha No niestety z tymi rentami to przegięcie a teraz jak ktoś pyta to się śmieją i odpowiadają że na pierwszą turę za dużo dali i teraz nie mają szlak moż etarfić, a co do tego ile zarabia to już pisałem, ale powtórze zostaje tyle co zaoszczedzić się da na inwestycjach i remontach, problem jest wtedy kty kilka czy kilkanaście lat nie da się nic zainwestować i było tak od 92-2001 w całej gminie może ze 3-5 nowe ciągniki przybyło, a teraz jest jeszcze gożej, bo społeczeństwo myśli że chłop nie ma co z pieniędzmi robić i kolekcjonuje najdroższe ciągniki maszyny, kiedyś znajomy znajomego policjant przy piwie tak nie mógł zrozumieć skąd podobno taki biedny chłop ma na ciągnik za 200-300 tyś i maszyny i tak szydził ż ejakby był biedny to by nie miał że na wieksze pół unia mu dała ale i tak skąd by miał na pół itd, dopiero informacja na ile lat jest kredyt preferencyjny na takie zabawki otrzeźwiła typa he he i od nowa że jakie to ryzyko niewiadomo co za 10-12 lat będzie itd, niestety ludzie żyją w onnym świecie i to nie tylko związanym z pracą i przy tym w innym wymaizre czasie wolnym ale i zupełnie innym wymiarze finansowym i nie chodzi o to czy ktoś zarabia więcej czy niej, tylko że obraca się dużo wiekszą kasą i dobrze jak coś zostaje czy wychodzi na zero, a bardzo niedobrze jak z tej dużej kasy nawet mała częśc wyjdzie na minus i tej świadomości ludzie pracujący poza rolnictwem nie mają, a wydaje im sie że jest tak super, bo z produkcji przecież musi się coś opłacać i być dochód, a dopłaty to taka premia, więc najlepiej by podzielić ziemię po rodzicach żeby każdy bral tą premię a jeden obrabiał bo i tak swoje zarobi ;)

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2009 - 09:36

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Jeśli ktoś uważa ze na 5 i 6 klasie spokojnie można uzyskać plon rzędu 6 ton.ha stosując prawidłową technologię uprawy to prawdopodobnie nie ma pojęcia jak wygląda gleba klasy 6.Kiedyś do pracy najmowałem Ukrainców i pracując w polu na klasie 4-5 twierdzili że takie coś używa się u nich do murowania.Ciekawe jak ktoś sobie wyobraża płodozmian na takiej glebie?Jedyną rośliną pozostaje ziemniak ,który niestety zawodzi ,chocby przez wszechobecne dziki dla których słabe ziemie i naturalne ich położenie wśrod lasów to ich ostoja.Zastanawia mnie dlaczego 6 ton nie uzyskuje się w panstwach europejskich jak np.Niemcy.Czyżby znali sie mniej na uprawie,a może nie dysponują takim sprzętem bądż technologią.A może są po prostu sa biedniejsi i ich na to nie stać.Ziemie i warunki klimatyczne mają przecież lepsze.

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2009 - 10:12

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Też mamy 6 i 5 kasę(dodatkowo góry), w całej gminie praktycznie nikt nie sieje pszenicy, tylko owies, żyto, pszenżyto. Najlepsze plony to ok 4,5 tony owsa w bardzo dobrym roku na stanowisku po ziemniakach. Jak tu porównywać dochód z gospodarstwem które ma 1 i 2 klasę, zbiera 9 ton pszenicy, 4 tony rzepaku? ONW tez nie wyrówna różnic...

#150 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 17:09

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

popieram łukasz co do rent strukturalnych... prawda jest taka ze najmiejsi rolnicy i najwieksze nieroby podostawały po 2500zł a ich dzieci po 50 tys zł. teraz sie okazuje ze to bylo na nic bo te gospodarstwa nadal są takie jakie były: małe, zacofane, a właściciel dorabia gdzies u prywaciarza. wiem bo mam kilku takich sąsiadów za oknem. czy to o to chodziło w rentach i młodym? chyba nie!

Żeby dostać przeszło 2000tys zł renty strukturalnej trzeba było przekazać co najmniej 20 ha. Jak ktoś miał mniej hektarów to dostał mniejszą rentę. średnia z pierwszej edycji wyszła 1700-1800 zł na rolnika z małżonkiem. Wiem że w obecnej edycji na rolnika z małżonkiem jest o parę złoty więcej niż w starej edycji wyszło średnio. Uważam że przeszło 2000zł to zbyt duże pieniądze za przejście na rentę strukturalna. Jednak nie przesadzajmy większość osób dostała sporo mniej pieniędzy. Prawda jest tak że najmniejsi rolnicy nie mieli szans dostać tak wysokiej renty jak piszesz.
Mieli szansę i się załapali tylko im pogratulować, Tobie z racji tego że tak się wypowiadasz chyba nie wyszło (mi też). Ja uważam że system jest chory a winni są u góry.
Obecne wymagania co do rent uważam za rozsądne, natomiast w młodym rolniku zrobiono przegięcie w drugą stronę.
sory za OT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:41

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Łukasz
A mógłbyś mi powiedzieć czy dajesz jakieś inne fungicydy oprócz falcona.
I w jakiej dawce go dajesz i w jakim terminie (T1, T2 czy inny)

I jakie dawki dajesz dolistnych??

A i mogłbyś pisać w taki sposób (ułatwia on widoczność w tekście)
np.

Na grzyba T3:

-Falcon 0,5l/ha
-Traper 0,5l/ha

Dolistne wiosna I:

-Mocznik 5kg/100l
-Siarczan 3kg/100l

Pozdrawiam
Agronom

#152 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 20:20

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha narazie nie mam czasu zeby pisac szczegułowy plan zabiegów wle napisze ci ze na 1900 litrów daje 5 worków mocznika po 25 kg i leje 5 litrów boru i to starcz mi na 7 ha

#153 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 20:44

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha ja nie mówię że co roku tak zbiera po 6t tylko pisałem że w dobrym roku! A ma ziemniaki , łubin, sorgo , na lepszych kawałkach bez 6kl to kukurydzę ma, jakieś mniej wymagające pszenżyta i jęczmień ozimy , gorczyce, i żyto z wyką w polonach , bardzo dużo obornika od bydła , no i ja jak mówisz ma bardzo duże problemy z dzikami i sarnami . Z czym na szczenienie mam styczności , i współczuję wszystkim tych problemów , tyle pracy i nakładu a one potrafię połowę z tego zniszczyć , a odszkodowania za to śmiechu warte jak mu wypłacają

#154 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 14:39

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha słuchaj jak masz problemy z zwierzyna to zgłazaj wszystkie szkody jakie masz bez wyjatku nawet te małe bo musi straznik lesny przyjechac z koła łowieckiego i wyliczyc straty a im wiecej strat tym szybciej koło sie rozleci albo beda mieli wiekszy imit na odstszał
moj wujek jest mysliwym i do niedawna nie zgłaszałem strat bo w kole był ale koło sie rozleciało i teraz wszystko zgłaszam i powiedziałem z innymi roznikami ze albo beda wiecej limitów wykorzystywac
albo ich zniszczymy ;)
i skutkuje jerzdza i pilnuja troche

agronom i jaka ta pszenica po tym siarczanie ?????
ja dawałem ale zrezygnowałem
nie pamietam ile daje dokładnie tych oprysków jakie dawki ale co ja ci bede pisał kazdy daje ruznie i potem ma ruzne plony
nikt mi prawdy nie powje i ja nie bede zbytnio mowił o opryskach bo to tez kazdego sprawdzona metoda

#155 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 15:28

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha jak on mówi to jego koło jest nastawione na gości z zagranicy , więc odszkodowań się nie boją , ale % straty jakie oni wyliczają to jest problemem . ostatnio stwierdzili mu że niech sobie pole odgrodzi , a kiszonki czy siana nie idzie w jego okolicy kupić bo wszyscy mają bydło

#156 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 18:19

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Łukasz a w jakiej formie bor podajesz?

#157 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:13

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha doloistnie dodaje do oprysku na wstszymanie wzrostu imieszam razem z mocznikiem
kupuje w banieczkach po 5 litrów
pryskam dyszami normalnymi jak na opryski herbicydowe nie jak do rsma

a o co chodzi ci z tymi skrutami T1 T2 T3 nie kapuje

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:22

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha A nie lepiej dać superfosfat borowany.Będzie zboże gęste jak las. ;)

#159 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 20 czerwiec 2009 - 22:31

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha po co dajecie ten bor w zbożach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 08:26

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha xemit co do superfosfatu borowego to nie probuje i nie chce miec zborza gestego jak las na ile siejesz zborze ??
mam poruwnanie w tym roku 30ha popryskałem borem o dawce 0.7l\ha i jest ruznica i to duza
a 30ha nie pryskałem tylko mocznikiem no i podsychaja tam rosliny liscie schna od gory do dołu <na 1\3 liscie sa zołte> a tam gdzie dałem bor pszenica jest ciemna i zdrowa jak szuwar
za gesta nie moze byc bo bedzie duze nasilenie maczniaka i sie wyłozy jesli nie prysna ale zawsze pryskam
w tamtym roku miałem 2.8ha nie pryskanej na wzrost <trenda>
jak zaczołem kosic bizonkiem to nie wierzyłem i specjalnie warzyłem przyczepy było 22.5t do dzis pamietam a w kawałku jest 2.8ha w tedy sypła mi 8 ton ale lerzała wałem i powiedziałem ze zawsze prysne bo było troche meki przy koszeniu

xemit a ty co dajesz superfosfat borowy??? :0