Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

191 odpowiedzi na ten temat

#81 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:31

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Ja mam ziemię. Nie pisałem, że rolnicy to Panicze!
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Dzisiaj, 23:56
  •  

#82 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:40

Jak Ci się tak nie opłaca to zrezygnuj z rolnictwa albo w tym roku weź sobie zeszyt i napisz w nim wszystko co wydałeś i co sprzedałeś pogadamy za rok.

dlatego kupiłem sobie program do "prowadzenia" gospodarstwa, mamy plan z ojcem dokładnie, skrupulatnie pisać wszystkie możliwe wydatki i dochody, zobaczymy co z tego wyjdzie

Łatwo policzyć 20ha przeliczeniowych razy 2220 zlotych = 44400zł na rok /12 to będzie 3700zł :) :) :)

to jest kpina te przeliczniki, mamy ok 50ha przeliczeniowych wiec tym sposobem powinno byc 100000 co daje srednio 8tys miesiecznie, oddam ziemie i pojde jeszcze komus pilnowac gospodarstwa za takie pieniadze.

A jak mam policzyc dochod z uprawy zboza w sytuacji gdy wszystko co zbiore zuzywam we wlasnym gospodarstwie karmiac kurczaki. Za rok 2008 przyjac mam cene z kwietnia czy wrzesnia czy srednia? Jak policzyc koszty magazynowania i zamrozonych pieniedzy? Jak ktos sprzedaje wszystko i ma faktury to siada i liczy przychody i wydatki. Pytanie jest zadane zbyt ogolnie bo kazde gospodarstwo jest inne i nie nalezy generalizowac ze 20 ha zarabi 10 czy 20 tys. Trzeba rozpatrywac konkretne przypadki. A to moze byc trudne bo co komu do tego ile ja zarabiam? Wiem to ja i US i starczy. Mowie wam zapytajcie Kulczyka ile on zarabia. Myslicie ze powie?

bardzo prosto, skoro masz kurczaki to masz z nich jakis zysk, nie wiem czy sprzedajesz na mieso czy jajka, no ale jakos je sprzedajesz,
nawet jak nie sprzedajesz tylko bijesz dla siebie to nie musisz kupic kurczaka ze sklepu wiec masz jakis przychod

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#83 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:43

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha pomijając to że forum zeszło z tematu

LeF
mam nadzieję że znasz definicję dopłat bezpośrednich wg definicji " rekompensata utraconych dochodów" więc przestań wciskać naokoło ludziom kit że rolnicy pieniądze dostają za darmo
zresztą aktualnie Polski rolnik dostaje 3 razy mniej kasy niż rolnik w Unii

na SPO skorzystało około 18000 rolników na PROW około 25000 (inwestycji było więcej ale większość beneficjentów korzystała kilkakrotnie z programów) podejrzewam że ten JD był z wsparciem unijnym.
1500000 rolników w Polsce moim zdaniem swoją wypowiedz opierasz na 1-2% polskich rolników w dodatku tych najlepszych (bo stać ich na JD czy inną maszynę) zresztą sam wspomniałeś że masz za mało ha na JD - ja to czytam że ten sąsiad ma tyle ha że potrzebuje JD.

zresztą jak już wspomniałem każdy sie rozwija i czasami wstyd że nie stać rolnika aby wymienić zużyty przestarzały sprzęt na nowy a jak popatrzysz czym pracują taksówkarze, firmy transportowe, czym rozwożą chleb piekarnie to dlaczego niby rolnika nie miało by być stać na podstawowe narzędzie pracy np. nowy ciągnik a niestety przeważnie nie stać go

bez urazy ale dlaczego nie dostrzegasz że w rolnictwie jest naprawdę trudno i że z tego powodu większość rolników narzeka czy to naprawdę tak trudno pojąć????

#84 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 styczeń 2009 - 07:55

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Mnie to najbardzoej denerwuje zawsze to naliczanie doplat na koniec wrzesnia karzdego roku i wtedy zbija nam Euro napewno do tej pory na 3,4 i znowu niby mamy dostac te 5% podwyzki a tu ani centa a wrecz nawet i mniej niz w ubieglych latach i to jest wlasnie niesluszne. Niech naliczaja te doplaty teraz jak Euro sie umacnia. A jeszcze jedno odnosnie wplacania doplat na konta ja dostalem decyzje juz na poczatku grudnia a kasy nie widu nie slychu, chcialem kupic ropy ta jasne kupisz nie ma za co no i jeszcze nadodatek podrozala. I tak unia obraca nas dookola paluszka.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#85 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 08:54

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha vvojtas1 jesteś nadinterpretacyjny. Nie pisałem, że rolnicy dostają za darmo kasy, pisałem że mają pewnego rodzaju ułatwienia. Za nic nie dostaniesz pieniędzy bo chyba wymogiem dopłaty obszarowej jest utrzymanie dobrej kultury gleby. To, że polscy rolnicy dostają tak mało to wina naszych negocjatorów...
Wiem, że macie ciężko ale ja i tak zdania nie zmienię. Szanuję trud rolnika, ale jeśli wyrażam swoje zdanie spotykam się z oburzeniem innych osób. Nie chce się kłócic z Wami. Sam chciałbym miec więcej pola ale cena 40tyś za hektar na moim terenie mnie przerasta. Nie mam takich funduszy..
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#86 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:12

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha LeF wyobraz sobie ze tona mieszanki u mnie kosztuje 350 zl, tona jeczmienia 450 zl i to wszystko musisz wiesc 100km w jedna strone. I teraz tak czy to jest oplacalne??? wychodowanie 4-5 ton mieszanki na glebie 5-6 klasy. Musisz dac NPK a zeby kupic to NPK musisz sprzedac zboze i teraz wychodzi tak, ze za 30 ton mieszanki kupie nawozy zeby miec taki sam plon, ale otoz nie kupie 2 tony saletry na pola i jakiegos wielosklkadnikowego na laki z 500kg aby sypnac i wale to. Taka oplacalnosc. Moj dochod to jedynie z lasu i drzewa ktore sprzedam.

#87 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:38

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha ale masz dopłaty, koniec i basta jest ci dobrze - tak mysle ja który prawie przeprowadziłem sie do miasta :)

a tak powaznie to mam 32ha i jeszcze kilka zwierzaków wiec wiem o czym mowa - ciesze sie ze pracuje na pełny etet a gospodare moge potraktowac jako hobby

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#88 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 10:33

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Dokladnie, tez mam taki zamiar skoncze studia i bede szukal pracy w mozliwych placach albo jakis swoj interesik krecic bede, A gospodarstwo bede mial bo lubie to robic postawie pare zwieerzakow zeby nie byc glodnym heheh. I tak bede kleil glupa.Typowe HOBBY.

#89 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:02

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Dlaczego porównujecie zarobki z gospodarstwa z zarobkami osoby zatrudnionej w mieście? Przecież prowadzenie gospodarstwa to prawie to samo co prowadzenie swojego przedsiębiorstwa.
I nie przesadzajcie z tym mesjanizmem polskiego rolnika.

#90 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:33

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha A nie wiesz że "prawie" robi wielką różnice

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:02

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Ale tylko w piwie. A według ciebie co różni gospodarstwo rolne of firmy?

#92 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:06

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Nie bede sie z toba klucil ale powiem ci ze z 20 ha i zeby je obrobic jak nalezy to sie nie wyzyje.

#93 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:26

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha moim zdaniem da sie wyrzyc tylko trzeba nieco kombinowac myslec na czym mozna najlepiej zarobic i jak najwiecej oszczedzac i wtedy moze da rade

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#94 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 21:47

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Życzę rolnikom aby rolnictwo wreszcie stało się opłacalne tak jak to jest w "innych zawodach".
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#95 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 21:49

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Lepiej zycz zeby bylo oplacalne tak jak w starej 15 krajow unii europejskiej.

#96 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 22:46

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Wczoraj i dzisiaj wywiozłem z domu 9 ton pszenicy a w zamian przywiozłem 2 tony nawozu i 200 l ropy. Ale opłacalność.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#97 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 17:48

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha gospodarka rolna rózni sie tym od inne działanosci ze po miesiacu czasu od załozenia włanej firmy już nasz jakiś dochód i zarazem koszty a rolnik inwestuje przynajmniej przez rok przy produkcji zboza a potem okazuje się ze zamiast zarobić to stacił, wiec jest duża róznica miedzy własna firma a rolnictwem jest to czas w ktróym jest zwrot kosztów poniesionych na inwestycje na robocie pracujesz 8 godzin na done a w rolnictwie nasz nielimitowany czas pracy niezależnie swiatek piatek czy niedzela i urlopu sobie nie zrobisz jak masz zwierzaki i sam gospodarujesz

#98 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:37

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha To starczy Tobie nawozu na 5 hektarów a sprzedałeś pszenicę z obszaru 1,5hektara (czy jak Ci tam sypało).

Jak nie masz zwierzaków to pół roku nic nie robisz.
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#99 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:44

gospodarka rolna rózni sie tym od inne działanosci ze po miesiacu czasu od załozenia włanej firmy już nasz jakiś dochód i zarazem koszty a rolnik inwestuje przynajmniej przez rok przy produkcji zboza a potem okazuje się ze zamiast zarobić to stacił, wiec jest duża róznica miedzy własna firma a rolnictwem jest to czas w ktróym jest zwrot kosztów poniesionych na inwestycje na robocie pracujesz 8 godzin na done a w rolnictwie nasz nielimitowany czas pracy niezależnie swiatek piatek czy niedzela i urlopu sobie nie zrobisz jak masz zwierzaki i sam gospodarujesz

:D :lol: :D :D Już nie róbcie z siebie takich ofiar. Rolnictwo od prowadzenia działalności niczym się nie różni. Warunki powinny być takie same dla wszystkich. Podatek dochodowy i przejście na ZUS.
GMO jest ok!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 20:53

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha No tak to dawaj ja przejde chetnie na zus i chce rente zusowska a nie rolnicza. Ty zajdziesz odbebnisz 8 godzin w robocie albo cos robisz albo siedzisz i zbijasz baki w fotel, a tu jestes 24/24h na nogach. Cielenie latanie z testowaniem mleka itp. A roznie to jest. No za 9 ton pszenicy to wziolbym moze 4500 zl czyli na nawoz na laki. na 5 hektarow, a zeby miec 9 ton pszenicy to na moich waunkach glebowych musze zasiac 2-3 ha i dobrze dac nowozu i to zalezy od roku susza czy mokry.
Dzis nabralem 10 ton przenzyta i sprzedam je po 380 zl tona i ale lupne kasiory. Kupie tone ropy, ktora oborze, obsieje i posianuje na wiosne.
A gdzie jeszcze tona na jesien.??

Taka gadka na temat dochodow 20 hektarowego gospodarstwa jest bez sensu lepiej zalozcie nowy temat i gospodarstwa o powierzchni 50 ha i wiecej. I tam sobie policzcie dochody.