Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

191 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:46

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Tak,tak LeF widzę że jesteś człowiekiem światowym,młodym i wykształconym niestety z tzw. "syndromem Biedronki"-zapewne uważasz że jedzonko powstaje w supermarkecie :),rolnicy to nieroby i pijawki znaczy wypisz wymaluj typowy czytelnik "Gazety Wyborczej" i komentator artykułów wszelakich o rolnictwie(życzliwych inaczej) na WP.pl-a co przedsiębiorcy w Polsce nie narzekają ?,robotnicy,nauczyciele etc też nie ?-tylko rolnicy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Dzisiaj, 03:07
  •  

#62 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:51

To chyba źle gospodarzycie. U mnie w okolicy biedy po rolnikach nie widac. Wyście nauczyli się narzekac kilka lat temu i do dziś biadolicie.
Denerwuje mnie widok rolnika, który narzeka wciąż na swój byt a za plecami ma duży nowy dom i jakiegoś JD.

Weźcie zostawcie tą ziemię i połóżcie się do góry spławikiem jak się tak nie opłaca!!

Lef a ty co, zazdrościsz sąsiadowi jd czy całych 20ha? to że ktoś ma nowego jd to znaczy tylko tyle że będzie przez 15 lat płacisz raty za niego, a nie że se kupił za gotówkę (napewno na 20 ha)
Cóż w tym kraju robi się wszystko aby chłop zawsze był naznaczony z daleka żeby widać było że to chłop i żeby ani grosza nie miał, tylko ryrał za darmo

#63 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:53

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Szału nie ma, niestety, wcale te kalkulacje uprawy roślin przy obecnych cenach nie wychodzą tak różowo .Podatek rolny jest podatkiem zryczałtowantm ,niekorzystnym ,bo nie przekłada się jego wysokość na sytuację rolnika.Czy jest urodzaj czy go nie ma ,czy jest cena dobra czy byle jaka ,trzeba bulić i już.A dochodówka wiadomo byłaby sprawiedliwa .Ileż rolnik musi kasy wrzucić w swój warsztat pracy to wszystko są KOSZTY.I nie oszukujmy się gospodarstwa inwestujące ,rozwijające się ,nowoczesne wcale takich dochodów by nie wykazywały .Śmieszy mnie np zazdrość co niektórych ludzi w odniesieniu do maszyn ,przecież są one niezbędne do wykonywania pracy i powinny być takie ,zeby praca była lżejsza i przyjemna .Co ,do koni mamy wracać? Wiem ,ze w zawód rolnika jest wpisana skłonność do biadolenia ,sama to robię ,otóż to po części wynika z charakteru naszej pracy,my poprostu mamy wszystko pod chmurką i tak naprawdę wkładamy ogromne pieniądze w tę ziemię i trzęsiemy się o nasze plony.Bynajmniej ja tak mam,dopóki wszystko nie jest w magazynie dochodów nie liczę.Mam znajomych z miasta którzy twierdzą ,ze wieśniakom to się żyje ,kasę darmo z Unii dostają ,żeby jeszcze tylko raczyli zauwazyć ile na to trzeba pracować i główkować to byłoby miło .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:54

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Masz racje jaro wszyscy moga sobie strajkowac, robia jakies namiotowe miasteczka i inne bajery a jak rolnik otworzy gebe to juz jada po nim ze dostaje doplaty, a za te ich doplaty to sobie mozna za przeproszeniem podetrzec. Wczesniej rolnicy wyszli na ulice to jak zostali potraktowani palami i gomowymi kula od mentow. I jaki z tego moral: ze wszyscy moga a rolnik wszystko wytrzyma.
W mojej okolicy wszyscy tak liczyli na Metal-Fach ze bedzie zatrudnial no i zeczywiscie do tej pory jakos tam pracowali tacy punktowi spawacze, ale pan Kucharewicz zacza robic selekcje i sie z tego ciesze. Teraz siedza w chatach pijusy i mysla ze zapuzno inwestowac a roboty niema i czekaja tylko na gotowa kase z unii ktora zaraz przepija. I tak to jest.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#65 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:59

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha A ta dopłata to nijak wyglada przy kosztach uprawy np pszenicy ,nawet na saletrę nie starczy.!!!

#66 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:21

To chyba źle gospodarzycie. U mnie w okolicy biedy po rolnikach nie widac. Wyście nauczyli się narzekac kilka lat temu i do dziś biadolicie.
Denerwuje mnie widok rolnika, który narzeka wciąż na swój byt a za plecami ma duży nowy dom i jakiegoś JD.

Weźcie zostawcie tą ziemię i połóżcie się do góry spławikiem jak się tak nie opłaca!!

Jak mam nie narzekać kiedy moje krówki jedzą na miesiąc za około 4,5tys, a za mleko dostaje 4tys, z czego mam do nich dokładać. Samymi dopłatami nie obrobię 20ha.

#67 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:30

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Najwięcej na 20ha w tym roku zarobił mój kolega oddal pole w dzierżawę (za dopłatę i podatek) i posiadał kwotę cukrową. Na czysto wyszło ponad 20tys.zł

#68 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:31

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha w moich stranch ci co byli nastawieni na produkcje trzody to tak zarobili ze musieli iść do roboty by dołożyć do interesu. jak masz ziemie kasy I-III to jeszcze jakoś to się ciagnie jak gospodarzysz na 5i 6 klasie to sobie mozna obliczyć koszty i trzeba dołożyć do interesu. kazda inna branża po miesiacu od zainwestowania grosza ma jakieś tam zyski i koszty a w rolnictwie pomosisz koszty przez rok a o przychodzie który uzyskasz dowiesz sie za rok od dnia rozpoczenia inwestycji.w moich stronach jest takich kilku ,,biznesmenów'' który chcieli dorobić się na rolnictwie i pochodza z miast i maja kase to mysleli ze ja szybko pomnozą jak się pozniej okazało nie liczyli się z tym iż na roli trzeba pracować od świtu do nocy a efekty tej pracy sa mizerne.

#69 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:32

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha JARO nie znasz mnie i nie oceniaj. Nie jestem z miasta, jeszcze nie wykształcony bo studiuję, wp nie odwiedzam, do biedy na zakupy nie chodzę i gazety wyborczej nie czytam. Inne grupy społeczne też narzekają ale i tak uważam,że nie mają tak "ułatwiane" jak Wy.

Kuki19 niczego nie zazdroszczę, moi sąsiedzi brali za gotówkę. Ja JD nie kupię bo mam za mało hektarów na nowy traktor, mimo że JD o małej mocy też są produkowane.

To jeśli nic nie zarabiacie tylko bierzecie kredyty na to aby życ proponuję sprzedac ziemię, chętni na kupno się znajdą z pewnością, i życ z uzyskanej kasy. Po co macie się pogrążac w kredytach coraz głębiej i głębiej....
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#70 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:40

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Nie jeden tak myślał sprzedam wszystko i będę pan.... i jak skończył na zasiłku dla bezrobotnych w zrujnowanym domu. Duża kasa szybko sie rozchodzi. Każdy zna takie przypadki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:43

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha To jakie mamy te ułatwienia ?Żeby było śmieszniej ja z kolei spędziłem pół życia w mieście i muszę powiedzieć jedno-ludzie w mieście pojęcia nie mają jak mają dobrze-a co mnie wtedy (gdy żyłem w mieście) obchodziła pogoda,cieląca się krowa ,remont maszyny-obchodził mnie jedynie czynsz,prąd samochód ,w sobotę i niedzielę mogłem wyspać się do woli-uprzedzając Twoją LeF wypowiedź-nie,nie sprzedam gospodarstwa a zresztą jak myślisz-na jak długo starczyłoby tej kasy ?

#72 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:47

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha @LeF - a co ci do tego ze sobie kupili - mieli skądś kase to sobie kupili widocznie mieli taki kaprys - moze im coś UE dołożyła i tyla w temacie - nie obraź się przypadkiem ale najwyrazniej nie zazdrościsz im tego JD tylko tych dopłat - bo jak sam wczesniej pisałes ty ich do swoich 5ha nie dostajesz - widocznie jak były grunty zgłaszane do dopłat to trzeba było ruszyć 4 litery i pozałatwiać tak zeby dopłaty dostać - mozeni nie są to jakieś kokosy ale te 600zł do ha piechotą nie chodzi - jak to mówią "bez złotówki nie ma stówki"
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#73 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:49

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Nie czytasz postów, już pisałem o dopłatach kredytach niskoprocentowych itp. W ogóle mnie nie znasz i nie chciałem zadac Tobie pytania "Czy sprzedaż gospodarkę?" Kasy starczy na długo w zależności jak się będzie nią gospodarowac. Rolnicy, jak piszecie, żyjący w ciągłym problemie (pieniądze) już zadbają o to żeby starczyło. Przecież mówicie, że trzeba oszczędzac, więc umiecie to.

Można też zainwestowac w coś co będzie na Was pracowało..

Mechanizator!! Ja dostaje dopłaty, chyba, że u Ciebie czytanie ze zrozumieniem leży i płacze. Pisałem we wcześniejszych postach. Nie będe odpowiadał chamstwem na chamstwo (rusz 4 litery w Twoim poście). JD nie zazdroszczę tylko wyjaśniam, że są tacy rolnicy, którzy kupują coś za gotówkę. Piszesz posty nie odnoszące się do całości
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#74 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:59

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Owszem czytam-tylko czy jeżeli o czymś nie napisałem to i o tym nie wiem ?Dopłata ?-jeżeli już znaleźliśmy się w strefie WPR to te dopłaty należą się nam jak psu kość co więcej POWINNY być przynajmniej takie jak w krajach Starej Unii a nie że jest tak że dopłaty mamy niższe ,zmieniają nam ciągle reguły gry ,Zachód miał na dostosowanie się lat kilkadziesiąt a u nas kilka (że nie wspomnę o pułapie z którego startowały gospodarki).
Co do kredytów niskooprocentowanych-tu chylę czoła i się zgadzam-i tylko tu

#75 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:00

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha mir 36 ma rację to nie jest łatwy chleb i zdarza się tak ,ze trzeba poza gospodarstwem dorobić.Mój ojciec kiedyś miał 20 ha i wszelką hodowle pamietam ile było roboty.Ja z mężem mam kilka razy większe gospodarstwo bez hodowli ,fakt teraz laba ale latem ,jesienią ileż musimy tyrać ,ludzi do roboty nie ma a jak są to trzeba ich pilnować, bo piją ...Miszczuchom teżz nie ma co tak zazdrościć bo życie na wsi jest fajniejsze ,do miasta można zawsze pojechać, ale tam zyć?

#76 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:03

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Bez tych kredytów nie było by wcale rozwoju, przy takiej opłacalności jaka jest w rolnictwie nikt nie poradził by sobie z kredytem na komercyjnych warunkach.

#77 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:11

Nie czytasz postów, już pisałem o dopłatach kredytach niskoprocentowych itp. W ogóle mnie nie znasz i nie chciałem zadac Tobie pytania "Czy sprzedaż gospodarkę?" Kasy starczy na długo w zależności jak się będzie nią gospodarowac. Rolnicy, jak piszecie, żyjący w ciągłym problemie (pieniądze) już zadbają o to żeby starczyło. Przecież mówicie, że trzeba oszczędzac, więc umiecie to.

Można też zainwestowac w coś co będzie na Was pracowało..

Mechanizator!! Ja dostaje dopłaty, chyba, że u Ciebie czytanie ze zrozumieniem leży i płacze. Pisałem we wcześniejszych postach. Nie będe odpowiadał chamstwem na chamstwo (rusz 4 litery w Twoim poście). JD nie zazdroszczę tylko wyjaśniam, że są tacy rolnicy, którzy kupują coś za gotówkę. Piszesz posty nie odnoszące się do całości

u mnie z czytanie całkiem całkiem

wiec jesli dopłaty dostajesz to o co ten hałas ?? - jest kasa to jest jak nie bedzie to sie bedziesz martwic i tyle - a co do sąsiada to zamiast zastanawiać sie skad on na to wzioł pieniadze to najlepiej kupic flaszeczke i ypic z nim coby mu się sprzęt dobrze sprawował

a jesli chodzi ci o to że rolnicy narzekają - o cóż taki naród taka profesja - narzekanie mozna w rolnictwie zaliczyc do chorób zawodowych i nie zmieni sie tego przez kilka lat - poza rolnictwem tez są rózne zawody - zapytaj któregokolwiek z właścicieli warsztatów samochodowych jak mu interes idzie - zobaczysz identyczna reakcje na tle nowego samochodu zaparkowanego pod piękna willą
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#78 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:22

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Ja też znam takich co kupują częśc maszyn za gotówkę, tylko że oni oprócz gospodarstwa, zajmują się jeszcze inną pracą. Wygląda to w ten sposób, że pracują ciężko non-stop, po to aby na coś odłożyc, nie jeżdżą latem nad morze a zimą na narty, ciągle pracują............. pytam się Kolego czy jest im czego zazdrościc???
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#79 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:24

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Ja nie robię hałasu, prowadzimy ożywioną dyskusję. Z tym narzekaniem to masz rację, jakby nie było to i tak My Polacy będziemy na coś narzekac.
Zeszliśmy trochę z tematu, ale chyba unaoczniliśmy autorowi wątku, że praca w rolnictwie jest ciężka i mało opłacalna. Ja już nie będę się sprzeczał co do tej opłacalności. Ale ja na 5 ha nie wyjdę na "0", raczej..
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:25

JARO nie znasz mnie i nie oceniaj. Nie jestem z miasta, jeszcze nie wykształcony bo studiuję, wp nie odwiedzam, do biedy na zakupy nie chodzę i gazety wyborczej nie czytam. Inne grupy społeczne też narzekają ale i tak uważam,że nie mają tak "ułatwiane" jak Wy.

Kuki19 niczego nie zazdroszczę, moi sąsiedzi brali za gotówkę. Ja JD nie kupię bo mam za mało hektarów na nowy traktor, mimo że JD o małej mocy też są produkowane.

To jeśli nic nie zarabiacie tylko bierzecie kredyty na to aby życ proponuję sprzedac ziemię, chętni na kupno się znajdą z pewnością, i życ z uzyskanej kasy. Po co macie się pogrążac w kredytach coraz głębiej i głębiej....

sprzedać ziemie byle idiota potrafi ale utrzymać ją i sprawić by zarabiała na siebie i na rolnika to już większe wyzwanie. Moim zdaniem największym problemem na wsi jest pogoda. Ten co siedzi w mieście za biurkiem jemu wszystko jedno czy deszcz czy słońce upał lub grad. On 1 dostaje wypłatę i koniec. Na wsi trzeba kombinować żeby starczyło do 1 i wież mi że czasem ciężko to wychodzi :angry: a wtedy pojawia sie taki mądrala i mówi że rolnik to i tak zyje jak panicz bo dopłaty ma jd jezdzi wille buduje i jeszcze na wakacje jedzie z żoną. Skoro my mamy tak dobrze to czemu i wy nie spróbujecie takiego zycia?? niech kazdy kupi trochę ziemi i spróbuje zrobić coś z niczego