Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

191 odpowiedzi na ten temat

#181 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 14:36

jakoś nie widzę po sprzetach na jakich pracują rolnicy na wsi tej nieoplacalnosci:) jak tak się wam nie opłaca i nie jesteście nawet na zero to w jaki sposób zyjecie? :) nadal mamy bezrobocie na poziomie 10 proxent:) a waszymi hektarami zajmna się Ci którym będzie się opłacać :)

Jak żeś taki spostrzegawczy, to pewno zauważyłeś że te sprzęty (oj bolą oczka?)nie pracują na 20ha, a przynajmniej o 50ha więcej.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Dzisiaj, 21:13
  •  

#182 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 15 sierpień 2016 - 14:51

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha I większość jest na kredytach,nie jest to własnością rolnika tylko banku dopuki nie spalci kredytu

#183 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 16:44

Bez biadolenia. W ostatnich 4 latach na terenie przybyło kilka nowych kombajnów, co podwórko to ciągnik z napędem, kombajn u co drugiego gospodarza. Z średniej klasy ziemi da się wyciągnąć z dopłatą 2000zł uprawiając zboże. Przy hodowli wyjdzie więcej. Ziemniak w szczególności biały w ostatnich kilku latach dawał dobre pieniądze (8-12 tys zysku). 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:07

Bo tak będzie , tylko że to powolny i długotrwały proces B) . Niektórzy jeszcze liczą że coś się zmieni i wegetują . :wacko:

Tak tylko ze czytajac taki temat jak ten i podobne to tylko na tym forum wegetuje jakies 80% uzytkowników wiec nie gadajcie ze tak wszyscy biednie zyja bo jakos po sasiadach i pobliskich wsiach tego nie widac to jasne ze nie kazdy ma merca czy nowego jd czy nh ale jest duzo zachodniego uzywanego sprzetu coraz wiecej ludzi zamienia bizony na classy i nh. Nie wspominajac o budynkach maszynach itp napewno jest lepiej niz chodzby z 8 lat temu

#185 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:12

jakoś nie widzę po sprzetach na jakich pracują rolnicy na wsi tej nieoplacalnosci:) jak tak się wam nie opłaca i nie jesteście nawet na zero to w jaki sposób zyjecie? :) nadal mamy bezrobocie na poziomie 10 proxent:) a waszymi hektarami zajmna się Ci którym będzie się opłacać :)

"zajmnąć" to ty się powinieneś swoją gramatyką ;).

Jasne że rolnictwo się opłaca  - ale nie tak jak ten dzieciak pisał.

Ja mam z dzierżawami delikatnie ponad 200ha. Nie liczę dopłat do zysku. Średnio z ha zostaje mi 2000-2500 zł zysku (tyle że do tego wchodzą też owoce). Dopłaty odkładam a z zysków inwestuję. I dzięki Bogu już kilka lat temu zacząłem część zysku inwestować w branże zupełnie nie związaną z rolnictwem. Ziemii już nie dokupuję chyba że okazyjnie i nie na cele rolne.

A jak ktoś mi bujdy wciska że z 15ha żyje "jak król" to mi się tylko śmiać chce. 20 lat temu to było jak najbardziej możliwe qale teraz niestety się dużo pozmieniało. A może stety - przecież 40% populacji nie może się zajmować rolnictwem a w Polsce większość to "działkowicze" a nie producenci rolni.

#186 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:54

czytając niektóre posty mam wrażenie że piszą je ludzie nie mający pojęcia o dorosłym życiu, plon dochód koszty i już liczą zysk ,a gdzie życie utrzymanie rodziny maszyn podatki awarie comiesięczne lub kwartalne opłaty awarie kredyty itd itp a tu czytam same dochody i taki gość z miasta czyta francja elegancja żyć nie umierać takie kokosy z tego rolnictwa ludzie zejdzcie na ziemie i piszcie coś sensownego a nie opisujecie gre rolniczą co grają młodzi farmerzy mażący aby pośmigać dużymi maszynami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#187 Share zaczad

zaczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 21:03

Zapewniam że z 20 ha będzie dużo kasy. Zapraszam na wieś do rozkręcania biznesu, nie widzę powodu by zniechęcać ludzi. Co jakiś czas pojawia się taki lub podobny temat, niech ludzie  zaczynają, kto im zabroni milionów się dorabiać.

#188 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 22:32

czytając niektóre posty mam wrażenie że piszą je ludzie nie mający pojęcia o dorosłym życiu, plon dochód koszty i już liczą zysk ,a gdzie życie utrzymanie rodziny maszyn podatki awarie comiesięczne lub kwartalne opłaty awarie kredyty itd itp a tu czytam same dochody i taki gość z miasta czyta francja elegancja żyć nie umierać takie kokosy z tego rolnictwa ludzie zejdzcie na ziemie i piszcie coś sensownego a nie opisujecie gre rolniczą co grają młodzi farmerzy mażący aby pośmigać dużymi maszynami

oczywiście kolego że tak się liczy, jak to napisałeś - przychód - koszty = zysk. Utrzymanie rodziny cięzko wliczać w "koszty" ale już wszelkie naprawy, podatki ,awarie, kredyty itp. jak najbardziej. 

Bo czy chodząc do pracy z pensji nie pokrywasz "kosztów" utrzymania rodziny, zatankowania auta?

Zajmowanie si rolnictwem to praca jak każda inna. Nie ma co stygmatyzować rolników - przecież i tak każdy z nas robi to dla pieniędzy. Mi osobiście jakby się nie opłacało to bym się ani dnia dłużej tym nie zajmował.

#189 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 18:55

A ja tem jestem zdania jak moi znajomi ze lepiej sie jak niektórzy mowia babrac w tych 15-20ha niz robic za 1300-1500 miesiacznie po 8h

A i bylbym zapomnial podkreslic ze po przeliczniu w zdłuz i poprzek a nawet na ukos :D lepiej sie zyje z tych 15-20ha z chodowla niz za to 1300-1500zł miesiecznie z pracy

#190 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:50

"zajmnąć" to ty się powinieneś swoją gramatyką ;).

Jasne że rolnictwo się opłaca  - ale nie tak jak ten dzieciak pisał.

Ja mam z dzierżawami delikatnie ponad 200ha. Nie liczę dopłat do zysku. Średnio z ha zostaje mi 2000-2500 zł zysku (tyle że do tego wchodzą też owoce). Dopłaty odkładam a z zysków inwestuję. I dzięki Bogu już kilka lat temu zacząłem część zysku inwestować w branże zupełnie nie związaną z rolnictwem. Ziemii już nie dokupuję chyba że okazyjnie i nie na cele rolne.

A jak ktoś mi bujdy wciska że z 15ha żyje "jak król" to mi się tylko śmiać chce. 20 lat temu to było jak najbardziej możliwe qale teraz niestety się dużo pozmieniało. A może stety - przecież 40% populacji nie może się zajmować rolnictwem a w Polsce większość to "działkowicze" a nie producenci rolni.

Jeśli można wiedzieć ile masz zysku bez owoców? I co uprawiasz?

#191 Share grzyb430

grzyb430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:snowboard, technika, elektronika

Napisany 22 sierpień 2016 - 21:50

Mam gospodarstwo ogólnie 16ha. 12 dostałem w darowiźnie a 4ha kupiłem po 40tyś za hektar. 

Sprzęt dostaję od ojca płacę jedynie za paliwo ale żadnych kosztów nie ponoszę z jego obsługą awariami itp. ujada się ojciec bo ma większą część gospodarstwa (2x c360 Farmtrac i Zetor 16145) 

W tamtym roku z dopłatami bo je oczywiście wliczam bo jakby inaczej wyszło około 40 tysięcy złotych dla mnie od tej kwoty należy odjąć podatek w wysokości około 2 tysięcy na rok średnio na hektar wyszło 3 tyś złotych zysku. Bardzo dużo nadrobił mi rzepak bo miałem 4,7t/ha i poszedł po 1500 zł średnio uprawiam zboża w tym 6ha kukurydzy na ziarno i rzepak (rzepak później 2x pszenica) gleby mamy słabe IVa i IVb oraz trochę V. Pszenica plonowała 6,3t/ha kukurydza około 12t na mokro 

W tym roku ozimina przemarzła zebrałem 5,8t i cena jest niższa bo paszówka jest po 600 więc w tym roku ze zboża będzie około 2tyś z dopłatą z rzepaku zostało 3tyś/ha kukurydza jeszcze nie wiem ale generalnie lipa. Do całej tej zabawy powinno być doliczone koszty remontów itp. myślę że to jest jakieś 200 zł od hektara. 

I teraz tak ja sprzedaje zboże od razu ojcu on je magazynuje czyści (puszczamy przez wialnie) jak trzeba to trochę podsuszy w tym roku praktycznie wszystko szło na suszarnie bo jeszcze teraz mamy zboże na pniu. W moich terenach (Lubawa) do teraz nie było pogody żeby pszenice na Bin zasypać. 

I tak Panowie całkiem poważnie to średnio trzeba przyjąć na takich ziemiach jak moje prawdziwy zysk na rękę na poziomie około 2 tysi z hektara z dopłatą bo wszystkich kosztów nie policzysz ale one są czyszczenie magazynów punktów przyjęcia zboża oleje filtry czas nie liczymy czasu swojej pracy dalej dalej dlej

No i rocznie z tej kupionej ziemii mam około 20tyś rat z odsetkami dla banku utrzymanie domu prąd opał, samochodu - paliwo na dojazdy do pracy żony itd. Wziąłem młodego rolnika chciałem dokupić 2ha od sąsiada na wiosnę w tym roku. Ziemia poszła po 75tyś za ha (za IV klase) To, że mam na jedzenie zawdzięczamy pracy za najniższą żony sam jestem na pensji u ojca 10zł/h czyli urobie średnio 2k na miesiąc i dzięki temu jakoś się kręci ale wszystko na styk jeszcze 2 -3 ha i jestem ugotowany na 10 lat i żyję jak biedak zepie***ając jak wół. Sens tego wszystkiego i kasa na inwestycje i godne gospodarowanie kręci się przy około 100ha. My zaczynaliśmy od 6 teraz jest 55. Pozdro 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#192 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 07:25

@grzyb430 wreszcie jakaś rozsadna wypowiedz zaczynaliście od 6ha ale ile lat temu i zobacz jaką wartość teraz ma 55ha

ZETOR TEAM