Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

191 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qazqaz

qazqaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:59

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Chciałbym się dowiedzieć ile zarabiacie na czysto z 20 hektarowego gospodarstwa lub ok 20 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:04

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Nic. A kto Ty jestes ? Urzad Skarbowy? Idz zapytaj Kulczyka ile on zarabia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:05

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Coś mnie kusi żeby zmienić nazwe tematu na "Ile tracicie na 20ha gospodarstwie" bardziej by odbijało rzeczywistosc.

#4 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:14

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha albo "czy wychodzicie na 0??" ;) ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#5 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:18

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha moze pytanie powinno brzmieć ile jesteśmy do tyłu w roku ubiegłym skoro my dostajemy grosze za nasze produkty a płacimy coraz więcej za środki do owej produkcji

#6 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:32

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha według wyliczeń mojej pani profesor faktyczny roczny dochód z jednego hektara wynosi 700zł, więc 20x700= 14000zł/rok, czyli około 1150 zł miesięcznie. jeśli to podzielisz przez 2 przy założeniu,że pracują dwie osoby /rolnik z żoną/ to masz blisko 600 zł na osobe. są to wyliczenia pani profesor z mojego uniwersytetu. przy założeniu, że średnia pensja brutto w Polsce wynosi około 3500 zł/miesiąc mamy jasne porównanie co do zarobków na wsi i w mieście. pozdrawiam.

#7 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:37

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Zgadzam się z kolegom tylko trzeba uwzględnić profil gospodarstwa i innych aspektów które można wyliczać bardzo długo.

Podejrzewam że analiza dotyczy ostatnich 12 miesięcy....

Tak propos jak wszyscy dokładają to z czego spłacają kredyty kupują te JD itp. budują obory, biorą kredyt ale muszą go o dać .....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#8 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:51

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha kolego, ja napisałem o 20 ha ziemi i jakie z tego faktu wynikają dochody. nie mówimy tu o innych uprawach- typu sady, borówka, chmiel, ani o hodowli zwierząt. moje wyliczenia pokazują tylko przykład. poza tym 20 hektarowe gospodarstwa biorące nowe JD itp to ciągle rzadkość, bądżmy szczerzy, trzeba mieć trochę więcej ha, żeby kupować, budować itp.

#9 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 14:12

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Tak jak napisał ktoś wyżej trzeba zabrać po uwagę kilka rzeczy a nie tylko ile ha.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#10 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 15:51

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

moze pytanie powinno brzmieć ile jesteśmy do tyłu w roku ubiegłym skoro my dostajemy grosze za nasze produkty a płacimy coraz więcej za środki do owej produkcji

Jak Ci się tak nie opłaca to zrezygnuj z rolnictwa albo w tym roku weź sobie zeszyt i napisz w nim wszystko co wydałeś i co sprzedałeś pogadamy za rok.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:01

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Ja mam 20 ha ziemi i powiem wam zeby nie wypady po drzewo do lasu to juz dawno bysmy z torbami poszli, taka cena mleka i wszystkiego, jak zaczniesz dochodzic do czegos to znowu jest juz za pozno.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#12 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:09

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Ile zarabia? zależy co produkuje i jak moim zdaniem temat trochę bez sensu w jednym roku coś zarobi a w drugim nie ciężko na to pytanie odpowiedzieć subiektywnie.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#13 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 942 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:46

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Łatwo policzyć 20ha przeliczeniowych razy 2220 zlotych = 44400zł na rok /12 to będzie 3700zł ;) ;) ;)

#14 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:10

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Nie wpadajmy z jednej skrajności w drugą.....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#15 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:33

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Wszystko zależy od profilu gospodarstwa ;) myśle ze nie ma sensu porównywać np gospodarstwa w którym produkuje sie żboże z gospodarstwem warzywniczym, sadowniczym itp.
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#16 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:38

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Rownie dobrze mozna zadac pytanie: ile zarabia firma zatrudniajaca 20 pracownikow albo majaca 20 ciezarowek i zajmujaca sie transportem. Temat troche bez sensu jak dla mnie

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#17 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:17

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha temat moze i sens jakis tam ma ale pytanie powinno być bardziej skonkretyzowane - a wypowiadajacy sie niech piszą konkretne sumy czy koszty w przyblizeniu chociaż do tysiecy zł bo jak narazie to połowa brzmi jak hasła z transparentów partii politycznej która w poprzednich wyborach do sejmu nie weszła - najlepiej niech kazdy z was okresli jakie ma przychody (czyli produkcja roczna razy cena sprzedazy) oraz niech sie okresli jakie ma koszty (tez w przyblizeniu ale szczerze i bez koloryzowania sytuacji ile rocznie na nawozy na srodki ochrony krus i inne) wtedy kolega który załozył temat sam zobaczy jaka jest opłacalność w rolnictwie - a wiec konkrety panowie konkrety !!!

a co do wspomnianej wczesniej sredniej płacy w sekorach nierolniczych (3500zł/msc) to drogi @wlodas powiem ci tylko tyle ze jest to wartość srednia do obliczenia której wlicza się tych co zarabiają płacę minimalną (840 zł na reke miesiecznie) i wspomnianego pana o inicjałach J.K. wiec sam sobie odpowiedz na pytanie jaka jest srednia płaca w rzeczywistości
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#18 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:25

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha A jak mam policzyc dochod z uprawy zboza w sytuacji gdy wszystko co zbiore zuzywam we wlasnym gospodarstwie karmiac kurczaki. Za rok 2008 przyjac mam cene z kwietnia czy wrzesnia czy srednia? Jak policzyc koszty magazynowania i zamrozonych pieniedzy? Jak ktos sprzedaje wszystko i ma faktury to siada i liczy przychody i wydatki. Pytanie jest zadane zbyt ogolnie bo kazde gospodarstwo jest inne i nie nalezy generalizowac ze 20 ha zarabi 10 czy 20 tys. Trzeba rozpatrywac konkretne przypadki. A to moze byc trudne bo co komu do tego ile ja zarabiam? Wiem to ja i US i starczy. Mowie wam zapytajcie Kulczyka ile on zarabia. Myslicie ze powie?

sprzedam

#19 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:43

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha hehe - powie powie - bogaci lubią sie chwalic ;)

jesli zuzuwasz całe zboże u siebie to jako przychód bierzesz tylko kase ze sprzedazy kurczaków (no chyba ze tez sam wszystkie zjadasz) - cene mozesz sobie przyjac dowolną (najlepiej taką która jest najbardziej zblizona do tej jaką ty uzyskałeś) pisałem ze nie musi być dokładnie - nie buj sie autor tematu nie jest z US bo oni mają bardziej perfidne metody ;) najwyrazniej ktoś nie w temacie rolnictwa chciał błysnać albo chce w przyszłosci zostac rolnikiem na 20 ha innej opcji nie widze

co do konkretnych twoicj pytanek to moze tak - przyjmuje się że:
- koszt eksploatacji magazynu to jakieś 20 zł/m2/rok
- zamrozony kapitał to 5%

a jesli i po takich uproszczonych rachunkach ktoś nie robi chociazby takich uproszczonych rachunków to skad jego 100% pewność ze sie nie opłaca - z telewizora ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:54

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha Moze uslyszy ze rolnicy taka kasiore trzepia ze szok i chce sie dowiedziec u zrodla. Wiec u mnie bedzie jakis tam dochod z 40 ha bo mam taki areal i hodowle drobiu a ktos kto ma 40 ha bez zadnej hodowli albo hoduje bydlo i bedzie mial inny. Rozne gospodarstwa osiagaja rozne zyski bo maja rozne koszty. Jeden 20 ha obrobi 5211 a drugi 1224 i jest roznica w kosztach chociazby amortyzacji tego sprzetu. Ktos ma agregat upr. -siewny i prawdopodbnie bedzie mial nizsze koszty uprawy i siewu niz ktos uprawiajac tradycyjna metoda. Nastepna roznica w plonie. Chyba bezsensu jest porownywac 20 ha 1 klasy a 20 ha ziemi na ktorej tylko siac zyto bo 5-6 klasa. Mimo ze jest to takie same 20 ha.
Inna sprawa jest rok w ktorym liczymy ten dochod. Inny bedzie dochod z uprawy 20 ha pszenicy w 2007 a inny w 2008 czy 2009. Mam tu na mysli rozne pulapy cenowe srodkow do produkcji i dochodow ze sprzedazy uzyskanych plonow.

sprzedam