Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniaki (sadzeniak)

165 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:54

Ziemniaki (sadzeniak) droga płacicie za te sadzeniaki. Czemu dopiero teraz kupujecie? wczeasniej bylo duzo taniej, czasem o polowe...
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniaki (sadzeniak) Dzisiaj, 14:02
  •  

#42 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 07:04

Ziemniaki (sadzeniak)

droga płacicie za te sadzeniaki. Czemu dopiero teraz kupujecie? wczeasniej bylo duzo taniej, czasem o polowe...

z firm nasiennych na jesień i teraz była taka sama cena, wiec po co miałem kupowac na jesień, skoro za te same pieniadze kupiłem na wiosne, a zima była ostra i chyba 100% by mi sie nie przechowało.

#43 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 08:39

Ziemniaki (sadzeniak) w lubelskiem, gospodarstwa nasiennie zazwyczaj podnoszą ceny sadzeniaka kwalifikowanego o 30-40% w stosunku jesień/wiosna.
Ja kupowałem od 65 do 80gr :lol:
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 06 kwiecień 2010 - 12:50

Ziemniaki (sadzeniak) U mnie na wiosnę to już nie kupię takich odmian, jakie chiałbym nabyć:lol:

#45 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 kwiecień 2010 - 20:01

Ziemniaki (sadzeniak) ja teraz kupiłem 3 tony winety po 1450.a na 18 ton swojego sadzeniaka odrzuciłem może 200 kg.a jak słomę zdejmowałem to aż sam się dziwiłem jak to przetrzymało bo miejscami było 3 cm słomy.a na ziemniaki dawałem jeszcze włókninę zanim narzuciłem słomę

#46 Share Fernando

Fernando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 19:36

Ziemniaki (sadzeniak) Ja z checią bym kupił okolo 3ton sadzeniakow najlepiej TAJFUN!! moze byc tez wineta, jelly, santa. Tylko z łodźkiego ma ktoś moze do sprzedania? piszcie jakie macie odmiany gg : 8287448

#47 Share szczepanursus

szczepanursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 14:07

Ziemniaki (sadzeniak) Jak myslicie po ile będą sadzeniaki w tym roku, wiem że cięszko powiedziec ale jak ocniacie. B)

#48 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 15:03

Ziemniaki (sadzeniak) Na jesieni po 250zł za tonę od rolnika a z kwalifikowane pewnie po 600. Jeżeli eksport nie ruszy to koszty się nie zwrócą. Współczuję tym co brali sadzeniaki po 1200 za tonę...

#49 Share szczepanursus

szczepanursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 15:09

Ziemniaki (sadzeniak) Ja kupiłem po 1400 zl za tone niema mowy koszty są większe lecz cic nie zrobimy moze jeszcze sie cos zmieni <_<

#50 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 12:45

Ziemniaki (sadzeniak)

Ja kupiłem po 1400 zl za tone niema mowy koszty są większe lecz cic nie zrobimy moze jeszcze sie cos zmieni <_<

Współczujesz po 1200 a 2200 to nie współczucie :)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 13:41

Ziemniaki (sadzeniak) Faktycznie dałem w tym roku za sadzeniaki 2200 za tonę po dołkach zgniły na górkach coś się wybierze dobrze że miałem sadzone na piasku ,po za tym w zeszłym roku lepiej się sprzedawało mimo że w tym roku 20do 30 gr na kilogramie tańsze i jak tu wyjść na plus ,zboże siewne teraz też 2200 w centrali ,zapraszam miastowych i niektórych redaktorów na wieś niech kupią gospodarstwo i mają te niebotyczne dochody co opowiadają w telewizji

#52 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 19:49

Ziemniaki (sadzeniak) To co opowiadają w telewizji to nic... ostatnio kumpel z miasta opowiadał mi jakie to ja mam zyski. Mówie mu: Ty, w tym roku pewnie na ziemniaku zarobię po 1000zł na hektarze a on mi na to: no i co z tego jak masz nie tylko ziemniaki? mleko masz, zboże masz... Albo opowiada jak koło jego dziadka sąsiad mieszka, ma 12-15ha i świnie i że jak biznesmen chodzi tyle kasy ma...

Każdego kto tak opowiada należałoby zająć do pracy na wsi na miesiąc.

#53 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 22:02

Ziemniaki (sadzeniak) Na miesiąc? :lol: po dniu by sp.....lił :lol:

#54 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 28 sierpień 2011 - 18:16

Ziemniaki (sadzeniak) ja płaciłem za Lorda CA po 1850 PLN/tona

ziemniaczki leżą w redlinie, ja czekam na lepszą cenę. Za 20 groszy za kg nie mam zamiaru iść w pole.

Dziwię się całemu społeczeństwu co oddają plon za bezcen. Handlarz i sklepikarz zarabiają więcej niż my

#55 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 18:43

Ziemniaki (sadzeniak) typowo polskie myslenie-jak jeden rok cena wystrzelila w kosmos bo byla powodz, to na drugi rok sadzili na maksa i mysleli ze zarobia :P :P :P ,trzeba miec chyba nierowno pod sufitem zeby liczyc na 2 lata z rzedu kokosow, u nas na wiosne sadzeniaki byly nawet po 230,a teraz 4 zl za 15 kg[hurt] sklep 8 zl ,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#56 Share ZeWsi

ZeWsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:12

Ziemniaki (sadzeniak) Tylko że ziemniaki ludzie muszą jeść no chyba że na ryż się przerzucą :P . A co mam powiedzieć jak rok temu 3000 kalafiora dziennie szło aż samochód kwiczał a teraz 100 sztuk po 1zł ciężko.

#57 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 01 luty 2012 - 20:54

Ziemniaki (sadzeniak) Witam,chce kupić troche sadzeniaków z centrali i mam kilka pytań
1.Wiecie jakie są teraz ceny sadzeniaka??
2.kupywać teraz czy od razu przed sadzeniem?
3.jeśli macie jakieś adresy centrali z łódzkiego lub śląskie okolice częstochowy,to możecie podać.
4.jak lepiej zawsze kupować sadzeniaki jesienia czy wiosną? kiedy są taniej?

#58 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:31

Ziemniaki (sadzeniak) 1. W moich okolicach chcą koło 1000 zł za tonę. Od rolnika można za 300zł kupić.
2. Na Twoim miejscu bym poczekał, ludzie mają jeszcze mase ziemniaka w przechowalniach, kopcach itp. Wiele się zmarnuje więc będą oddawali za tyle ile kto da. Centrala też sprzeda taniej bo jakie ma wyjście? Zupy sobie z tego nie nagotuje.
3. Nie znam
4. Przeważnie jesienią jest taniej. Ale to zależy od roku. w 2010/2011 taniej było na jesieni, na wiosnę po 2200zł chcieli. W tym roku myślę że będzie odwrotnie przez to że ziemniak leży dobrze, z racji niskiej ceny każdy zasypał przechowalnie i efekty już widać.

#59 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 luty 2012 - 23:11

Ziemniaki (sadzeniak) na mrozie leżą idealnie;] wskażcie mi proszę jak przy takiej pogodzie przechowują się ziemniaki w kopcach, jesień była bardzo ciepła i trudno było mi schłodzić ziemniaki w przechowalni, zastanawiam się czy obecne mrozy (u mnie bez pokrywy śnieżnej) nie przyczynią się do powstania strat w kopcach; swoją drogą ciekawa sytuacja się wykreowała na rynku ziemniaka - ceny nie gwarantujące pokrycia kosztów produkcji, ja już w tym sezonie sadzeniaka nikomu nie sprzedaję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:06

Ziemniaki (sadzeniak)

Witam,chce kupić troche sadzeniaków z centrali i mam kilka pytań
1.Wiecie jakie są teraz ceny sadzeniaka??
2.kupywać teraz czy od razu przed sadzeniem?
3.jeśli macie jakieś adresy centrali z łódzkiego lub śląskie okolice częstochowy,to możecie podać.
4.jak lepiej zawsze kupować sadzeniaki jesienia czy wiosną? kiedy są taniej?

1 od 1000 do 1500 w zaleznosci od odmiany...centrala nasienna placi rolnika po ok 600
2 ja zawsze kupuje na jesieni bo taniej(choc w tym roku moze byc inaczej) i ziemniak jest u mnie przez zime
3 łódzkie: GRANUM Sp. j. Wodzierady, Centrala Nasienna Sp. z o.o. Sieradz -----> google, przeciez to nie boli
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ