Pawel330

Ziemniaki (sadzeniak)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolid20    98

Ja też dzwoniłem do zatora i powiedzieli mi 145zł za winete.. Masz tam jakieś upusty??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

kurde no nie wiem, bo jak ja dzwoniłem w poniedziałek to mi powiedzieli po 150, a w piątek tata po drodze podjechał to po 124zł, sprawdzałem na fakturze, za 800kg 992zł

myślałem, że spuścili z tonu jak mrozami postraszyli a magazynów jakoś specjalnie ogrzewanych nie mają, ile chcesz kupić?? my tam często środki kupujemy zwłaszcza te bardziej toksyczne, bo mają i materiał siewny to może upust rzeczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Jutro mają przywieźć półtora tony Bellarosy i półtora Vinety.Cena to 145 zamawiane u Osadkowskiego oddział w Oławie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie szkoda wam tyle hajsu za sadzeniaki??

na jesieni jest o polowe taniej !!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

kurde no nie wiem, bo jak ja dzwoniłem w poniedziałek to mi powiedzieli po 150, a w piątek tata po drodze podjechał to po 124zł, sprawdzałem na fakturze, za 800kg 992zł

myślałem, że spuścili z tonu jak mrozami postraszyli a magazynów jakoś specjalnie ogrzewanych nie mają, ile chcesz kupić?? my tam często środki kupujemy zwłaszcza te bardziej toksyczne, bo mają i materiał siewny to może upust rzeczywiście

 

Zadzwoniłem do nich i powiedzieli że mieli 2 klasy i jedne były po 150 a drugie po 120zł.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjano    0

ja zajmuję się upaarawą ziemniaka od bardzo dawna, sadzę sprawdzonego denara pod folje i irgę, na puźne tajfun, piszecie o tej vinecie u mnie ta odmiana podczas kopania pęka. Co roku pod przykrycie sadzę około 3h a na późne 6h. Byłem w ubiegłym roku na wystawie sadzeniaka zachwalali carerę,w tym roku posadzę go na sadzeniaka wziąłem tonę, zobaczymy co z tego wyjdzie podobno jest to bardzo wczesna odmiana

 

ja zajmuję się upaarawą ziemniaka od bardzo dawna, sadzę sprawdzonego denara pod folje i irgę, na puźne tajfun, piszecie o tej vinecie u mnie ta odmiana podczas kopania pęka. Co roku pod przykrycie sadzę około 3h a na późne 6h. Byłem w ubiegłym roku na wystawie sadzeniaka zachwalali carerę,w tym roku posadzę go na sadzeniaka wziąłem tonę, zobaczymy co z tego wyjdzie podobno jest to bardzo wczesna odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

z tego co zauwyzem w centralach to odmiana TAJFUN bije rekordy popularnosci- niemozna jej juz nabyc w zadnym punkcie. Za to niesprawia zadnego problemu zakup sadzeniakow innych odmian. Ciekawe na czym polega rewewlacja tej odmiany, chce to sprawdzic, wiec za wszelka cene staram sie znalesc ta odmiane, ale tylko kwalifikat

 

 

@Dominik1634, dalbys mi namiar na ta centrale?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

U mnie odmiana Denar sprzedają sie jak ciepłe bułeczki, powoli mi sie już konczy. Mam jeszcze Lorda myślę, ze z nim też nie bedzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dlatego tajfun bije rekordy popularnosci, bo jest bardzo plenny!! nawet przy niskiej kulturze rolnej. Ale za to duzo gorszy w smaku niz inne odmiany jadalne. U nas w ogole nie przyjalby sie,(sklepy, hurtownie) wiec nawet nie myslelismy o nim.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Ja kupiłem Denara po 130 w oryginale w GRANUM chociaż mówiłem że więcej u nich nie kupię ale zobaczymy co to urośnie w tamtym roku przez nich mam kwarantannę


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Ja zamówiłem w centrali Bellarose, Lorda i Vinete, Irgi niestety nie będzie. Zamawiałem tez dla znajomych także przyjedzie całe autko i z tym Tajfunem to racja miało go być 1,5 t a będzie tylko 900kg, bardzo rozchwytywany. Ja go kupowałem rok temu z centrali i teraz sadzę swojego (bardzo ładne sadzeniaki, zero jakichkolwiek objawów chorobowych). U mnie przyjął się znakomicie ludzie chętnie go kupują. W tym roku sadzę po równo Bellarosy (I raz), Vinety i Tajfuna, najmniej Lorda . Cena w centrali 1450 zł/t. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

droga płacicie za te sadzeniaki. Czemu dopiero teraz kupujecie? wczeasniej bylo duzo taniej, czasem o polowe...


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

droga płacicie za te sadzeniaki. Czemu dopiero teraz kupujecie? wczeasniej bylo duzo taniej, czasem o polowe...

z firm nasiennych na jesień i teraz była taka sama cena, wiec po co miałem kupowac na jesień, skoro za te same pieniadze kupiłem na wiosne, a zima była ostra i chyba 100% by mi sie nie przechowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w lubelskiem, gospodarstwa nasiennie zazwyczaj podnoszą ceny sadzeniaka kwalifikowanego o 30-40% w stosunku jesień/wiosna.

Ja kupowałem od 65 do 80gr :lol:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

U mnie na wiosnę to już nie kupię takich odmian, jakie chiałbym nabyć:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja teraz kupiłem 3 tony winety po 1450.a na 18 ton swojego sadzeniaka odrzuciłem może 200 kg.a jak słomę zdejmowałem to aż sam się dziwiłem jak to przetrzymało bo miejscami było 3 cm słomy.a na ziemniaki dawałem jeszcze włókninę zanim narzuciłem słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

Ja z checią bym kupił okolo 3ton sadzeniakow najlepiej TAJFUN!! moze byc tez wineta, jelly, santa. Tylko z łodźkiego ma ktoś moze do sprzedania? piszcie jakie macie odmiany gg : 8287448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na jesieni po 250zł za tonę od rolnika a z kwalifikowane pewnie po 600. Jeżeli eksport nie ruszy to koszty się nie zwrócą. Współczuję tym co brali sadzeniaki po 1200 za tonę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja kupiłem po 1400 zl za tone niema mowy koszty są większe lecz cic nie zrobimy moze jeszcze sie cos zmieni <_<

 

Współczujesz po 1200 a 2200 to nie współczucie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj