Dawid777

Czy można kupić używany ciągnik w bardzo dobrym stanie?

Polecane posty

Dawid777    0

Ja np. ostatnio oglądałem 6341 miał chyba 4 lata lało się strasznie, podnośnik puszczał błotników brak :angry: co to wogóle jest ?

Ja już chyba niewierze że można kupić ciągnik używany w bardzo dobrym stanie.... Piszcie o waszych przeżyciach z kupnem ciągnika używanego może wam się poszczęściło... ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

idzie kupić kolego tylko trzeba poszukać ja parę kupiłem i się dobrze sprawuja, albo znajomemu powiedzieć to sprowadzi


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w bardzo dobrym stanie. Chociaz wiadomo ciagnik 16 letni to juz nie mlokos. To jakis przewodzik wymienic to kabelek podlutowac.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie używanego ciągnika czy innej maszyny potrzebna jest cierpliwość żeby kupić coś co nas zadowoli niekiedy trzeba dużo pojeździć i poszukać po czym wrócić do domu i się zdecydować ja miałem już takie dwa dylematy raz przy zakupie kombajnu i ciągnika ale wydaje mi się że wybór dobry odnosząc się do pytanie moim zdaniem można kupić używany ciągnik w bardzo dobrym stanie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

w totolotka tez mozna wygrac szostke.tylko trzeba miec szczescie.rozne szprzety kupowalem ale tylko jeden to byl w idealnym stanie.kupilem od razu bez targowania.facet likwidowal gospodarke,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

jak ktoś dba o sprzęt to nie ważne czy ma rok czy 20 lat dobry ciągnik lub jakąś maszynę najlepiej kupić od kogoś który sam nią pracował od nowości zawsze był tylko jeden kierowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli chce się zakupić dobry ciągnik, to najlepiej szukać go w gospodarstwie gdzie on był od nowości, a gospodarz likwiduje wszystko. Właśnie podczas takiego kupowania jesteś pewien, że nie kupujesz kota w worku. Kolejnym wariantem to sprowadzenie na zamówienie traktora z zza granicy, ale przy tym trzeba uważać, bo z wieloma spotkałem się przypadkami gdzie rolnicy zakupili używki na zamówienie. Na zdjęciach były wypicowane, a w środku totalny szajs. Sąsiednia spółdzielnia

produkcyjna zakupiła używkę Massey Ferguson 8160. Po roku użytkowania ciągnik w mrozy nie chciał odpalać. Okazało się, że trzeba wymienić tłoki, tuleje, pierścienie, sworznie i korbowody. Tuleje tak były wytarte, że tłoki z przerwami były. Naprawili go sami, ale za koszty musieli aż 20 tys. zabulić ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

3 lata temu kupiliśmy zetora 6748 ciągnik jest codziennie używany pracuje przy oborze ma ładowacz i przez te trzy lata nic nie robiliśmy przy tym ciągniku a jest to 1981 rocznik. Teraz będzie miał wymieniane sprzęgło pompę oraz zlikwidowanie luzów na przodzie


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Przy zakupie ciągnika tak jak i samochodu nie trzeba się śpieszyć.

 

Wiadomo idealnego może i ciężko ale zawsze będzie trzeba coś zrobić, wszystko jest uwarunkowane od ceny. My kupiliśmy kilka lat temu jako drugi ciągnik MTZ 82 z szkoły rolniczej zewnętrznie to była tragedia (wiadomo każdy wsiadał i do przodu) ale cena była rozsądna. Ciągnik po wymyciu i przeglądzie uzupełnienie braków TUZ i wymianie ogumienia ciągnik pracuje idealnie w siewniku, siewce, opryskiwaczu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Oczywiscie ze można kupić dobry używany ciągnik ;) trzeba tylko cierpliwie szukać i napewno cos sie znajdzie ;) Jednak to tylko maszyna i nawet dobry może sie akurat po kupnie zepsuć ;) Wiem to po sobie ;) i zakupem c360 ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Gdyby nie było żadnego haczyka to te maszyny juz dawno stały by w Polsce , chyba ze transport to majątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
trzeba szukac i troche zwiedzic świata my szukajac mtz zrobiliśmy 2000 km az wreszcie kuplismy
ja szukając kombajnu zrobiłem chyba z 700km, teraz kolejny wyjazd w granicach 1000km i potem jak dostanę wolne to kolejne 700km.

Jak tato szukał ciągnika to obejrzeli chyba z 10-15 sztuk i sporo zjeździli ze znajomym mechanikiem i niestety sporo to złomy.

Oglądając teraz kombajny pooglądałem też zetorki podobnego typu co mam ja. W niektórych nr ramy był przebijany więc trzeba mieć sporo szczęścia aby coś kupić sprawnego i jeszcze bez wad prawnych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Zapomnij o kupne ciągnika w dealnym stanie. Ja obejrzałem ze 30 szt w ubiegłym roku - same problemy. Nawet nie szykowałem się na kupno idealnego ciągnika, ale niektóre to chyba tylko w cenie złomu można by kupić, a ceny takie, że hoho. Dobre cągniki są niestety w cenie (nikt dobrego za grosze nie odda), popatrz na rzykład na ceny Ursusa 4512/4514 - 40-50 tysięcy na dzień dobry. Jeśli cena jest poniżej średniej z ogłoszeń, to w ciągniku na 100% jest coś do roboty. Najtaniej chyba wychodzi robota silnika, bo w niektórych remont skrzyni przewyższa koszt zakupu.

Ja kupiłem ciągnik w sumie "do remontu" i okazało się, że do roboty jest silnik, właśnie kończe go składać. Reszta w tym sezonie zdała egzamin. Tak że życzę powodzena.

Ciągniki z likwidowanych gospodarstw na pniu wykupuj handlarze i picują. Potem cena x2 lub x3. Ciężko coś znaleźć. Oni maja swoją sieć informatorów, czas i transport. Zanim się dojedze, to juz sprzętu nie ma. Dodatkowo u nas jeszcze nie ma tej kultury, co na zachodzie. Tam dzwonisz, mówisz, że chciałbyś obejrzeć maszynę np. jutro i gość jej nikomu nie sprzeda, dopóki TY jej nie obejrzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Można kupić ciągnik w super stenie, jedziesz do Niemiec do jakiegoś dealera np fendta , tam często stoją zostawione w rozliczeniu ciągniki. Ciągniki są naprawdę ogarnięte, ważnyTUV ( to nie Polski przegląd za flaszkę ), są po pełnym serwisie - ja tak kupiłem swojego masseya, zrobiłem już ponad 1200mth praktycznie bezawaryjnie mimo że ma już 33lata. Tyle że dałem za niego 8000 euro więc sporo jak na takiego staruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

No właśnie, jak chce się kupić coś fajnego to i trza dobrze zapłacić.

Ja też 3 lata temu szukałem i mogłem kupić z 10 tyś taniej lub więcej, ale kupiłem droższy i do tej pory tylko rączkę z biegów zmieniłem.A zrobiłem z 900 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja też wychodzę z założenia, że nie ma okazji cenowych i jak ktoś coś sprzedaje dość tanio to dobrze wie co w tym "siedzi".


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ciągnik w bardzo dobrym stanie to tylko z fabryki wychodził


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeśli ciągnik ( np fendt czy renault z powiedzmy 2000r ) ma świeży TUV i tylko np 2tys mth to jest w bdb stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja bym napisał inaczej podzieliłbym ludzi na wzrokowców i ludzi dla których blachy kabina to kwestia kilku dni zabawy, liczy się skrzynia silnik mosty itd. wzrokowiec będzie jeździł przebierał i tak kupi najładniejszy nie znaczy najlepszy, a ten co ma gdzieś wygląd może kupi porozbijany zaniedbany ale po samym słuchu uchodzi lepszy :) takie moje zdanie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale czy to ursus, zetor , fendt czy inna marka to tylko sprowadzony np z niemiec i nieużytkowany w kraju, tam jest wogóle inna mentalność. Wymiana oleju na czas to rzecz święta, parametry oleju i markowe filtry tak samo. No i o niebo lepsze paliwo. I dlatego często przywożą do nas 30-kilku letnie traktory z nieruszanym silnikiem czy skrzynią a nadal w super formie, nawet exportowe ursusy czy zetory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj