POLKOP

Po czy przed dojeniem karmić?

Polecane posty

POLKOP    2

Czy prawdą jest, że dając sianokiszonkę lub śruty przed dojeniem pylą się i osiadają na wymieniu a co za tym idzie bakterie w nich zawarte mogą wpłynąć na ilość bakterii w mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Nie zastanawiałem się nad tym nigdy, rano karmie po dojeniu a wieczorem 2h przed dojeniem dlatego żeby zdążyły zjeść bo jak jedzą przy dojeniu to są niespokojne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest jak krowa ma pasze przez objętością 24h na dobę;) Tak jest u nas...


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przed dojeniem powinno się myć wymiona to bakterii będzie mniej. No i dobrze jest na początku zdając trochę mleka ponieważ w nim jest najwięcej bakterii.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

U mnie w pracy jest różnie... Jak jest szef to rozwozi paszę na samym początku udoju. Jak jestem sam to rozwożę albo pod koniec albo w połowie... Podstawa to mycie wymion na mokro i porządne zdajanie strzyków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas dajemy w trakcie dojenia i wszystko dobrze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja daje pasze często w zależności ile osób pracuje, ale najczęściej jest tak ze rano w trakcie doju a wieczorem przed dojem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Czy prawdą jest, że dając sianokiszonkę lub śruty przed dojeniem pylą się i osiadają na wymieniu a co za tym idzie bakterie w nich zawarte mogą wpłynąć na ilość bakterii w mleku.

Według mnie - kompletna bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Najlepiej jak krowa z godzinę po dojeniu się nie położy żeby zamknął się kanał strzykwy. W wolnostanowiskowej to łatwe ale w wiązanej trzeba karmić w czasie doju żeby to osiągnąć i są wtedy trochę niespokojne. Coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2
Czy prawdą jest, że dając sianokiszonkę lub śruty przed dojeniem pylą się i osiadają na wymieniu a co za tym idzie bakterie w nich zawarte mogą wpłynąć na ilość bakterii w mleku.

 

 

Wyczytałem to w książce i może to prawda bo głupot by nie pisali, ale też za bardzo w to niewierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Wg.ksiązki-to po doju krowy mają lepszy apetyt, zaczynać powinno śię od pasz objętościowych-inaczej kwasica.Z tym pyleniem to chyba bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Najlepiej jest jak krowa ma pasze przez objętością 24h na dobę ;) Tak jest u nas...

Ale tu chodzi i treściwe a nie objętościowe ;p

 

Według mnie nie ma to znaczenia bo i tak wymię się myje przed dojem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

Mi kiedyś ojciec o tym mówił że należy po dojeniu karmić ale my tylko z rana po dojeniu karmimy bo wieczorem to 2h przed dojem zaczynamy po kolei dawać pasze


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolprzem    0

Według mnie to bez znaczenia.

Koledzy, powiedzcie no mi czy dobrze jest dawać pasze treściwą na południe i wieczorem, czy może lepiej rano i wieczorem. Z góry dzięki i pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Ja krowy zawsze karmie po dojeniu ;)


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja przeważnie daje przed dojeniem, a co dawania pasz treściwych w tamtym roku dawałem 3 razy dzienie (rano, południe, wieczór) słyszałem ze lepiej dawać mniej a częściej, widziałem również rozwiązania na oborach wolnostanowiskowych gdzie pasza zadawana jest paszowozem, ze krowy kilka razy dziennie się zganiane po to aby pobierały pasze treściwą i objętościową.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie kuku i śrutę dostają 1 godz przed dojeniem a siano po dojeniu


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

U mnie też dostają śrutę i kukurydze przed dojeniem a potem sianokiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

My kiedyś jak mieliśmy krowy to zawsze pierwsze było dojenie po wydojeniu było wydawanie kolacji :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka007    0

U mnie zawsze jest pierwsze dojenie a potem karmienie. Każdy ma swoje metody choć ostatnio popatrzyłam u ciotki, że lepiej jest jak krowy są karmione rano po dojeniu a wieczorem przed :). Lepszą maja wydajność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Rano po a wieczorem przed ponieważ jak nie dostana przed to w trakcie dojenia się bardzo kręcą.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

U mnie krowy dostają jeść przed dojeniem albo w trakcie, a któraś ma jakiś problem podczas dojenia to się używa straszaka (wideł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie krowy rano dostają po dojeniu kiszonkę z kuku i na to pasze treściwą, w południe jakieś sianko, słomę lub jak w sezonie to trawę na zielono i potem wieczorem zależy ale jakieś 2-3 godzinki przed dojeniem dostają kiszonkę z trawy, na to pasza treściwa i po doju znowu sianko, słomę lub jak sezon jest to trawę na zielono. Żadnych problemów z mlekiem niema, wszystko w normie, ale to oczywiste że wymię przed dojem trzeba umyć i zdoić trochę. Z wydajnością też jest bardzo dobrze :)

A z tym że krowa po dojeniu nie powinna się kłaść do póki się strzyki nie zamkną to prawda.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj