Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka talerzówka do Zetora 7211

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 11 luty 2009 - 18:35

Jaka talerzówka do Zetora 7211 @Zetor53400 czy Ty kiedykolwiek miałeś okazję pracować z Cut L ??? 2,80 i może jeszcze z wałem do 7211 B)
spójrzcie, albo zapytajcie @marcina974 czy jego Pronar ma lekko z Cut L 2,80 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka talerzówka do Zetora 7211 Dzisiaj, 22:23
  •  

#22 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 13 luty 2009 - 20:32

Jaka talerzówka do Zetora 7211 mysle że taka 2,4-2,5 starczy wujek ma 2,7 to przesadzil wlecze sie mu na zakretach a tak samo tnie kalafioryska sciernie

#23 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:45

@Zetor53400 czy Ty kiedykolwiek miałeś okazję pracować z Cut L ??? 2,80 i może jeszcze z wałem do 7211 ;)
spójrzcie, albo zapytajcie @marcina974 czy jego Pronar ma lekko z Cut L 2,80 B)

Nie niestety nie miałem okazji pracować z tą talerzówką , ale Zetor 7745 ma 75 KM a na stronie uni jest napisane że wymaga ona 70-95 KM . I ja zasugerowałem się liczbami ale jeśli jestem w błędzie to wyprowadzie mnie z niego :)

#24 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 14 luty 2009 - 11:32

Jaka talerzówka do Zetora 7211 No tak, ale tutaj rozmawiamy o Zetorze 7211 który nie dość że ma mniejszą moc to jeszcze posiada napęd 4x2. Z resztą myślę że do 7745 Cut 2,80 też byłby trochę na wyrost, jest to talerzówka która idzie dosyć ciężko, na pewno ciężej niż talerzówki V.

#25 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 14 luty 2009 - 11:54

powiedzmy że od 2,4 do 2,7 powinna być odpowiednia jak mam 4*4 to by poszedł może co sądzicie? B) tylko jakiej firmy??będzie chodzić na powierzchni ponad 20ha na rok ziemia rożnie od 2do 4 klasy raczej bez większych górek:)

ale moja odpowiedz tyczyła się zygol98@ bo na pytanie takie jakie jest w temacie to już odpowiedziałem pare postów wyżej ;)

#26 Share zyzol98

zyzol98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 luty 2009 - 14:33

Jaka talerzówka do Zetora 7211 dokładnie Zetor53400:P bo już od kilku postów temat się tyczy do zetora 7245 B) a nie ma sensu nowego zakładać:) nom szkoda ze Unia nie produkuje 2,5m talerzówek ???(może się mylę) ale nie widziałem są tylko 2,3 i od razu 2,8 a z 2,8 to sobie z Unią nie poradzi;/ może z bometem ale rożne opinie słyszałem o tej firmie które mnie zniechęcają do zakupu;/ a jeszcze pytanko może powiecie ze jestem leniwy ;) ale czy może ktoś przypadkiem wie jaka jest cena nowej Uni 2.3 i 2,8;]

#27 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 14 luty 2009 - 16:36

Jaka talerzówka do Zetora 7211 Unia 2,3 x 510 7100 zł netto
Unia 2,8 x 510/560/610 od 8600 do 18100 zł netto

#28 Share zyzol98

zyzol98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 luty 2009 - 12:02

Jaka talerzówka do Zetora 7211 śliczne dzięki kolego kazikow :)

#29 Share PawelS

PawelS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 15 luty 2009 - 12:39

Jaka talerzówka do Zetora 7211 Zetor 7245 ma 62 kucyki . Mieliśmy takiego i wiem na co go stać.
Z talerzówką 2,8m cut nie dał by rady
Myślę ze 2,3m Uni jest w sam raz , będziesz mógł szybciej jeździć
A i efekt pracy będzie lepszy , również będziesz mógł zrobić zawszę głębiej bez problemów
Do tej Uni 2,3m weś jakiś ciekawy wałek i będzie ładny zestaw !

Ps. Zyzol skąd dokładnie jesteś ?
Gdzieś może koło parczewa ?

#30 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:06

Jaka talerzówka do Zetora 7211 Panowie to ja się podepne do tematu. Do zetora 8111 z bometu 2,4 + chce do niej doczepić pojedyńczy wał doprawiający. Myślicie że to dobry pomysł czy może coś większego kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:43

Jaka talerzówka do Zetora 7211 myślę że poleci ale czy z wałem nie będzie przodu podnośić weź sobie taki na sprężynach dociskowych fajne rozwiązanie dobrze kruszy glebe. ja do swojego mam akpila 2,5metra i dorobiłem sobie wał pierścieniowy campbella ze stareko adaptera fajnie robi zwłąszcza po ścierni bo zagęszcza glebe i zwiększa podsiąkanie

#32 Share oo0pS

oo0pS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:36

Jaka talerzówka do Zetora 7211 Witam.
Przepraszam że tutaj pisze i przeszkadzam ale mam ważną sprawę i jakbyście mogli to proszę was wbijcie tutaj z góry dzięki
http://www.agrofoto....zep-dolny-7211/

10% za zaśmiecanie.

#33 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:52

Jaka talerzówka do Zetora 7211 mamy bometa 2.0m z wałem rurowym. Zetor 7211 ma co robić, w szzcegolnosci przy podnoszeniu.
- szerokosc moglaby byc wieksza, ale chcielismy wał więc jest w sam raz.
- na 3 biegu wszystkie ścierniska, poplony itd.
- bomet ciężki do ustawienia, ściąga, z jednej strony idzie głęboko z drugiej wcale. ale po wielu próbach znalezlismy optymalne ustawienie.
- fajna praca wału doprawiającego, efekt równego, zagęszczonego pola.
- w sierpniu 2010r. kosztowała nas 5000zł z transportem.
- przed ponownym zakupem mocno zastanowłibym się nad innymi, choć wiem że w tym przedziale cenowym ciężko o coś lepszego.

masa talerzówki 2x9 2.0m to 480kg + 200kg wał rurowy
w mojej galerii zdjecia talerzówki.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#34 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:02

Jaka talerzówka do Zetora 7211 no troche ciężka moja waży z wałem coś koło 500 kg zetor podnosi bez problemu do tego dokłądam obciązniki od ciapka i ruska także mam koło 650 kg ale o tyle dobrze że mam przód to nie ma problemu z trakcją facet na drugiej wsi miał bometa w układzie x chyba 2,8 nie powiem w polu pod góre 2 z góry 3 biegiem szedł podnosił też bez problemu ale przodek podnosiło jak jechał drogą zwłaszcza jak ruszał jak mi mówił na początku jak jechał to brona o asfalt zaryła a przód poleciał w góre dopiero później łądował obciązniki i było ok ale mówił że znowu w polu przód siadał i ciągnik miał ciężej, ale załatwił napęd z ciągnika powypadkowego załorzył w lato, na jesieni go widziałem jak robił nią po kapuście to teraz mówi że robota o niebo lepsza ciagnik ciągnie aż miło popatrzeć

#35 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:19

myślę że poleci ale czy z wałem nie będzie przodu podnośić weź sobie taki na sprężynach dociskowych fajne rozwiązanie dobrze kruszy glebe. ja do swojego mam akpila 2,5metra i dorobiłem sobie wał pierścieniowy campbella ze stareko adaptera fajnie robi zwłąszcza po ścierni bo zagęszcza glebe i zwiększa podsiąkanie

Kolego masz jakąś fotke tego zestawu? Bo widzisz mnie zostaje wał z poprzedniego agregatu 2,4m i myślałem żeby go wykorzystać przy talerzówce. bo agregat 3m będe chciał kupić właśnie z takim wałami dociskowymi...

#36 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:38

Jaka talerzówka do Zetora 7211 A może coś takiego 2.5m http://henryk.com.pl...-talerzowe.html chociaż tam jest nin. moc 70 KM

Edytowany przez jendrek, 03 styczeń 2011 - 18:43.

#37 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:47

Jaka talerzówka do Zetora 7211 zdjęcia teraz nie zrobie bo jest wstawiona w garażu a na niej jest siewnik do nawozów a pozatym mam zdemontowany wał ale prosto zrobiłem pierścienie kupowałem od handlaża po 20 zł mam ich chyba 15 wał z adaptera od rozrzutnika pierścienie wspawałem nawiasem nawet nic trudnego tylko trzeba skrajne idealnie ustawić przy bronie dorobiłem tak jak z przodu uszy z blachy 10mm na swąrzeń i wierzyczke, wał mam tak zrobiony że mógłbym zapiąć za ciągnikiem samym z tymrze zamiast sztywnego mam takie zrobione z przekaźnika od rozrzutnika taki frezowy nabyłem na złomie za diabła go nie ugnie na nim mam założoną takie dwa pierścienie na rurze i wkładzie a między nimi sprężynę tylko już nie wiem od czego była ale chyba od przodu od 40. zrobione jest tak że to się nie rozlatuje bo są ograniczniki na uszach i się wał nie podwija pod spód. Jest tak ustawiony że z płaszczyzny poziomej jest narówno z tależami. a co do linku z taką broną to jest to fajne na ściernisku ale na poplpnach się nie sprawdza bo blokują poszczególne talerze najlepsze jest tak jak w zwykłych jedna ośka ole jak wszestkie się kręcą to dużą siłę robią i pozczególne nawet przez znaczną przeszkodę przejdą a wada to niestety możliwość zapchania

#38 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:57

Jaka talerzówka do Zetora 7211 mam taka talerzowke tyle ze bez walu[w sumie na nic mi nie jest potrzebny] i przy zetorze 62 to nawet 45 nie trzeba wlaczac,ciagnik idzie spokojnie wiec do 8111 to raczej 2,7 mozesz brac i do tego jakies obciazniki na przod dolozyc. chyba ze masz jakies duze gorki,wtedy moze byc problem bo sama talerzowka jest dluga a jak dojdzie jeszcze wal to bedziesz musial kombinowac jak przejechac jakas dolinke czy miedze lub jak z drogi do pola wjechac-nieraz na wstecznym wjezdzam ;) . a po asfalcie to spokojnie 4 i jazda.
na koniec najwazniejsze-po co ci wal do takiej talezowki[z opoczna ja bierzesz?], ona ma male talerze jest wzglednie lekka i efekty pracy na ciezkiej glebie sa mizerne-po pierwszym przejezdzie to nie ma co doprawiac, ze 3 przejazdy czasem sa potrzebne, na piasku to ladnie robi i bez walu mozna by siac jak ziemia sie ulezy

Edytowany przez jacus, 03 styczeń 2011 - 22:06.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:41

Jaka talerzówka do Zetora 7211 Ja kupiłem rabe werka X 25 talerzy szerokość ok 2,5m i powiem wam że wazy jakieś 600kg i ładnie robi zetorek tak na 2-3 biegu i róznie raz ma ciezko raz lekko moim zdaniem do pracy 2 bieg wystarczy z brona talerzową i lepiej wsiąść większą tak żeby dobrze za ciągnikiem zagarniała ślady bo jak będziesz robił poplony itp to źle się bardzo prowadzi na 3 biegu ;) pozdrawiam