Skocz do zawartości

Zdjęcie

Myśliwstwo

63 odpowiedzi na ten temat

#61 Share juhas

juhas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:łowiectwo,Rolnictwo,Supporters

Napisany 03 sierpień 2009 - 15:16

Myśliwstwo Myśliwi to banda idiotów, którzy wybijają tylko to czego już prawie nie ma :angry: Niech sie lepiej wezmą za dziki a nie za zające których już prawie w ogóle[/color] nie ma moze 1 na 2 km2 :angry: Ja tam ich zawsze przeganiam ze swojej ziemi, bo mnie wnerwiają

To co Ty piszesz jest nie prawdą ,u mnie w kole nie poluje się na zające !! Poluje się na lisy,dziki,sarny,jelenie,daniele,itd.Kilka lat temu polowało się na zające.Były to polowania obwite w pokocie ale od kilku ładnych lat nie poluje się.A dziki ,sarny,lisy robią tyle szkód nie tylko w rolnictwie że są prowadzone odstrzały !!!! :(

Tak znam takiego kolesia co jest wielkim rolnikiem pochodzący z Francji,wykupił stare pozostałości po PGR ze kilkaset hektarów. Postawił płot plastikowy na łąki pod lasem gdzie bytowała zwierzyna.Płot wyniósł go kilka milionów złotych.I pierwsze co to ZABRANIAM POLOWANIA NA MOICH POLACH!!!
Kilka ładnych miesięcy minęło aż pięknej nocy wpadły w płot dziki.Ładna wataha dzików.I co płotek został połamany.I do kogo piękny Francuz miał pretensje??Oczywiście do myśliwych.I chciał odszkodowania za złamany płotek.A Łowczy wyjaśnił mu tak.Najpierw się myśliwych wyganiało a teraz chce się od nich pieniędzy.

Pozdrowienia dla tych co wiedzą o tym i ich to interesuję jak mnie:d
A patologie zdarzają się w każdym społeczeństwie !!!Nawet w polityce!
........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Myśliwstwo Dzisiaj, 19:35
  •  

#62 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 30 grudzień 2009 - 18:55

Myśliwstwo Mój tato jest myśliwym od 27 lat
Czasami w wakacje po skoszeniu łąk jade nim o 5rano na koziołka i
fajnie jest pochodzić po łące skoszonej świerzo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#63 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 23:47

Myśliwstwo Tak sobie czytałem i się przeraziłem jaka jest mentalność[jeszcze tkwi za czasów komuny].Jak jeden myśliwy łamie prawo to nie znaczy że wszyscy tak robią,a to jest ta nie wiedza jak funkcjonuje myślistwo.Gdzieś połowa myśliwych pochodzi z wiosek to nie tylko miastowi.To zależy od człowieka nie ważne skąd pochodzi!Jak widzicie że łamie prawo to jest policja a nie tu głupoty pisać.Będę bronił myśliwych!! Likwidacja myślistwa to niekontrolowana populacja zwierzyny,co z tym idzie wielkie szkody,możliwość pojawienia się pomoru i innych chorób,itp.Każde Koło łowieckie ma co roku podany ostrzał i się tego trzyma-nie ma samowolki się strzela co chce!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:04

Myśliwstwo Istnieją tacy myśliwi jak opisani wyżej. To nie znaczy, że wszyscy tacy są. To znaczy, że zarząd koła jest nieudolny i powinien zostać zmieniony lub koło powinno zostać rozwiązane. Sam jestem myśliwym i nie lubię określenia myślistwo. W naszych czasach należy używać określenia łowiectwo. ( a czemu to już sobie poszukajcie w encyklopediach). Na terenach dzierżawionych przez moje koło nie brakuje zajęcy, bażantów, kuropatw, kaczek, saren, dzików. Nikt nie jeździ na polowanie i nie strzela do czego popadnie. Jest plan zagospodarowania i nie można pozyskać chociażby jednej kaczki więcej niż jest w planie. Łowczy skrzętnie tego pilnuje. Polowania na zające odbywają się dwa, czasem trzy razy do roku i co roku liczba zajęcy wzrasta (po za okolicami jednej wioski gdzie prawie każdy kłusuje i policja ani my nie możemy sobie dać z tym rady). Przez ostanie dwa lata wprowadziliśmy do łowiska prawie 1000 kuropatw a nie polowaliśmy na nie od 3 lat, przez co są stada liczące około 20 sztuk, które można spotkać bardzo często, bażantów w tym roku jest mnóstwo, tak jak i kaczek. Sarny są również bardzo liczne(powoli stają się problemem). Liczba dzików jest utrzymywana na poziomie znośnym gospodarczo. Do szacowania szkód jest powołana komisja, która się składa głównie z rolników. Szkody są wypłacane na bieżąco i większość rolników nie narzeka na ich wysokość. Zdarzają się rolnicy, którzy żądają dużych odszkodowań bez uzasadnienia, albo tacy którzy wieszają tablicę ''teren prywatny wstęp wzbroniony'' a po odszkodowanie ustawiają się pierwsi w kolejce. Myśliwi według prawa nie mogą polować na takim polu, ale rolnik wtedy nie ma prawa ubiegać się o odszkodowanie. Każdy członek ma obowiązek uczestniczyć w co najmniej 6 polowaniach na lisy inaczej nie dostanie tzw. odstrzału. Lisów strzelamy rocznie ponad 100, i ciągle są. Od polowań na lisy zaczęła się nasza odbudowa stanu zwierzyny drobnej. Zimą sarny są dokarmiane tylko wtedy kiedy jest gruba pokrywa śnieżna. Regularnie dokarmiane są tylko bażanty i kuropatwy (te drugie ze względu na 'nowoczesne' rolnictwo nie poradzą sobie w zimie bez pomocy) Niestety zmiany jakie wprowadzili ludzie w środowisku wymagają obecności myśliwych, inaczej na polach nie uświadczymy zwierzyny drobnej. Dużym problemem w łowisku zaczynają być ptaki łowne i krukowate.(brak naturalnych wrogów a co za tym idzie duża ich liczebność). Ponad to w łowisku występują borsuki, kuny leśne, żółwie błotne, jenoty, przepiórki, łosie, oraz parę jeszcze innych rzadko spotykanych zwierząt. Prowadzimy kilka poletek żerowych, i ogólnie dbamy o łowisko.
Przepraszam za tak długi wywód, ale chciałem pokazać, że nie we wszystkich kołach jest tak samo.

Edytowany przez zbozowy, 01 luty 2012 - 19:12.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.