Skocz do zawartości

Zdjęcie

Myśliwstwo

63 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 11:53

Myśliwstwo czy ktoś z was jest myśliwym i do jakiego koła jesteście zapisani ???????
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Myśliwstwo Dzisiaj, 21:56
  •  

#2 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:37

Myśliwstwo Mój Dziadek jest mysliwym i jezdze z nim na polowania mi jeszcze trohe brakuje zby sie zapisac do kola a mój dziadek jest w kole "MIEDZIAK" w Legnicy
woj Dolnosląskie

#3 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:53

Myśliwstwo no trzeba mieć 18 lat to wtedy mogą przyjąć cie na staż a ja nie muszę odrabiać stażu bo jestem w szkole leśnej ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:55

Myśliwstwo Mój najlepszy kuzyn Jest myśliwym należy do bardzo ubogiego koła jeżeli chodzi o zwierzynę to koło to Czapla w Sułowie ale mamy łąki na terenach poza kołem gdzie jest bardzo obficie jeżeli chodzi o zwierzynę. Bradzo dużo z nim poluje ale sam nie mam zamiaru wstępować do łowiectwa aż tak mnie do tego nie ciągnie.

#5 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:57

Myśliwstwo jak ma dużo kolegów myśliwych to przecież może być zapraszany do innych kół na polowania tak nie widzę problemu ;)

#6 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 22:28

Myśliwstwo jak dostanie odstrzal od Łowczego to moze polowac jako gosc

#7 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 22:34

Myśliwstwo no właśnie o to mi chodziło ;) nasz dyr szkoły zrezygnował ze stanowiska i został łowczym w swoim kole ;)

#8 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 09:24

Myśliwstwo nie rozumiem myśliwych- zwykły, prymitywny, instynkt zabijania... co to za frajda zabić zwierzaka dla mnie to raczej nikła przyjemność. Jak jestem głodny to idę do biedronki. Później głowe trupa powiesić w domu...piękna ozdoba...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 09:40

Myśliwstwo Moim zdaniem myśliwi wcale nie są źli ale często kojarzą się nam z czymś złym gdzie tylko zabijają sobie dla przyjemności czy mają takie hobby ale z drugiej strony to myśliwi przecież dbają o zwierzynę żyjącą w lasach opiekują się dokarmiają budują paśniki itd można powiedzieć że to oni są hodowcami w pewnym sensie,jak są jakieś zagrożenia dla gatunku to inny redukują albo likwidacja chorych i starych osobników oni pomagają zwierzynie i płacą chyba nawet składki na pewno nie zabijają bez celu tylko aby była np:równowaga ostatnio jest mało szaraków to nie dziwmy się że strzelają do lisów wiedzą co robią ;) zdania są podzielone ja jestem za tym żeby było Myślistwo chociaż do czynienia żadnego nie mam ale takie jest moje zdanie.
pozdrawiam.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#10 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 09:41

Myśliwstwo hahahah ;)
ta Twoja wypowiedz Fenol bardzo mnie rozbawiła...wiem ze sa różni mysliwi ale generalnie chodzi o to żeby miec jakies hobby.Wiekszość mysliwych w kole w którym chodze na nagonki to sa ludzie z miasta którzy po pracy jada sobie na polowanie i sprawia im to naprawde wiele przyjemności ;) a czy oni tylko zabijają zwierzyne? nie sądze bo przeciaż zimą jest ona dokamniana i jesli nia ma zwierzyny na danym terenie to po prostu nie ma odstrzału na nią. Poza tym gorszymi ludzmi sa kłusownicy którzy powodują ze zwierzeta cierpią wiele godzin zaplątanie np w drut albo coś innego :angry:
A czy są to prymitywni ludzie którzy polują? Nie sadze wiekszość z nich ma dobrą pracę ponieważ nie jest to tanie hobby...
Ja mam swoje zaprzyjaźnionie kolo łowieckie "KNIEJA" w łabiszynie w którym chodze na nagonki

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:20

Myśliwstwo

nie rozumiem myśliwych- zwykły, prymitywny, instynkt zabijania... co to za frajda zabić zwierzaka dla mnie to raczej nikła przyjemność. Jak jestem głodny to idę do biedronki. Później głowe trupa powiesić w domu...piękna ozdoba...

Z tego co napisałeś to jesteś wegetarianinem.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#12 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:24

Myśliwstwo

nie rozumiem myśliwych- zwykły, prymitywny, instynkt zabijania... co to za frajda zabić zwierzaka dla mnie to raczej nikła przyjemność. Jak jestem głodny to idę do biedronki. Później głowe trupa powiesić w domu...piękna ozdoba...

widzę ze nie masz zielonego pojęcia czym zajmuje sie myśliwy jak masz pisać takie cos to wcale nie pisz i to co napisałeś to raczej tyczy sie kusowników a nie myśliwych !!!!!!! ;)

#13 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:44

Myśliwstwo popieram fenola.najwieksza radosc mam jak gdzies jade ciagnikiem,wyplosze zwierzyne a potem te lajzy chodza i nic nie ustrzela.nie przestrzegaja przepisow-40 m od mojego domu stoja na wale i strzelaja do kaczek,czesta sa nawaleni.jezdza po mojej wlasnosci. u nas jest bardzo malo zwierzyny-gesto zaludniony podmiejski teren wiec szkoda kazdej sztuki.dzika.losia czy jelenia to na oczy nie widzialem.pare saren i zajecy,troche kaczek. wypuszczaja parenascie bazantow ale potem je wybijaja .na szczescie dziczyzne dopadl kryzys,sprzedaz do niemie stanela,ceny spadly wiec jest nadzieja.
nawet klusownictwo sie konczy bo nie ma co lapac. sidla tez niszcze.raz do kazdego oka w kukurydzy wlozylem i
zacisnalem pusto kolbe od tego czasu u mnie nie zastawiaja
pisanie bajek o dobroczynnej roli mysliwych jest smieszne .sypna pare kilo owsa.pol bala siana a potem czatuja obok,wypuszcza bazanty ,ktorych wiekszosc wystrzelaja,zasiali kukurydze-zajace musialy sie schylac zeby objesc kolby

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#14 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 11:54

Myśliwstwo Ale wy sie znacie jest sezon martwy ze sie w ogole nie poluje w zimie zadko jaki mysliwy jezdzi na polowania bo jest straszni zimno w nocy bynajmniej u mojego dziadka w kole tak jest. Ale jak by tak tobie @jacus i fenol wpadły dziki w uprawe i zbombardowaly to byscie narzekali wiem cos o tym bo w tamtym roku mialem z tym problemy najpierw dziki zorały mi łąke a pozniej wpadły mi w ziemniaki i pobomardowały je jak by sie tak wam zdarzyło to byscie psioczyli na dzikie zwiezęta aha @jacus wcale nie sypią pare kilo owsa tylko więcej z dziadkiem zawsze wywoze od siebie odpady ze zboz i na jedno karmisko sypiemy od 100 do 150 Kg zeby to starczylo na troche i w zimie co rusz mysliwi z kola mojego dziadka jezdzą na obchody i sprawdzaja czy jest karma siano itp ja nawet mam uklad z mysliwymi bo sprzedaje im siano i wiem ze zwierzęta zawsze mają siano w pasnikach bo jak jadą dokarmiac zwierzęta to zawsze duzo biorą kostek siana

Edytowany przez krolikNH, 11 styczeń 2009 - 13:10.
Ortografia

#15 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:00

Myśliwstwo

Fenol, zgadzam się z Tobą w 100%. A dlaczego tak myślę, napiszę w odpowiedzi na kolejne cytaty.

Z tego co napisałeś to jesteś wegetarianinem.

To, że Fenol nie popiera "ideii" zabijania dla przyjemności WCALE nie oznacza, że jest wegeterianinem, bo te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego.

widzę ze nie masz zielonego pojęcia czym zajmuje sie myśliwy jak masz pisać takie cos to wcale nie pisz i to co napisałeś to raczej tyczy sie kusowników a nie myśliwych !!!!!!! ;)

Nie unoś się tak Kolego. Ja mam pojęcie czym zajmuje się myśliwy, ale wiem jak wygląda "szeregowy" myśliwy w mojej okolicy. Jastrzębia od myszołowa nie potrafi odróznic, a na polowania chodzi po to aby napic się wódki z kolegami. Nadzieja w takich jak Ty, którzy zmienią obecny wizerunek myśliwego.

popieram fenola.najwieksza radosc mam jak gdzies jade ciagnikiem,wyplosze zwierzyne a potem te lajzy chodza i nic nie ustrzela.nie przestrzegaja przepisow-40 m od mojego domu stoja na wale i strzelaja do kaczek,czesta sa nawaleni.jezdza po mojej wlasnosci. u nas jest bardzo malo zwierzyny-gesto zaludniony podmiejski teren wiec szkoda kazdej sztuki.dzika.losia czy jelenia to na oczy nie widzialem.pare saren i zajecy,troche kaczek. wypuszczaja parenascie bazantow ale potem je wybijaja .na szczescie dziczyzne dopadl kryzys,sprzedaz do niemie stanela,ceny spadly wiec jest nadzieja.
nawet klusownictwo sie konczy bo nie ma co lapac. sidla tez niszcze.raz do kazdego oka w kukurydzy wlozylem i
zacisnalem pusto kolbe od tego czasu u mnie nie zastawiaja
pisanie bajek o dobroczynnej roli mysliwych jest smieszne .sypna pare kilo owsa.pol bala siana a potem czatuja obok,wypuszcza bazanty ,ktorych wiekszosc wystrzelaja,zasiali kukurydze-zajace musialy sie schylac zeby objesc kolby

Nad tą wypowiedzią zatrzymam się trochę dłużej. Jest tu krótko scharakteryzowany wizerunek myśliwego w mojej okolicy.
Opiszę w jaki sposób wygląda polowanie przeprowadzane przez "moich" myśliwych. Zbierają się zawsze rano w tym samym miejscu. Wypijają tam flaszkę albo dwie (oczywiście wszytkie śmieci zostawjają w lesie!!!), następnie wychodzą na łowy, strzelają do wszytkiego co się rusza, nie przestrzegają okresów ochronnych, poza tym korzystają z samochodów terenowych jeżdżąc ludziom po ich polach (nie szanują zupełnie cudzej własności), strzelają w bliskim otoczeniu zabudowań. Sam byłem świadkiem, jak będąc na rybach (na swoim stawie) do wody 4-5 metrów ode mnie spadł śrut z wystrzelonego naboju (myśliwy celował do kaczki ale akurat ja byłem również w tym miejscu).
Jeśli chodzi o pomoc zwierzętą w zimę, to widziałem jeden karmnik, a ile razy jestem tam w zimę , zawsze jest pusty.
Zwierzyna w moich okolicach jest przetrzebiona już prawie całkowicie. Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem zająca , z ptaków wodnych - pozostało jeszcze trochę kaczek krzyżówek, z ptaków grzebiących - czasami można spotkac bażanta. A sarna to prawdziwa rzadkośc!!! W chwili obecnej zbieram dowody, aby raz na zawsze rozprawic się z tą bandą ........
I żeby była jasnośc, "działalnośc" koła łowieckiego obserwuję już od jakiegoś czasu.

Dla mnie myśliwy to osoba, która ma wiedzę dotycząca zarówno fauny jak i flory, osoba kóra rozumie aktualne problemy i aktualne wyzwania, osoba która ma nieposzlakowaną opinię (oni mają przecież broń palną), natomiast w mojej okolicy myśliwi to koledzy od kieliszka.
Pewnie w taki sposób sytuacja wygląda nie tylko w moich okolicach.

Jeszcze do jednej rzeczy muszę się odnieśc, ktoś wcześniej pisał, że myśliwymi są często ludzie z miasta, którzy w ten sposób odpoczywają i to jest ich hobby. Pytam się, co Ci ludzie robią dla ochrony ginących gatunków zwierząt? Czy słyszeli kiedyś o czymś takim jak "Polska czerwona księga gatunków ginących"? Czy ich hobby to tylko spełnienie zwyrodniałych ambicji i sposób na dowartościowanie własnego "ego". Nie każdego przecież stac na drogi sprzęt myśliwski.

Pozdrowiania dla przytomnych obserwatorów otaczającej "Nas" rzeczywistości.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#16 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:09

Myśliwstwo Wypić też trzeba ;)

#17 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:20

Myśliwstwo W mojej okolicy polowanie zbiorowe wygląd inaczej robią zbiórke wszyscy sie zjadą Łowczy i Powadzący polwania objasnia wszystkim plany do czego mozna strzelac do czego nie mozna strzelac jakie są kary podczas spozywania alakoholu w polowaniu w jakiej odległosci mozna strzelac i gdzie mozna strzelac zeby nie trafic kolegi konczy sie polowanie zasiadają wszyscy do stolików i wtedy jakas flaszka poczęstunek zawsze ktos zostaje na konicu trzezwy oczywiscie i sprzata smieci zagasi ognisko i dopiero jadą do domu a wy myslicie ze mysliwy to jest maszyna do zabijania wcale nie bo są prowadzone kilkanascie razy w roku dni gosdpodarcze czyli wszyscy sie zbierają bez broni i budują bądz naprawiają pasniki sciągają wnyki sadzą drzewka i dokarmiają zwierzyne wiem bo uczestnicze w takich akcjach mysliwy to nie jest typową maszyną do zabijania jak chce miec zwierzyne na swoim obwodzi to musi tez dbac o nią

Błędy! Radzę skorzystać ze słownika ortograficznego!

Edytowany przez krolikNH, 11 styczeń 2009 - 13:25.
Ortografia & literówki

#18 Share johny11901

johny11901

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza. motoryzacja ,mechanika ,

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:23

Myśliwstwo Myśliwi to banda idiotów, którzy wybijają tylko to czego już prawie nie ma :angry: Niech sie lepiej wezmą za dziki a nie za zające których już prawie w ogóle nie ma moze 1 na 2 km2 :angry: Ja tam ich zawsze przeganiam ze swojej ziemi, bo mnie wnerwiają

Błędy

Edytowany przez krolikNH, 11 styczeń 2009 - 13:27.
Ortografia

#19 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:35

Myśliwstwo

Wypić też trzeba ;)

Wypic tak, ale polowanie na którym używa się broni palnej, to chyba mało szczęśliwe miejsce do tego?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:37

Myśliwstwo

Myśliwi to banda idiotów, którzy wybijają tylko to czego już prawie nie ma :angry: Niech sie lepiej wezmą za dziki a nie za zające których już prawie w ogóle nie ma moze 1 na 2 km2 :angry: Ja tam ich zawsze przeganiam ze swojej ziemi, bo mnie wnerwiają

Błędy

A ty co myslisz przeciez do zajęcy malo kto sztrzela wiekszosc mysliwych strzela do lisów saren i dzików