Monsterius27

Ciągniki McCormick

Polecane posty

Witam. Proponuję założenie nowego działu poświęconego ciągnikom firmy McCormick. Ich popularność stale wzrasta.Co wy o tym sądzicie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja mam xtx 185 i narazie jestem zadowolony. co prawda dopiero 600mth zrobilem ale to już coś . na wiosne kupuje jeszcze cx 95 z turem.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Już napisałem o tym :lol: Też o tym myślałem od jakiegoś czasu gdyż sam jestem posiadaczem McCormick'a ale potrzebowałem większego sztabu ludzi którzy też są za ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To trzeba by było zrobić wspólny dział poświęcony ciągnikom grupy Argo czyli Mccormick i Landini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

McCormick do dawna część grupy International od jakiegoś czasu samodzielna


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Już napisałem o tym ;) Też o tym myślałem od jakiegoś czasu gdyż sam jestem posiadaczem McCormick'a ale potrzebowałem większego sztabu ludzi którzy też są za :lol:

Tez o tym myslalem :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
To trzeba by było zrobić wspólny dział poświęcony ciągnikom grupy Argo czyli Mccormick i Landini

A ja myślę, że niema sensu aż takiego robić działu bo zobacz, że na forum niema Działów o grupie AGCO czy SDFG.

 

Jeśli już tak robić to trzeba by było przeredagować pół forum a dało by to tylko to, że żeby wejść np. do działu Deutz-fahr trzeba by było przejść przez więcej działów.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja tez mysle ;) zeby osobno zrobic dzialy do tych marek. Bedzie wtedy chociaz porzadek. Zobaczcie jak jest w dziale CNH, trzy marki razem skotlowane :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram pomysł - brakuje działu dla McCormicków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Propozycja poszła ale żadnej reakcji jak narazie... :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

może trzeba zacząć od tego kto jakiego ma McCormicka i jak mu się sprawuje ?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W roku 2008 nie mieliśmy żadnej awarii a ciągnik lekko nie ma posiadamy MTX140 :) Po inne lata troche tego było...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja swojego XtX185 mam rok czasu. do tej pory nie miałem żadnej awarii oprócz jednego czujnika. mam zrobione 610 godzin. i śmiga do przodu :) narazie jestem zacdowolony


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No my tak średnio. Mamy go od maja 2004 i nastukaliśmy ponad 2000 mtg. Nie pamiętam ile jest dokładnie :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No wcześniej to tego troche było :-/ tak do około 1500 mtg a od tamtego czasu chodzi :) najpoważniejsza awaria to pęknięcie wału korbowego (choć nie chce się wierzyć)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

no to faktycznie :) może za mocno mu gazujesz? :) ktoś oprócz nas ma Mc bo chyba tylko my tu piszemy. co robisz swoim ciągnikiem ?jakie prace u ciebie wykonuje?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie no ja byłem młody to go nie szlifowałem :) choć wcześniej mieliśmy prawie 200 konny ciągnik.

W galerii widać sporo osób które mają ale się nie udzielają :/

Ja swoim orze, sieje zborza i ogolem transport czasem tez gruberowanie, uprawa no tez głęboszowanie ale te 3 działki przejął teraz NH a ty co swoim robisz?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja też oram mam 5 obrotówke. transport i talerzówka 4.5m siac to jeszcze nie sialem bo dopiero kupilem agregat uprawowo siewny 4m. chociaż oziminy sialem mc bo mi fortschritt nawalil i podczepilem mu 3m agregat myslalem że go rozerwie :) a jak ze spalaniem?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Spalanie myśle że w miare. W orce na glinach i górkach maksymalnie 13-14 litrów, ogółem pali od 11 do około 14 litrów (w orce) ale te 14 l to już w baaaardzo ciężkich warunkach. Na spalanie nie narzekam. :) A jak ci się podoba i sprawuje ta skrzynia z 8 półbiegami??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

skrzynia niby fajna ale nie podoba mi sie pare rzeczy. fakt że ma dużo zakresów i kombinacji ale nie do końca np. na 2 zakresie i 8 półbiegu przy tych samych obrotach mam na 3 zakresie i 4 póŁBIEGU.powinna być różnica chociaż kilometr do dwóch na godzinę między tymi dwoma biegami a tu nie to samo. bezsens. ijeszcze zmiana pomiedzy 4 i 5 półbiegiem potrafi ostro szarpnąć. a poztym to ok fajnie w orce jak się pod górę toczy to można zmienić półbieg na mniejszy. a na jakich obrotach jeździsz? dajesz mu do oporu gazu czy raczej oszczędzasz?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Trzymam obroty tak w zakresie 2100-2200 no a bieg na niższy zmienieam do około 1950 obr a jak z tym jest u ciebie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja oram na 1700 obrotów i trzymam 10km/h dowiadywałem się u różnych źródel i podobno ciągnik ma swoją max moc od 1300 do 1800 obrotów a wszystko powyżej tego to tylko dodatkowe zużycie paliwa.więc staram się mu nie gazować i narazie zdaje to egzamin mieści mi sie w 20l/h


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturkkk
      Witam. Mam pytanie związane z typem silnika d206 a d239 jakie są różnice w tych typach? Czy mają tą samą głowicę
    • Przez piotrszkaluba
      Witam problem z przyduszaniem silnika przy zmianie z 3 połówki na 4 i 2 połówki na 1 ale w górę od 1 do 3 jest ok a na 4 już delikatnie przydusi .Nic się nie ślizga na żadnym półbiegu. Czy ktoś już to przerabiał taki problem?
    • Przez Slawek233
      Witam, od jakiegoś czasu męczę się z problemem zmiany zakresów w mccormick xtx165. Mianowicie, jak raz włączę ciągnik to mam tylko zakres 1 z wszystkimi półbiegami, innym razem tylko zakres 2 z wszystkimi półbiegami, lub 3  z wszystkimi półbiegami. Po dłuższej pracy w polu nagle wracają wszystkie zakresy. Przy kolejnym odpalaniu ciągnika peonownie zostaje z jedenym z zakresów od jeden do trzy wraz z półbiegami beż możliwości zmiany zakresów. Proszę o pomoc co to może być.  
    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj